Przedszkole Niepubliczne

Miasto Olsztyn
Ulica Kopernika 4
Kod pocztowy 10-511
NIP 7391556690
Telefon 89-527-44-66
Fax 89-527-44-66
Adres email przedszkolekrasnal@wp.pl
Strona www przedszkole-krasnal.olsztyn.pl

Opis:

Przedszkole Niepubliczne Krasnal zapewnia opiekę, wychowanie i edukację dla dzieci w wieku 2,5-6 lat. Twoje dziecko nie ma jeszcze 2,5 lat. Już teraz możesz bezpłatnie zarezerwować miejsce w naszym przedszkolu.
Nie pobieramy wpisowego. Realizujemy program zniżkowy dla rodzin posiadających Kartę Dużej Rodziny.
Nasze przedszkole ma własny, duży plac zabaw, odgrodzony od ruchu ulicznego i pieszego, położony wśród drzew.
Propagujemy zdrowy tryb życia. Nasza własna kuchnia serwuje codziennie naszym wychowankom zdrowe, smaczne posiłki. Przygotowujemy je na bazie świeżych produktów, dostarczanych codziennie, przez stałych zaufanych dostawców. Nie podajemy dzieciom wędlin i przemysłowych wyrobów garmażeryjnych. Sami pieczemy mięsne dodatki do kanapek. Nie stosujemy produktów przetworzonych, sproszkowanych, wypełnionych konserwantami. Szczegóły na naszej stronie (zakładka Jadłospis).
W przedszkolu organizujemy tzw. Kolorowe dni, promujące zdrowe produkty. Dzięki nim dzieci poszerzają swoje upodobania smakowe, i częściej sięgają po produkty, które do tej pory im nie smakowały. Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę internetową. Pracujemy na własnych autorskich programach zdrowotnych, programach gimnastyki korekcyjnej, wiedzy o otaczającym nas świecie. (zakładka Nasze Przedszkole)
Wszystkie ważne wydarzenia, imprezy, szczególne zajęcia dokumentujemy w postaci zdjęć. Umieszczamy je na stronie internetowej (dostępne po zalogowaniu). Na koniec każdego roku szkolnego rodzice otrzymują płytkę ze wszystkimi zdjęciami swojego dziecka z całego roku szkolnego. PAMIĄTKA NA CAŁE LATA :)
Jesteśmy placówką ukierunkowaną na osiąganie najwyższej jakości w opiece, wychowaniu i edukacji dziecka. Wszystkie te działania podejmujemy kierując się dobrem dziecka.
Zajęcia dodatkowe prowadzone są we wszystkich grupach wiekowych (także w grupie dzieci najmłodszych), w ramach miesięcznej opłaty za przedszkole.
- zajęcia z języka angielskiego prowadzone codziennie,
- zajęcia taneczne
- gimnastyka korekcyjna trzy razy w tygodniu
- rytmika z elementami tańca i baletu dwa razy w tygodniu
- zajęcia logopedyczne dwa razy w tygodniu
- religia dwa razy w tygodniu,
- zajęcia plastyczne kreujące wyobraźnię
- „Spotkania z Panią Muzyka” – cykliczne koncerty Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii organizowane na terenie przedszkola,
- spektakle teatralne na terenie przedszkola
- impreza choinkowa z Mikołajem,
- imprezy okolicznościowe: Święto Rodziców, Babci i Dziadka, Dzień Dziecka, Dzień Św. Walentego, Pasowanie na Przedszkolaka, Zielona Noc, Święto Ziemi, Festyn Rodzinny,
- wycieczki plenerowe połączone ze zwiedzaniem miejsc o szczególnym znaczeniu w wychowaniu edukacyjnym dziecka (Muzeum Przyrody, Planetarium, Zamek Olsztyński, Muzeum Warmii i Mazur, Stare Miasto),
- organizujemy wycieczki do zakładów pracy rodziców pokazujące dzieciom pracę w różnych zawodach (pocztowiec, bankowiec, piekarz, sprzedawca, kolejarz, wycieczka do sortowni odpadów komunalnych), wycieczki rekreacyjno – przyrodnicze.

Zajęcia zgodne z podstawą programową wzbogacone o inwencje własne nauczycieli oraz autorskie programy i projekty mające na celu wszechstronny rozwój małego dziecka.
- Zajęcia dydaktyczne
- Zabawy i gry terenowe
- Gry i zabawy ruchowe
- Zajęcia praktyczno - techniczne
- Zajęcia plastyczne
- Zajęcia artystyczne
- Zajęcia umuzykalniające
- Zajęcia czytelnicze
- Zajęcia z wychowania zdrowotnego i komunikacyjnego: higiena osobista, higieniczny tryb życia, higiena żywienia, higiena pracy i nauki, elementy ratownictwa.
Szczegóły na stronie internetowej

Galeria