Dziś jest: 20.07.2024
Imieniny: Czesława, Hieronioma
Data dodania: 2023-05-02 14:41

Redakcja

30-latek w BMW pędził ulicą Lubelską 112 km/h. Co jeszcze wydarzyło się na drogach podczas majówki?

30-latek w BMW pędził ulicą Lubelską 112 km/h. Co jeszcze wydarzyło się na drogach podczas majówki?
Ulica Lubelska w Olsztynie / Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Popularna "majówka" to wzmożony ruch na drogach, więcej jednośladów i początek sezonu na wodach, a co za tym idzie - więcej pracy dla policjantów oraz pozostałych służb porządkowych i ratunkowych.

reklama

W piątek (28 kwietnia) przed godziną 16 na wysokości miejscowości Wrócikowo funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego opla, za którego kierownicą siedział 53-latek. Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania 53-latek będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

W sobotę (29 kwietnia) na jednej z ulic w Olsztynie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe audi, za którego kierownicą siedział 29-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania mężczyzna będzie tłumaczył się przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za niestosowanie się do orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek (1 maja) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 30-latka siedzącego za kierownicą bmw, który na ulicy Lubelskiej w Olsztynie przekroczył dozwoloną prędkość jadąc w obszarze zabudowanym 112 km/h przy ograniczeniu 50 km/h. 30-latkowi zatrzymane zostało prawo jazdy. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2 tys. złotych, a na jego konto wpłynie 14 punktów karnych.

Źródło: własne, KWP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • karolina 2023-05-03 10:14:23 95.160.*.*
    Dziaders zaszalał
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 1

www.autoczescionline24.pl