34-latek znalazł w Gdyni cudzy dowód osobisty i... podpisał kilka umów z siecią komórkową

34-latek znalazł w Gdyni cudzy dowód osobisty i... podpisał kilka umów z siecią komórkową
Zatrzymanie 34-letniego mieszkańca Gdyni
Fot. KMP Olsztyn

Na komendę policji w Barczewie zgłosił się mężczyzna, który podejrzewał, że na jego dane ktoś zawarł umowy. Poszkodowany przyznał, że w Gdyni zgubił dowód osobisty. Oszust wpadł na gorącym uczynku.

Kilka dni temu mieszkaniec Barczewa zgłosił policji, że mogło dojść do przestępstwa polegającego na nieuprawnionym posługiwaniu się jego danymi osobowymi. Mężczyzna domyślił się, że ktoś mógł na jego dane podpisać umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych, bo zadzwonił do niego konsultant z informacją o wysłaniu przesyłki, której on nie zamawiał. Pokrzywdzony kilka miesięcy wcześniej zgubił w Gdyni swój dowód.

Z ustaleń śledczych wynika, że za przestępstwem mógł stać mieszkaniec Gdyni, który zawarł kilka umów z sieciami komórkowymi o świadczenie usług, a w jednej z nich kupił nawet telewizor. Operator sieci oszacował straty na ponad 4 tys. zł.

Policjanci z Barczewa wspólnie z funkcjonariuszami zajmującymi się zwalczaniem przestępczości gospodarczej KMP w Olsztynie, ustalili, że oszust czeka na zrealizowanie kolejnego zamówienia. W związku z tym postanowili go zatrzymać w momencie odbioru paczki od kuriera. 34-latek wpadł na gorącym uczynku, był bardzo zaskoczony zatrzymaniem.

Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych okazało się, że mężczyzna już wcześniej był w więzieniu za podobne przestępstwa. Mieszkaniec Gdyni usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności lub wyższa, bo odpowie w ramach recydywy.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • tow.pizdzik 2020-06-04 18:27:37 94.254.*.*
    Nic dodac, nic ujac. W odleglosci od Gardzieli Bema az dech zapiera. W Trojmiescie takich swin sie nie spotyka. stopien tego skladnika w slinie na drabinie do ...ennikarskiej kariery.............................................................enigma..........sigma........sirmalilon..., @
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • tow.pizdzik 2020-06-03 19:37:12 94.254.*.*
    to przechodzi ludzkie pojecia aby mozna bylo byc az tak swiniowatymi ludzmi..., bez kodow pocztowych...,w ramach recydywy..., w dowodzie osobistym tez tego numeru nie ma..., i jak sie poprzestawia pesele to takie gowno ogorka koserwowego z cukinia tez nie przeskoczy.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
Zamknij Elbląska Uczelnia Humanistyczno Ekonomiczna