Kuchnie Świata

Miasto Olsztyn
Ulica Dąbrowszczaków 13/2
Kod pocztowy 10-540
Telefon 895350723
Strona www www.kuchnieswiata.com.pl/oddzialy.html

Opis:

Kuchnie Świata- to zlokalizowany sklep przy ul. Dąbrowszczaków w Olsztynie z dala od miejskiego zgiełku. Delikatesy Kuchnie Świata oferują szeroki asortyment produktów z całego świata.

Przede wszystkim jest to miejsce, gdzie można przyjść, pogadać, poszukać inspiracji kulinarnych z różnych zakątków świata. Wspomniena z wakacyjnych doznań kulinarnych nie będa stanowiły żadnego problemu w ich odtworzeniu dla rodziny i przyjaciół.

 

Kuchnia włoska

Warto podkreślić, że w kuchni włoskiej stosowane są najczęściej pomidory, czosnek, a także cebula. Nie można zapominać o oliwie. Jeżeli chodzi o skład potraw, to są to przede wszystkim dania mączne, a także ryby wraz z owocami morza. Podstawowe dania kuchni włoskiej, to: lasagne, risotto, tirami su z deserów oraz sery takie, jak parmezan czy znany na pizzy mozarella. W kuchni włoskiej nie może zabraknąć także wina np. chianti.

Kuchnia chińska

Kuchnia chińska jest kuchnią bardzo urozmaicona oraz zbilansowana z uwagi na to, że na talerzu muszą się znaleźć różnokolorowe warzywa oraz owoce, a także inne specjały tak, aby reprezentowały one każdy ze smaków. Wszystko musi opierać się bowiem na równowadze. Główny składnik to ryż, który ma różnorodne zastosowanie w przygotowaniu dań.

Kuchnia grecka

Charakteryzuje się ona dużą zawartością owoców oraz wszelkiego rodzaju warzyw. Przez te właśnie składniki kuchnia ta uważana jest za bardzo zdrową, ale także bardzo prostą. Znana jest przede wszystkim sałatka grecka,  gołąbki z ryżem zawinięte do odmiany w liście winogron oraz  grecki gyros.

Kuchnia francuska

Kuchnia francuska uważana jest za najlepszą kuchnię na świecie. Wszyscy znamy tradycyjne dania francuskie, czyli ślimaki oraz żabie udka będące potrawami dosyć kontrowersyjnymi. Co więcej, chyba każdy chciałby skosztować francuskiego wina do obiadu. Popularne i bardzo znane są także francuskie bagietki oraz sery.

 

Zapraszamy do składania zamówień na maila:

olsztyn@sanechem.com.pl

 

Dołącz do grona na Facebooku:

http://www.facebook.com/KuchnieSwiata

s. Serdecznie zapraszamy

Galeria