Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-11-08 09:40

Redakcja

12-latek przepadł jak kamień w wodę. Szukali go rodzice i policja

12-latek przepadł jak kamień w wodę. Szukali go rodzice i policja
KMP w Olsztynie poinformowała o szczęśliwym finale poszukiwań 12-latka
Fot. KMP w Olsztynie

W poniedziałek (6 listopada) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 12-latka. Z otrzymanych informacji wynikało, że chłopiec wyszedł ze szkoły i udał się w nieznanym kierunku.

reklama

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania zaginionego dziecka. Do działań skierowano funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Koordynacją poszukiwań zajęli się funkcjonariusze z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z olsztyńskiej jednostki Policji.

Komunikat z rysopisem chłopca został przesłany m.in. do dyspozytora komunikacji miejskiej czy korporacji taksówkarskich. Sprawdzono okoliczne szpitale. W poszukiwania zaangażowała się także rodzina chłopca, która poinformowała funkcjonariuszy, że miał on być widziany w jednym z tramwajów. Po chwili policjanci odnaleźli zaginionego 12-latka na jednym z przystanków autobusowych. Dziecko trafiło pod opiekę rodziców. Na szczęście, dzięki zaangażowaniu służb i okolicznych mieszkańców ta historia zakończyła się szczęśliwie.

Policja przypomina, że w przypadku zaginięć nieletnich każda upływająca minuta jest bardzo ważna. Należy natychmiast sprawdzić najbliższą okolicę, poinformować osoby będące w pobliżu oraz powiadomić służby, dzwoniąc na nr alarmowy 112. Jeśli dziecko zgubi się w sklepie, na dworcu itd. należy zgłosić to ochronie, aby jak najszybciej rozpoczęto monitorowanie i ogłoszono komunikat.

Informując policjantów o zaginięciu należy przekazać im wszelkie szczegóły dotyczące dziecka oraz okoliczności zdarzenia. Pamiętajmy o dostarczeniu fotografii z jego aktualnym wizerunkiem. Im więcej szczegółów dotyczących zaginięcia przekażemy policjantowi, tym większe prawdopodobieństwo odnalezienia zaginionego dziecka.

Źródło: KMP w Olsztynie / Własne

Tagi: zaginieni

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • Anita 2023-11-08 09:51:35 5.173.*.*
    Po prostu zwiał z domu
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 4

www.autoczescionline24.pl