23-latek regularnie okradał rodziców i brata, więc ci zgłosili sprawę na policję

23-latek regularnie okradał rodziców i brata, więc ci zgłosili sprawę na policję
Ukradziony przez 23-latka laptop
Fot. KMP Olsztyn

Policjanci z Dywit zatrzymali 23-latka, który regularnie okradał swoją najbliższą rodzinę. Jego łupem padł drogi sprzęt elektroniczny, m.in. laptop, odtwarzacz DVD czy telefony komórkowe. Sprawca wkrótce stanie przed sądem.

Sprawa ma swój początek we wrześniu ubiegłego roku. Pewna rodzina z gminy Dywity zauważyła, że od pewnego czasu giną ich rzeczy, m.in. telefony komórkowe, odtwarzacz płyt CD/DVD, tablet, wkrętarka, żelazko, a także pieniądze. Domownicy podejrzewali, że złodziejem może być ich syn, z którym od dłuższego czasu mieli problemy.

Rodzice i brat 23-latka wartość strat oszacowali na ponad 3 tys. zł. Pod koniec marca mężczyzna włamał się do zamkniętego na klucz pokoju brata i ukradł stamtąd laptopa o wartości 1500 zł, a później siłą wszedł do innego pokoju, lecz tam nie udało mu się już nic zabrać.

Najbliższa rodzina miała dosyć nieodpowiedzialnego zachowania 23-latka, więc zgłosili sprawę na policję. Młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży wyposażenia domu jednorodzinnego w okresie od września 2018 r. do marca 2019 r. oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Rodowity Olsztynianin 2019-07-06 12:59:42 95.160.*.*
    Typowy wyborca peło...
    Odpowiedz Oceń: 4 2 Zgłoś treść
  • Adas 2019-07-05 22:31:08 37.47.*.*
    Nic nowego.takie patologie sa w kazdym porzadnym i zlym domu.corka ,syn,matka,ojciec okradaja sie nawzajem.chleja gorzale .ruchaja sie gdzie popadnie i z kim .bija sie ,wzajemnie morduja .codziennie czytam i stwierdzam,ze zadne Ruskie czy Amerykance lub iss nas nie zabije .sami sie pozabijamy
    Odpowiedz Oceń: 4 0 Zgłoś treść