Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-10-18 14:47

Redakcja

Akademicy z Olsztyna nadal bez hali Urania. "Nie zagramy w listopadzie"

Akademicy z Olsztyna nadal bez hali Urania.
Od lewej: Javier Weber (trener Indykpolu AZS), Tomasz Jankowski (prezes zarządu AZS UWM), prof. Jerzy Przyborowski (rektor UWM) i Nicolas Szerszeń (przyjmujący akademików)
Fot. AZS Indykpol Olsztyn

W najbliższą sobotę (21 października) inauguracja rozgrywek PlusLigi. Z tej okazji odbyła się przedsezonowa konferencja prasowa Indykpolu AZS Olsztyn. – Naszym celem jest awans do play-off – zapowiada Javier Weber, trener olsztyńskich siatkarzy. Podczas konferencji zdradzono też szczegóły dotyczące powrotu akademików do hali Urania. Okazuje się, że jak na razie olsztynianie będą korzystać z gościnności Iławy.  

reklama

W środę, 18 października, na terenie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, odbyła się tradycyjna, przedsezonowa konferencja prasowa. Udział w niej wzięli: JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski, Tomasz Jankowski – Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, Javier Weber – trener Indykpolu AZS Olsztyn oraz Nicolas Szerszeń, kapitan akademików z Kortowa.

Przedsezonową konferencję prasową rozpoczął JM Rektor UWM prof. Jerzy Przyborowski. – Nowy sezon PlusLigi jest dla naszej drużyny wyjątkowy, bowiem w jego trakcie wrócimy do Hali Urania. Chciałbym z tego miejsca podziękować Burmistrzowi miasta Iławy za udostępnienie hali, w której zespół grał przez ostatnie dwa sezony. Cieszę się, że jest z nami także fantastyczny trener – Javier Weber oraz nowy Kapitan – Nicolas Szerszeń – stwierdził Rektor UWM w Olsztynie.

Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA, podczas konferencji prasowej opowiedział zgromadzonym dziennikarzom zaktualizowany plan powrotu drużyny do Hali Urania. – Na wstępie chciałbym podziękować Władzom uczelni za pomoc w udostępnieniu obiektów sportowych na potrzeby pierwszego zespołu. Czekamy z niecierpliwością na otwarcie Hali Urania. Nie zagramy jednak w listopadzie, jak wcześniej informowaliśmy, lecz praktycznie pewne jest, że będzie to grudzień. Na dzień dzisiejszy nie wiemy jednak, czy na początku miesiąca czy w kolejnych tygodniach. Bardzo dobrze czujemy się w Iławie, lecz najwyższa pora, aby wrócić do domu – powiedział Tomasz Jankowski.

Prezes klubu odniósł się również do zbudowanego składu na nadchodzący sezon. - Jestem dumny ze stworzenia drużyny, która ma szanse na pokazanie się w dobrym stylu. Mamy jednego z najlepszych atakujących na świecie, nowego kapitana czy zawodników, którzy awansowali na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie. Są z nami także siatkarze z grup młodzieżowych reprezentacji Polski oraz nasi wychowankowie. Trenerem wciąż pozostaje Javier Weber, który pomimo małych funduszy, za każdym razem tworzy zespół, który walczy o awans do najlepszej czwórki PlusLigi. Kto wie, być może do trzech razy sztuka. Wierzę w trenera i wierzę w ten zespół. Jeśli będą nas omijały problemy zdrowotne, to sprawimy nie jedną niespodziankę.

Javier Weber, argentyński szkoleniowiec ekipy ze stolicy Warmii i Mazur, również wypowiedział się na temat nowego zespołu. - Mamy mieszankę młodych siatkarzy z doświadczonymi. W styczniu, kiedy tworzyliśmy zespół, myśleliśmy nie tylko o tym, ale i następnym sezonie. Dlatego pozyskaliśmy tak młodych zawodników jak Manuel Armoa czy Mateusz Janikowski.

I dodaje: - Początek sezonu to mecze z mocnymi zespołami, ale mamy wielu dobrych zawodników prezentujących klasowy poziom. Liczę więc na bardzo dobrą dyspozycję swojego zespołu. Naszym celem jest awans do fazy-play off.

Dla Nicolasa Szerszenia to pierwszy sezon w roli kapitana w PlusLidze. Jak sam przyznał, nie obawia się swoich nowych obowiązków. - Mamy zorganizowaną grupę i nie widzę żadnych przeszkód w komunikacji. Czuję, że podczas przygotowań wykonaliśmy solidną pracę i z dnia na dzień radzimy sobie coraz lepiej. Mamy bardzo dużą moc ofensywną. Będziemy chcieli jak najlepiej przygotować się do pierwszego meczu w sezonie!

Początek sobotniego spotkania z Aluron CMC Wartą Zawiercie w HWS Iława (ul. Niepodległości 11B), o godzinie 20:30.

Źródło: informacja prasowa / Własne

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • Twoja Stara 2023-10-21 08:31:40 35.183.*.*
  W tej chwili hala to tylko skorupa, do skończenia prac daleko
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • Gamoń 2023-10-19 09:04:22 52.60.*.*
  Najlepszy był cyrk z dniami otwartymi Uranii. Postawili jakiegoś pajaca który bajeczki pitolił. Tyle że ani słowem się nie wypowiedział kiedy mają zamiar skończyć. Odbiory ? Tylko co odebrać jak wewnątrz obiektu pustka. Szatnie to gołe ściany. 4 telebimy ? Gdzie ? Ściany już poobijane i ubrudzone. Na głównej hali szlifierki i wiertarki w ruchu. Kanały wentylacyjne podobno mają dopiero pomalować. Zagospodarowanie terenu, w lesie. Zdjęcia w ramce z kierownikiem obiektu. A cmoknij się Pan w d. No i najlepsze. Pani reporter z Zorką 5, ustawiająca baranów do zdjęcia, co by do dofinansującego coś wysłać, że niby geniusze już kończą, a społeczeństwo się cieszy.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 6
 • der 2023-10-19 08:23:35 95.160.*.*
  "Nie zagramy w listopadzie".. Wy jeszcze w tym sezonie nie zagracie w Uranii! hhahaahah....... :-) Co Wy liczyliście na cud?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 7
 • Pinokio PRECZ... 2023-10-19 03:22:26 185.138.*.*
  Jakiś żart...... Grzybowicz.... dwie podwyżki za wykonanie hali, dwa razy zmieniany termin i czas minął..... Mogili pracować na trzy zmiany aby zmieścić się w terminie, ale nie po co? Ty powinna być Kara za nie dotrzymanie terminu Głównej hali
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 2
 • MP 2023-10-18 17:54:38 83.24.*.*
  Jak Olsztynem będzie rządził Grzymowicz PZPR-PO to długo jeszcze sobie nie pogracie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 21
 • Papkę to zalatwil 2023-10-18 17:03:37 5.173.*.*
  Dziękujemy Papkę. Widzimy się za 4 lata
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 5
 • 'sportofcy' 2023-10-18 16:18:16 109.241.*.*
  'Naszym celem jest awans do play-off' - przy tak ambitnym celu wystarczy Iława.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 3
 • nie da się czytać 2023-10-18 15:28:25 88.156.*.*
  żenada, weźcie się wreszcie za jakąś porządną i męską robotę. zamiast obijać piłeczkę jak dzieci. i cały czas dej i dej i dej wincej. bo trzeba nierobów utrzymywać
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 20

www.autoczescionline24.pl