- Nie planowałam być urzędnikiem na zawsze, miałam przeprowadzić dokumenty programowe i stworzyć standardy. Ta praca jest już prawie ukończona, zaraportowałam więc o tym Prezydentowi. Czas na Plastyka Miejskiego, urzędnika, który będzie przez kolejne lata dbał o realizację standardów. Moja rola po prostu się kończy, wracam na łono kultury, sztuki i projektowania. Rozpoczynam w tym roku studia podyplomowe na Politechnice Gdańskiej ( Zarządzanie Rozwojem Przestrzennym Miast) i mam zamiar rozwijać się naukowo i profesjonalnie właśnie w dziedzinie tworzenia programów strategicznych i polityk miejskich związanych z wizerunkiem przestrzeni miejskiej. W Olsztynie oczywiście zostaję, nigdzie nie uciekam, zakładam fundację i mam nadzieje równie skutecznie współpracować z Urzędem Miasta na rzecz poprawy jakości przestrzeni publicznej jako niezależny artysta – opowiada o swoich planach Chodyniecka-Kuberska.
W trakcie swojej działalności asystentka ds. estetyzacji zrobiła naprawdę wiele. Wpadła na pomysł stworzenia SIM: wytycznych meblowania i oznakowania Komunikacji Miejskiej, Kodeksu Estetyzacji Starego Miasta, czy systemu umieszczania reklam. Dziś – kiedy dokument Systemu Informacji Miejskiej jest gotowy do wdrożenia – Chodyniecka-Kuberska może mówić o zakończeniu pewnego etapu.
Ratusz stara się znaleźć kogoś na miejsce Chodynieckiej-Kuberskiej tyle, że już na innych zasadach. Potencjalny kandydat ma zostać zatrudniony na pół etatu w ratuszowym Wydziale Rozwoju Miasta.
Do zadań urzędnika będzie należeć podejmowanie działań mających na celu podniesienie jakości rozwiązań plastycznych systemów komunikacji wizualnej przestrzeni miejskiej, współpraca przy sporządzaniu projektów miejscowych planów zagospodarowania terenu, a także opiniowanie pod względem plastycznym projektów małej architektury.
Potencjalni kandydaci mogą składać swoje aplikacje do 11 marca.
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz