Adam Miller z olsztyńskiego zespołu muzycznego zaszczepił się przeciw Covid-19. Wywołał burzę

Adam Miller z olsztyńskiego zespołu muzycznego zaszczepił się przeciw Covid-19. Wywołał burzę
Adam Miller z zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów zaszczepił się przeciwko Covid-19, czym wywołał burzę w mediach społecznościowych
Fot. Romantycy Lekkich Obyczajów / Facebook

Olsztyński zespół Romantycy Lekkich Obyczajów wywołał w mediach społecznościowych burzę. Wszystko przez nagranie, na którym widać jak Adam Miller, założyciel grupy, przyjmuje szczepienie. Post oznaczono dwoma hashtagami: #szczepimysię i #covid19.

Romantycy Lekkich Obyczajów, to olsztyński zespół, który sławę zyskał dzięki udanej płycie debiutanckiej „Lejdis&Dżentelmenels”, którą promował utwór „Poznajmy się”. Jej założycielami są Damian Lange i Adam Miller. Za sprawą tego drugiego w ostatnich dniach w mediach społecznościowych zawrzało. Wszystko przez krótki filmik, na którym widać, że Adam przyjmuje szczepionkę. Post opatrzono hasłem: „Niech to będzie dobra wróżba na to, żeby w tym roku wrócić do normalności. Zdrówko #szczepimysię i #covid19”.

Wpis wywołał poruszenie wśród internautów. Pojawiło się wiele komentarzy, zarówno pozytywnych, jak i atakujących muzyka.

A jesteś medykiem, czy tylko masz znajomości na „górze”? Ja też chcę, ale kolejka długa

A dostałeś bo jesteś medykiem? Czy masz 70 lat? Pozdro

Jesteście super! Brawo za odwagę by głośno mówić prawdę i walczyć z głupotą! Walić fake newsy, walić powtarzane teorie spiskowe wyssane z palca, tylko nauka i rzetelne fakty mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się na scenie, zdrowi i szczęśliwi

Odlajkowuję stronę i płyta do kosza

Do postu odniósł się także sam zainteresowany, który wyjaśnił, że nagranie wstawił celowo, aby uświadomić fanów, że to jedyny sposób, aby świat wrócił do normalności.

Tak, wstawiłem to specjalnie. Poszedłem w naszej koszulce, bo chciałem dać przykład. Byłem świadomy, że wielu z naszych fanów tutaj nie puści tego płazem. Nie zgadzam się z nimi. Nie akceptuję w tym temacie ich buntowniczej postawy, chociaż rozumiem że ona jest, bo całe życie ja też się buntuję. Teraz nie będę. Patrzę na mojego ojca, który ma z nas najciężej, bo znieczula covidowe pacjentki w tym kombinezonie od roku, znamy lekarzy którzy cudem wyszli spod respiratora, znamy takich co umarli, nagle. Nikogo nie wytykam palcami, ale czy szczepionka nie jest najdoskonalszym ze wszystkich leków jakie wymyślił ludzki umysł? Czy wobec wątpliwości, które są, lepszym rozwiązaniem jest siedzieć w kącie i kpić, czy dać się zaszczepić i wierzyć we wspólny cel? I jak nie lubię tego świata, tak dzisiaj myślę, że chyba warto jednak o niego trochę powalczyć. Ale to tylko moje prywatne zdanie, i też mi się nie podoba że zamiast tego posta nie wstawiam tu kolejnej daty koncertowej

- napisał Adam.

Pojawiły się także domysły, że muzyk ma znajomości „na górze” i zaszczepił się poza kolejką, podobnie jak wielu polskich celebrytów. Jednak niewiadoma wyjaśniła się. Miller jest praktykującym lekarzem dentystą i mógł się zaszczepić w „grupie 0”.

Niech to będzie dobra wróżba na to, żeby w tym roku wrócić do normalności. Zdrówko 💉 #szczepimysię #covid19

Opublikowany przez Romantycy Lekkich Obyczajów Wtorek, 12 stycznia 2021

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • hmm 2021-02-06 13:12:44 88.156.*.*
  Nie znam tego zespołu. Nie słyszałem o nim. A ten facet to też gwiazda??
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
 • Klaus 2021-01-18 08:28:03 178.235.*.*
  Powinien zostać wychłostany publicznie i rzucony świniom na pożarcie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 10
 • Granat 2021-01-18 00:30:22 5.184.*.*
  Nie znam gościa , nie potępiam bo przykład idzie z góry dlatego doły muszą walczyć o swoje sami.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 6
 • PISlandia 2021-01-17 20:51:12 95.160.*.*
  Aaa niech się szczepić, mogę mu oddać swoją dawkę.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 7