Dziś jest: 19.07.2024
Imieniny: Marcina, Wincentego
Data dodania: 2023-11-15 10:37

Redakcja

38-latek pachniał łanami zbóż, które poddano procesowi fermentacji

38-latek pachniał łanami zbóż, które poddano procesowi fermentacji
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Cukrzyk czy osoba, która wsiadła za kółko pod wpływem alkoholu? Na to pytanie policjanci wciąż jeszcze nie są w stanie odpowiedzieć. Faktem jest jednak, że pewien kierowca zatrzymał się na środku skrzyżowania w Olsztynie i sprawiał wrażenie pijanego.

reklama

W poniedziałek (13 listopada) funkcjonariusze z polecenia oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie udali się na ul. Dywizjonu 303 w Olsztynie, gdzie według zgłoszenia mężczyzna miał zabrać kluczyki nietrzeźwemu kierującemu. Na miejscu zdarzenia policjanci zastali zgłaszającego mieszkańca Olsztyna.

Z przekazanych przez niego informacji wynikało, że zauważył on pojazd stojący na środku skrzyżowania. Zaniepokojony podszedł sprawdzić, czy nic się nie stało. Za kierownicą osobowego volkswagena zastał mężczyznę, od którego wyczuwalny był silny zapach alkoholu. Nie czekając zabrał kluczyki od auta, udaremniając dalszą jazdę, a następnie wezwał patrol policji.

Na widok funkcjonariuszy mężczyzna siedzący za kierownicą volkswagena próbował uciekać. Po zatrzymaniu i wylegitymowaniu okazało się, że policjanci mają do czynienia z 38-latkiem. W związku z uzasadnionym podejrzeniem kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu mężczyzna trafił do szpitala, gdzie została pobrana krew do badań.

Jeśli okaże się, że 38-latek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu poniesie konsekwencje swoich czynów. Ponadto w toku czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyźnie zatrzymano już wcześniej prawo jazdy, za jazdę na tzw. ,,podwójnym gazie”. Dzięki obywatelskiej postawie i szybkiej reakcji pewnego mieszkańca Olsztyna, wyjaśnieniem tej sprawy i ustaleniem jej okoliczności zajmą się teraz funkcjonariusze policji.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu grozi m.in. kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych, sądowy zakaz. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi m.in. kara pozbawienia wolności do lat 3, sądowy zakaz.

Należy jednak pamiętać, że czasami objawy podobne do osoby pijanej może posiadać osoba chora na cukrzycę. Dzieje się tak, gdy poziom cukru we krwi obniża się bardzo szybko. Chory w takim stanie traci kontakt z otoczeniem, może zasnąć na ułamek sekundy czy nawet stracić przytomność.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • słodki 2023-11-15 10:54:14 5.173.*.*
    Objawy hipoglikemii mogą przypominać upojenie alkoholowe, jednak nigdy nie towarzyszy im woń alkoholu :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 1

www.autoczescionline24.pl