Dziś jest: 03.12.2023
Imieniny: Franciszka, Kasjana
Data dodania: 2023-11-21 13:25

Krzysztof Brągiel

Akademia bezpieczeństwa na kółkach. NOL-ek rusza w teren

Akademia bezpieczeństwa na kółkach. NOL-ek rusza w teren
NOL-ek oficjalnie oddany do użytku. Mobilne centrum bezpieczeństwa to wspólny projekt starostwa olsztyńskiego i policji. Od lewej: starosta olsztyński, Andrzej Abako, zastępca olsztyńskiego komendanta policji, Jakub Sylwestrzak
Fot. Krzysztof Brągiel / Olsztyn.com.pl

Na parkingu Starostwa Powiatowego w Olsztynie zaprezentowano dziś (21 listopada) NOL-ka. Chodzi o wyposażoną w interaktywne narzędzia przyczepę, która jest kluczowym elementem Mobilnego Centrum Bezpieczeństwa Powiatu Olsztyńskiego.

reklama

NOL-ek to jeden z projektów-laureatów tegorocznej edycji konkursu „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, organizowanego w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań.

Projekt będzie realizowany przy współpracy starostwa i policji. Głównym elementem materialnym całej akcji jest przyczepa eventowa. Została wyposażona w pomoce dydaktyczne i gadżety dostosowane do różnych grup wiekowych. Chodzi m.in. o mini miasteczko ruchu drogowego, tablet, alkogogole, czy narkogogle. - Przyczepa w zależności od potrzeb będzie wykorzystywana podczas spotkań profilaktycznych na terenie powiatu olsztyńskiego. Jej najbliższe wykorzystanie wiąże się z organizowaną w grudniu Senioriadą – wyjaśnił mł. asp. Andrzej Jurkun, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

W przyczepie znajdują się interaktywne narzędzia, które mają pomóc w skutecznej profilaktyce

Podczas wtorkowego oficjalnego oddania przyczepy do użytku doszło do oficjalnego przecięcia wstęgi. W uroczystości udział wzięli: starosta olsztyński, Andrzej Abako, zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie, podinspektor Jakub Sylwestrzak oraz dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w starostwie, Zbigniew Załuski.

- Wymyślenie NOL-ka było ważnym elementem w zakresie szkolenia młodego pokolenia. Chodzi o to, aby pokazywać młodym ludziom zagrożenia, które czyhają na nich na co dzień. Zarówno te związane z alkoholem i narkotykami, jak też z cyberprzestępczością – powiedział Abako. - NOL-ek będzie dedykowany także dla seniorów. Już widzimy zapotrzebowanie ze strony domu pomocy społecznej i domu seniora – dodał Załuski.

Od lewej: Zbigniew Załuski z Wydziału Zarządzania Kryzysowego, zastępca olsztyńskiego komendanta policji Jakub Sylwestrzak i starosta Andrzej Abako

Sylwestrzak podkreślił, że policjanci z olsztyńskiej KMP działania prewencyjne traktują niezwykle poważnie. - Tylko w tym roku przeprowadziliśmy blisko 1600 spotkań profilaktycznych, w których udział wzięło prawie 40 tysięcy mieszkańców naszego powiatu. Widać więc, że nasze działania wpisują się w aktywną profilaktykę. Stąd nasza tutaj obecność i stąd taki projekt.

Zaprezentowano, co skrywają szafki NOL-ka

Na realizację projektu „NOL-ek” Powiat Olsztyński otrzymał z MSWiA 99,7 tys. zł dofinansowana. Ze swojej strony dołożył natomiast 19,9 tys. zł wkładu własnego [Multimedialny „NOL-ek” pokaże, jak nie wpaść w kłopoty]

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Aro31 2023-11-21 18:51:19 88.156.*.*
    Nole nie potrafią bezpiecznie jeździć nie patrzą na nic gaz do dechy i tyle w temacie cisną jak u siebie na wsi. Przyda im się edukacja.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
  • NOLek z wyboru 2023-11-21 18:25:29 37.109.*.*
    NoL to bezpieczna jazda od zawsze
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1

www.autoczescionline24.pl