Dziś jest: 06.12.2023
Imieniny: Emiliana, Jaremy
Data dodania: 2023-11-08 13:45

Krzysztof Brągiel

Aktor z Olsztyna w „Jaka to melodia?”. Poległ na Sylwii Grzeszczak, ale pieniądze i tak trafią nad Łynę

Aktor z Olsztyna w „Jaka to melodia?”. Poległ na Sylwii Grzeszczak, ale pieniądze i tak trafią nad Łynę
Rafał Brzozowski gościł w studiu "Jaka to melodia?" młodych aktorów. Był wśród nich Mateusz Mirczyński z Olsztyna
Fot. Kadr z TVP VOD

Co jakiś czas w teleturnieju TVP „Jaka to melodia?” w rolę zawodników wcielają się tzw. znani ludzie. W sobotę (28 października) nierówną walkę z nutkami stoczyli młodzi aktorzy z sitcomu „Tylko nie piątek!”. Był wśród nich, pochodzący z Olsztyna, Mateusz Mirczyński.

reklama

„Tylko nie piątek!” to jesienna propozycja Telewizji Polskiej. W ramach promocji serialu, aktorzy wcielający się w główne postaci, byli gośćmi Rafała Brzozowskiego. Prowadzący „Jaka to melodia?” zestawił nowy sitcom wraz z takimi hitowymi młodzieżowymi produkcjami sprzed lat jak „Wow” czy „Siedem życzeń”. - Hator, hator – przypomniał słynne słowa kota Rademenesa i dodał, że życzy swoim gościom zrobienia podobnej furory jak wspomniane „kultowe produkcje TVP”.

Obok Mirczyńskiego za odgadywanie tytułów piosenek odpowiedzialni byli Gabriela Chojecka, która w sitcomie wciela się w postać Sandry oraz serialowy Antek, Michał Pietruś. Początek zabawy nie był dobry dla przedstawiciela Olsztyna, który tylko przyglądał się jak jego kolega i koleżanka z planu, inkasują złotówki za prawidłowe odpowiedzi.

Mateusz Mirczyński pierwsze punkty zdobył dzięki piosence "Sweet Dreams" zespołu Eurythmics

Pierwsze punkty przyszły wraz z zespołem Eurythmics i hitem „Sweet Dreams”. Następnie Mirczyński dobrze poradził sobie z Pharrellem Williamsem i jego „Happy” oraz Shakirą i przebojem „Whenever, wherever”.

O awansie do dalszej fazy zaważyła piosenka Sylwii Grzeszczak. Niestety pochodzący z Olsztyna aktor zupełnie nie kojarzył przebojów wokalistki. Gdyby znał „Tamtą dziewczynę” oklaskiwalibyśmy go w bezpośredniej walce o finał. Ostatecznie w rozgrywce o duże pieniądze wziął udział Pietruś.

Szczęście było blisko. Aktorowi nie udało się odgadnąć jedynie hitu Rihanny „Disturbia”. Podsumowując zdobycze wszystkich zawodników, udało się zgromadzić 4 020 złotych. Ku zaskoczeniu telewidzów informację o tym na jaki cel powędrują pieniądze, zamiast zwycięzcy, przekazał Mirczyński.

- Z dumą powiem, że wygraną w całości przekazujemy na Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie „Arka” w Olsztynie – powiedział.

28-latek ukończył olsztyńskie I LO, po czym wyjechał do Krakowa, gdzie kształcił się Studiu Aktorskim Lart. Młodego aktora możemy kojarzyć m.in. z reklam coli czy banku. W wolnym czasie komponuje własną muzykę, a jego singiel „Zimny prysznic” krąży po internecie.

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Zaorać 2023-11-10 00:00:03 31.0.*.*
    Dajcie brokatu więcej brokatu!!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
  • Stop klerykalizacji Polski 2023-11-08 15:45:21 2a00:f41:800:*
    Rezydent a.duda to debil jak twierdzi pan Żulczyk . To jest Fakt niepodważalny. Osobiście nazwałbym go dosadniej ale prawdziwie. Czy któryś kraj potrzebuje takich palantów jak obecnie rządzący+akolici. Nie dopłacimy, ale będziemy współczuć z całego "katolickiego" serca .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 6

www.autoczescionline24.pl