140 zgłoszeń na 38 możliwych miejsc. Warmiński Jarmark Świąteczny z coraz większym zainteresowaniem wystawców

140 zgłoszeń na 38 możliwych miejsc. Warmiński Jarmark Świąteczny z coraz większym zainteresowaniem wystawców
Dyrektor MOK, Mariusz Sieniewicz (w środku) przedstwaił plany na tegoroczny Jarmark Warmiński
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dziś (28 listopada) odbyła się konferencja prasowa na temat Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. W tym roku wystartuje pod hasłem „Naturalnie Święta!”. Jak zapowiedzieli organizatorzy, w grudniu na starówce nie zabraknie atrakcji. Mieszkańcy będą mieli okazję skosztować prawdziwej magii świąt, a to wszystko w duchu troski o naszą planetę.

Już 12 grudnia w Olsztynie odbędzie XI edycja Warmińskiego Jarmarku Świątecznego. Pośród licznych atrakcji, nie zabraknie również występów gwiazd. Na olsztyńskiej starówce pojawi się bowiem między innymi Krystyna Czubówna, Czesław Mozil czy Stanisław Soyka. Szczegółowy program tutaj: Warmiński Jarmark Świąteczny tuż-tuż [PROGRAM].

W tym roku wydarzeniu przyświeca ekologiczna idea. Jak podkreślają organizatorzy, będzie ona przejawiać się nie tylko w postaci warsztatów, ale także w sposobie organizacji wydarzenia.

- Motywem tegorocznego jarmarku będzie hasło „Naturalnie Święta!”. Tam gdzie to jest możliwe będziemy schodzili ze wszystkich nieekologicznych przejawów radowania się świętami. Namówiliśmy również wystawców, aby wyeliminować plastik, a zastąpić go specjalnie przygotowanymi kubeczkami – opowiada dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Mariusz Sieniewicz.

Wspomniane kubeczki będzie można wypożyczyć za kaucją lub zabrać jako pamiątkę do domu.

Oprócz licznych warsztatów i występów artystów, jak co roku, obecni będą również regionalni rękodzielnicy. Okazuje się, że XI edycja jarmarku cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wystawców. Do MOK-u wpłynęło bowiem ponad 140 zgłoszeń na 38 możliwych miejsc.

- Mam nadzieję, że wszystko wypadnie jak najlepiej i będziecie mieli państwo w czym wybierać – mówi jedna z organizatorek jarmarku, Aleksandra Rogowska.

Oprócz zawartych w programie atrakcji, po raz pierwszy odbędzie się także pokaz laserów oraz charytatywny „Bieg Mikołajowy”.

W tym roku jedynym i głównym organizatorem Warmińskiego Jarmarku Świątecznego jest Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Portal Miejski Olsztyn.com.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ws 2019-11-28 15:58:33 88.156.*.*
    Super! Temat Jarmarku bardzo przypadł mi do gustu i mam nadzieję, że te postawy proekologiczne będą jak najlepiej wyegzekwowane od wystawców, bo kto by nie chciał napić się grzanego wina z prawdziwego kubka :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0