Ależ wpadka! Według Netfliksa Olsztyn na Warmii i Olsztyn pod Częstochową to jedno miasto...

Ależ wpadka! Według Netfliksa Olsztyn na Warmii i Olsztyn pod Częstochową to jedno miasto...
Baner na budynku przy ul. Dworcowej w Olsztynie
Fot. Twitter.com/WojtekJermakow

Niedawno, na jednym z bloków przy ul. Dworcowej w Olsztynie zawieszono baner, promujący najnowszy film Netfliksa. Platforma postanowiła uzupełnić swoją reklamę o wątek lokalny. W tym celu umieściła na plakacie grafikę wieży olsztyńskiej katedry oraz ruin zamku (w lewym dolnym rogu). Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wspomniany zamek rzeczywiście znajduje się w Olsztynie, jednak tym koło Częstochowy.

Jedna z największych na świecie platform, udostępniających filmy i seriale postanowiła promować w Olsztynie swoją najnowszą produkcję. Niedawno, na jednym z budynków przy ul. Dworcowej, zawisł ogromny baner. Serwis chcąc „ulokalnić” reklamę, uzupełnił plakat o grafiki charakterystycznych dla naszego miasta zabytków. Intencje realizatorów były szczytne, jednak nie obeszło się bez wpadki.

Przyglądający się banerowi olsztynianin, z łatwością rozpozna umieszczoną w prawym dolnym rogu wieżę katedry św. Jakuba. Grafika zabytku, znajdująca się po stronie lewej, wprawia jednak w lekką konsternację...

Okazuje się, że największa światowa platforma pomyliła Olsztyn na Warmii z Olsztynem koło Częstochowy, umieszczając wśród „naszych” zabytków ruiny zamku na Szlaku Orlich Gniazd. To prawda, że wspomniany zamek znajduje się w Olsztynie, lecz tym, oddalonym od stolicy Warmii i Mazur o ponad 400 km.

Netflix połączył zatem dwa, polskie miasta, leżące na przeciwstawnych krańcach Polski. Ciekawość podsuwa pytanie, czy w Olsztynie/k Częstochowy nowy film popularnego serwisu promowany jest tym samym plakatem? Być może „sprytni” marketingowcy postanowili upiec dwie pieczenie na jednym ogniu?

Tymczasem po banerze w Olsztynie na Warmii nie ma już dziś (5 sierpnia) ani śladu. Pozwala to zatem sądzić, że błąd był jedynie błędem, a nie popisem przedsiębiorczości realizatorów.

 

Galeria

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • CZ 2020-08-07 10:24:58 83.5.*.*
    Idiotyczne, że w Polsce mogą być dwa miasta o tej samej nazwie.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Janusz Pisiewicz 2020-08-05 16:07:10 95.160.*.*
    Olsztyn to miasto pod Ostródą
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 7