52-latka przez rok pobierała rentę, choć jej matka zmarła

52-latka przez rok pobierała rentę, choć jej matka zmarła
Fot. KWP Olsztyn

Do olsztyńskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 52-latce. Kobieta nie zgłosiła śmierci swojej matki i na konto jej córki ciągle wpływała renta. W pewnym momencie ubezpieczyciel zorientował się, że mogło dojść do oszustwa i zgłosił sprawę na policję.

Pewna staruszka za swojego życia wyraziła zgodę, aby jej renta wpływała na konto jej wnuczki. Jednak gdy zmarła, jej córka nie zgłosiła tego faktu ubezpieczycielowi. Po pewnym czasie ruszyło ją sumienie i postanowiła o wszystkim poinformować firmę ubezpieczeniową. Ale wtedy jeden z jej krewnych powiedział jej, że ma trudną sytuację finansową i poprosił 52-latkę o pomoc w sfałszowaniu dokumentów w taki sposób, żeby renta po seniorce wpływała na jego konto.

Kobieta zgodziła się i złożyła prośbę o zmianę rachunku, na który miałyby wpływać pieniądze. Oszustwo trwało rok.

Przestępstwo wypłynęło, gdy ubezpieczyciel osobiście chciał spotkać się ze zmarłą kobietą. Wtedy pracownicy firmy zorientowali się, że mogło dojść do oszustwa i zawiadomili o tym policję.

Jednak w trakcie śledztwa członek rodziny, który nielegalnie pobierał świadczenie, zmarł. Ubezpieczyciel łącznie stracił około 14 tys. zł.

52-latka usłyszała zarzuty pomocnictwa w oszustwie oraz fałszowania dokumentu i używania go jako autentycznego. Grozi jej kara do 8 lat więzienia.

Źródło: własne/KWP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ganja 2019-10-22 12:08:54 145.239.*.*
    Niech teraz zmienią numer rachunku na konto córki. Będzie miała kasę na paczki dla mamusi do pierdla ;)
    Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść