Akcja olsztyńskiej KAS na Pomorzu. Zaskoczyli przestępców handlujących nielegalnym paliwem [ZDJĘCIA, WIDEO]

Akcja olsztyńskiej KAS na Pomorzu. Zaskoczyli przestępców handlujących nielegalnym paliwem [ZDJĘCIA, WIDEO]
Akcja olsztyńskiej KAS na Pomorzu
Fot. KAS w Olsztynie

Pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej w Olsztynie przeprowadzili akcję w województwie pomorskim. Przestępcy wpadli na gorącym uczynku, w momencie, gdy przepompowywali nielegalne paliwo.

Do akcji doszło we wtorek (27 października) na terenie województwa pomorskiego. Funkcjonariusze KAS weszli na teren firmy transportowej w momencie, gdy paliwo było przepompowywane z pojemników typu MAUSER do cysterny.

- W czynnościach brali udział technicy kryminalistyki, którzy zabezpieczyli ślady i dowody działalności przestępczej. Łącznie zajęto ponad 41 tys. litrów nielegalnego paliwa. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oszacowano na 73 tys. zł – informuje st. rachm. Marta Rosiak, oficer prasowy olsztyńskiej KAS.

W mieszkaniu podejrzanego śledczy zabezpieczyli dokumentację mogącą mieć związek z procederem, a także nieznaczne ilości narkotyków. Mężczyzna został przekazany policji. Sprawę prowadzi Referat Dochodzeniowo-Śledczy w Elblągu.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Warmiak 2020-11-02 17:13:24 109.241.*.*
    Po raz kolejny zwracam uwagę, że nie ma xzegoś takiego jak funkcjonariusze kas tak jak nie ma funkcjonariuszy ministerstwa sprawiedliwości. Są funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej tak jak funkcjonariusze Służby Więziennej. Dziękuję.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
2147382000