Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!Akcja policji na ul. Knosały w Olsztynie. 30-letni kierowca zemdlał w trakcie interwencji

Akcja policji na ul. Knosały w Olsztynie. 30-letni kierowca zemdlał w trakcie interwencji
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. KMP Olsztyn

W niedzielę (6 czerwca) w pobliżu dawnego klubu ComeIn doszło do interwencji policji. Kierowca opla zachowywał się podejrzanie, w związku z tym funkcjonariusze próbowali go zatrzymać. 30-latek jednak zaczął uciekać, a po zatrzymaniu zemdlał, dlatego na miejsce przyjechał zespół ratownictwa medycznego.

Ten artykuł został utworzony dzięki waszemu zgłoszeniu!

Do nietypowej interwencji doszło w niedzielę około godz. 8 rano. O akcji poinformował nas czytelnik.

- Na Knosały przy starym ComeIn, prowadzone są czynności po zatrzymaniu uciekającego przez miasto kierowcy (prawdopodobnie pod wpływem alkoholu, lub innych środków - zabrany karetką na badania krwi) – napisał czytelnik.

Kierowca miał uciekać z przebitymi w pojeździe oponami, a następnie wjechał do parku. Zapytaliśmy oficera prasowego olsztyńskiej policji o to zdarzenie. Okazało się, że kierowca osobowego opla zachowywał się na drodze podejrzanie, w związku z tym funkcjonariusze podjęli działania.

- O niebezpieczeństwie na drodze poinformowali Policję przypadkowi świadkowie. Funkcjonariusze zauważyli podejrzany pojazd w rejonie skrzyżowania ul. Niepodległości z ul. Mariańską w Olsztynie. Mimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący nie reagował i zaczął uciekać. Po tym, jak osobowy opel gwałtownie się zatrzymał, od strony kierowcy otworzyły się drzwi, a kierujący rozpoczął dalszą ucieczkę pieszo. Na szczęście interweniujący policjanci byli szybsi od jak się okazało 30-letniego mieszkańca Lidzbarka Warmińskiego. Po chwili mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany – wyjaśnił nam Rafał Prokopczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

I dodał: - Niestety w chwili zatrzymania 30-latek zaczął mdleć, dlatego na miejsce niezbędne było wezwanie karetki pogotowia, którą mężczyzna został przewieziony do szpitala. Mimo iż od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu, ze względu na jego stan zdrowia nie było możliwe, aby zbadać go alkomatem. Lekarz pobrał od mężczyzny krew do dalszych badań pod kątem zawartości w niej alkoholu czy innych substancji psychoaktywnych działających podobnie. Po sprawdzeniu 30-latka w policyjnych systemach okazało się, że figuruje on jako osoba poszukiwana listem gończym do odbycia kary 150 dni pozbawienia wolności lub opłacenia 3 tys. zł grzywny za przestępstwa narkotykowe.

Po uiszczeniu zasądzonej kary mężczyzna został zwolniony do domu.

Tagi: Kościuszki

Komentarze (11)

Dodaj swój komentarz

 • selekcja% 2021-06-10 23:13:28 31.1.*.*
  Ćpają na całego Czy Policja coś z tym robi ,coraz więcej ćpumów
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1
 • Stas 2021-06-10 21:26:02 37.30.*.*
  Poziom komentujących tragiczny ,dziwie się, że redakcja dwóm , może trzem zakompleksionym frustratom pozwala z tego portalu robić takie szambo
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6
 • _em_ 2021-06-10 18:43:02 176.221.*.*
  mogę również dosłać zdjęcie; bo to stare z zupełnie innego zdarzenia jest bez sensu... ;)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • X 2021-06-10 15:03:19 31.60.*.*
  Tak samo powiedział twój dziadek jak ojciec bzykał świnie jedno barachło no jesteś barachło.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 14
 • Rodowity Olsztynianin 2021-06-10 13:49:50 5.173.*.*
  Naćpany NOL ...i wszystko jasne...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 10