Dziś jest: 23.02.2024
Imieniny: Damiana, Polikarpa
Data dodania: 2023-11-24 13:32

Redakcja

22-latek dla e-papierosa był gotowy pójść do kryminału

22-latek dla e-papierosa był gotowy pójść do kryminału
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

Pewien 22-latek dwukrotnie postanowił wtargnąć do obcego mieszkania. Za pierwszym razem okradł pokrzywdzonego, za drugim uszkodził drzwi. Agresor trafił już w ręce policji. Grozi mu do 15 lat więzienia. 

reklama

Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wyjaśnili okoliczności rozboju, do którego doszło w ubiegły piątek (17 listopada) na terenie miasta. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-latek tego dnia wtargnął do jednego z mieszkań i tam zaatakował mężczyznę – grożąc mu, a następnie przemocą zabrał mu telefon oraz e-papierosa – po czym wyszedł z mieszkania. Pokrzywdzony miał jedynie znać się z widzenia z agresorem i nie spodziewał się ataku z jego strony.

Następnego dnia 22-latek znowu próbował wtargnąć do domu swojej ofiary, tym razem uszkadzając drzwi wejściowe. Pokrzywdzony w obawie o swoje życie i zdrowie o sytuacji powiadomił służby. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, który na klatce schodowej zatrzymał mężczyznę.

22-latek trafił do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszał on zarzut rozboju, do którego się przyznał.

Okazało się, że mężczyzna w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności. 22-latek nie uniknie również odpowiedzialności za zniszczenia mienia. We wtorek (21 listopada) na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Północ wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: prawo

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • Beauregard 2023-11-25 09:19:24 178.42.*.*
    Za pierwszym razem u mnie to dostałby oklep i poznał swoją dupę ze szczotą do kibla i już by więcej nigdy niczego debil nie ukradł.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • Krysol 2023-11-24 14:35:13 88.199.*.*
    Czo ten głód nikotynowy robi z ludźmi, siok.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0

www.autoczescionline24.pl