Piotr Tyszkiewicz Dorotowo 3 E: Futbolowe UFO istnieje!

Dziękuję swoim Czytelnikom za udział w dyskusji o lokalnym futbolu, pod moją ostatnią notką. Co ciekawe, wielu moich futbolowych przyjaciół przyznało, że notka ma wymiar uniwersalny i dotyczy... całej Polski.

Jako dziecko często zastanawiałem się, czy UFO istnieje? Dzisiaj, po blisko 40 latach aktywności futbolowej, wiem już na pewno, że UFO istnieje. A na pewno istnieje futbolowe UFO!

To UFO spowodowało, że w Olsztynie była, jest i będzie ogromna masa urzędników od bazy sportowej, a brakuje stadionu i hali. Dzieci z Olsztyna i tutejsza młodzież trenują na rozpadających się chińskich orlikach, a mecze ligowe rozgrywają w Słupach, Różnowie, Starym Olsztynie, Jezioranach i innych ościennych gminach! Przy czym ich rodzice płacą regularnie podatki w Olsztynie, które trafiają równie regularnie do budżetu Olsztyna, a nie do budżetu w/w ościennych gmin!

To UFO powoduje, że w Olsztynie brakuje jakości w szkoleniu dzieci i młodzieży, a wychowankowie Akademii Sportu Stomil Olsztyn nie grają nawet w Stomilu II, ponieważ tam, niemal w komplecie, grają piłkarze ściągnięci z całej Polski, a nawet z Japonii. Przypomnę, że Stomil II gra na piątym poziomie rozgrywek w Polsce. Za to juniorzy wychowankowie Akademii Sportu Stomil Olsztyn, którzy powinni być ogrywani w Stomilu II, schodzą grać do rozgrywek juniorów tego klubu, blokując rozwój kolejnych wychowanków Akademii Sportu Stomil Olsztyn... Prawdziwa kwadratura koła wymyślona przecież przez UFO, ponieważ człowiek by tego nie wymyślił!

To UFO spowodowało, że Stomil II przegrał w sezonie 2019/20, do dzisiaj, na poziomie 5 ligi z Warmią Olsztyn 2-0 na murawie za 6 milionów złotych na Arenie de Gruz, z Motorem w Lubawie 1-0 oraz ostatnio w Mrągowie z Mrągovią 3-1

Nie tylko Stomil Olsztyn został zaatakowany przez UFO, ponieważ na poziomie seniorskiej piłki wreszcie pokazał się NAKI Olsztyn. Porażka 0-5 z Fortuną Gągławki, w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu lokalnym, jest skutkiem ataku UFO na ten klub szkolący od lat olsztyńskie talenty. Porażki NAKI Olsztyn na poziomie A klasy grupa 3 z Jezioranami, Bezledami, Gietrzwałdem- Unieszewem, Jonkowem są wyznacznikiem szkolenia w tym klubie absolutnie natchnionym futbolową filozofią UFO.

To UFO zdjęło z tych w/w Akademii wszelką odpowiedzialność za skutki szkolenia, czy też nie szkolenia.

Ale to nie UFO każe rodzicom płacić składki za mierną jakość pracy, a i ekwiwalent za nie szkolenie trzeba zapłacić, jakby przypadkiem dziecko chciało opuścić, zresztą nie tylko te kluby opanowane przez UFO.

To UFO nakazało działaczom Sokoła Ostróda ściągać piłkarzy z całej Polski i robić z nimi awans do 2 ligi, zamiast zająć się liczną przecież grupą talentów w tym mieście, ich szkoleniem i dawaniem im szansy na rozwój sportowy poprzez grę ba czwartym poziomie rozgrywek! Przecież kiedyś Sokół Ostróda słynął z wychowanków związanych z klubem i z Ostródą do dzisiaj (Waldemar Bałabon, Jerzy Radziwon, Janusz Jasiński i wielu innych znakomitych zawodników), a teraz w pierwszym składzie tego klubu grającego na poziomie czwartej ligi, z miasta w którym się urodziłem, nie ma ani jednego wychowanka Sokoła Ostróda, a jedyny wychowanek Sokoła Ostróda Kacper Wojciechowski tylko grzeje ławę!

To UFO spowodowało, że kadry młodzieżowe naszego regionu przegrywają niemal z każdym innym regionem Polski, chociaż talentów na naszej ziemi nigdy nie brakowało, a autor tych słów należy do pokolenia, które wygrywało dla naszego regionu mecze z każdym innym regionem w Polsce, co jest tylko dowodem wprost na to, że można!

To UFO spowodowało, że lokalny futbolowy związek jest powodem do wstydu ludzi futbolu.

To UFO pcha kluby w ręce crowdfundingów, które nazwałem dla potrzeb publicystycznych Odwróconym Owsiakiem.

To UFO przygląda się, jak Odwrócony Owsiak przylatuje do klubów, jak sępy do padliny, w jednym przecież celu. Widocznie coś czują i trzeba im przyznać, że dobrze czują! A czują, że dla futbolowych sępów lepszego czasu, jak dzisiaj, nie było nigdy. Tylko co będzie w klubach po erze Odwróconego Owsiaka? Potop? Ciemność? Zmiana klimatu na wieczną zmarzlinę?

To UFO w Olsztynie szkoli dzieci i młodzież zapominając o piłce. To właśnie UFO każe dzieciom i młodzieży spędzać więcej czasu na siłowni, niż na boisku. To UFO spowodowało, że młody piłkarz z Olsztyna dotyka piłkę, jakieś 10 razy za rzadko i niemal zawsze wykonuje techniki specjalne niepoprawnie.

To UFO zatrudnia do pracy z talentami ludzi na ćwierć etatu i bez futbolowych, fundamentalnych kompetencji. To UFO prawidłowo nie szkoli i nie selekcjonuje potencjalnych trenerów do pracy z talentami i jednocześnie nie ma żadnej polityki sportowej dla zmiany tego fatalnego w skutkach faktycznego zjawiska.

To UFO zakłada w Olsztynie klasy o profilu futbolowym bez zapewnienia pełnowymiarowych boisk, jako bazy do szkolenia swoich podopiecznych!

To UFO kazało działaczom Stomilu Olsztyn pożegnać prezesa Stomilu Olsztyn Macieja Radkiewicza, który ratował Stomil w czasie największej nędzy. To UFO kazało ludziom tzw. Nowego Stomilu zapomnieć, że takiemu oddanemu Stomilowi i Olsztynowi człowiekowi, jak Maciej Radkiewicz, wypada dać kwiaty przed pierwszym meczem Fortuna 1 ligi sezonu 2019/20 i bardzo serdecznie jemu podziękować za to co zrobił dla Olsztyna! Tym bardziej, że Nowy Stomil reklamuje się na Twitterze jako sportowe serce Olsztyna... A może to UFO ma serce na klawiaturze iPhone w bazie emotikonów? Podobnie przecież UFO myśli, że w aptece jest najwięcej witamin, a nie w owocach.

To UFO każe ludziom robić z siebie totalnych błaznów i bić na Twitterze i Facebooku pianę pt „Nowy Stomil”, „Stomil sportowe serce Olsztyna” wbrew logice, wbrew stanowi faktycznemu (bezprzykładne dziadostwo i ogromne zacofanie na każdym szczeblu szkolenia, fatalna baza treningowa i meczowa i co najgorsze... brak perspektyw dla talentów stąd na najbliższe lata)

To UFO spowodowało, że olsztyńskie talenty grają na gumowisku na Dajtkach, a środki zamiast na remont tego boiska idą na pensje dla setek urzędników od bazy sportowej. Po co remontować gumowisko na Dajtkach, skoro tam grają dzieci i młodzież stąd, z Olsztyna, a nie UFO mające kontakty z kosmosem natchnione Nowym Stomilem, z jego sercem z iPhone, z bazy emotikonów, spożywające witaminy z apteki?

Udowodniłem moim Czytelnikom, że UFO istnieje. Wielu ludzi stąd zachowuje się tak, jakby dzisiaj wylądowali na planecie Ziemi i to właśnie tutaj. Wielu redaktorów, futbolowych lektorów, bardzo nowych twarzy w futbolu dostało jakiegoś futbolowego wzmożenia 2,0 widząc to, czego nie ma! Przecież jak był brak perspektyw dla rozwoju futbolu w Olsztynie, tak dalej jest brak perspektyw! A może to wzmożenie twitterowe podyktowane jest tym, że tak poniżany przez tych wszystkich lektorów futbolowych trener Piotr Zajączkowski (dla nich po dwóch porażkach był po prostu Zajączkowskim) i jego zespół Stomilu Olsztyn bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach Fortuna 1 ligi? UFO zdaje sobie sprawę, że można oszukiwać ludzi, można oszukać mamę, a nawet tatę, ale życia futbolowego się nie oszuka? I stąd podświadome, wzmożone pompowanie balonika helem z logo Odwróconego Owsiaka? Żadnej wizji, żadnej refleksji, odpowiedzialności! Ale tym właśnie różni się UFO od ludzi.

Słynny fizyk Stephen Hawking powiedział o UFO: „Jeśli kosmici odwiedzą nas kiedykolwiek, myślę, że skutki mogą być podobne, jak w przypadku odkrycia Ameryki przez Krzysztofa Kolumba. Jak wiadomo, wydarzenie to okazało się niezbyt pomyślne dla rdzennych mieszkańców tego kontynentu. Wystarczy nam zresztą przyjrzeć się samym sobie, aby dojść do wniosku, że inteligentne życie może w swym rozwoju przybrać postać, z jaką wolelibyśmy się raczej nie spotkać”

Ponieważ ciekawa jest tylko prawda, to oddaję głos swoim Czytelnikom i pytam, czy Państwo widzicie UFO w naszym lokalnym futbolu, czy wszystko jest OK, a ja mam tylko zwidy?

Interesują mnie bardzo Państwa obserwacje tego paranormalnego zjawiska!

Zapraszam do dyskusji!

 

Menedżer piłkarski,

footballidea.pl Doszkalanie Indywidualne dla Talentów na bazie własnego programu i boiska w Dorotowie.

Zainteresowanych współpracą proszę o kontakt:
poczta elektroniczna: biuro@piotrtyszkiewiczteam.pl
tel. 609 184 000

Zapraszam do współpracy!

Komentarze (45)

Dodaj swój komentarz

 • Olsztynianka 2019-10-27 17:09:54 79.184.*.*
  Świetny artykuł! Dobrze wiedzieć, ze są jeszcze ludzie którzy interesują się losem naszej świetnej młodzieży, oraz dbają o przyszłość futbolową w naszym mieście! Jak widać pewne komentarze jak zwykle są ponizej poziomu... ale jak to Pan odpisał - dzięki temu życie jest piękne! Poza tym jest to również miejsce do dyskusji, tak wiec cieszę się, ze coś budzi się do życia! A do hejterów, którzy nie maja pojęcia o czym piszą, oraz obrażają bezpodstawnie - więcej pokory, oraz uśmiechu na twarzy! :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Sempostrach 2019-10-12 06:56:49 37.47.*.*
  Udo określone w Pana artykule dotknęło Stomil futbol Olsztyn w szerokim słowa znaczeniu ja bym to nazwał Dżuma przykład zarządzania klubu jest z epoki szeroko pojętej korupcji w piłce za czasów fryzjera , a dlaczego ? Gdzie gra nasza młodzież?Po co ściąga się piłkarzy w dużych ilościach z Polski słabszych do Stomilu a po to żeby ktoś miał w tym interes,dzieje się tak gdy ludzie nieznający się na piłce działają na szkodę właściciela to zjawisko popularne w piłce patrz np.Polonia Warszawa za czasów Wojciechowskiego nie ma Iwestora bo ile można było dokładać w naszym mieście jest to samo tylko w przypadku gdy się odwidzi „darczyńcy” zostanie wielka dziura po Ufo wielkości wyrobiska pokopalnianego i nikt już nie pomoże dla Gminy pod naciskiem pewnego radnego było najwygodniej pozbyć się problemu ale Pan Michal nie wie jeszcze jakie mogą być tego konsekwencje stracimy wszystko.Popieram Ufo jest wszędzie fajne okreslenie ale tego nie da się zmienić do czasu byt będzie miał słabo zarządzany Osir z epoki Krzyżaków,Inwestor znający się na branży It okrążony młodymi Ufo ludkami i doświadczonymi Sempami z branży disco-polo-menadżerskiej,trenerami których praca i szkolenie dokształcanie,poszerzanie wiedzy meczy i upokarza,a koniec będzie taki ze zainteresowani piłka będzie coraz mniejsze .Szkoda ze Nikt nie potrafi wyciągać wniosków bo to wszystko już było za czasów Pana Wieczorka po tompnieciu i złej polityce zarządzania kolejnych zarządzających .Tyle życzę wytrwania Panie Piotrze.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 2
 • Darek 2019-10-11 15:47:28 89.64.*.*
  Panie Piotrze, nie od razu Kraków zbudowano. Chciałbym wierzyć, że po remoncie Gruz-areny i hali dla siatkarzy, następne inwestycje będą skierowane na inne boiska piłkarskie, na których będą mogli trenować nie tylko piłkarze Stomilu I i II, czy Warmii, ale też drużyny juniorskie i dzieciaki. Może lepiej wykorzystać te Oriki? Marzy mi się, żeby do Stomilu przychodziła młodzież (tak jak w Lechu, czy Ajax-ie, pewnie przesadziłem :) i że wreszcie będzie mądry włodarz tego miasta, który zrozumie że sport duży i mały to nie tylko rozrywka, ale przede wszystkim zdrowie i oszczędności z tym związane
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 2
 • Darek 2019-10-11 01:08:09 89.64.*.*
  Panie Piotrze, a może dosadniej powtórzyć artykuł o bazie dla piłki nożnej w Olsztynie? Jest lepiej bo drużyna jest w czubie, jest sponsor i jest nadal arena de la gruz, może nieco przykryta płachtą. A miasto obiecało sponsorowi, że wyremontuje w tym roku trybunę. Kiedy wreszcie wezmą się za remont stadionu, bo na nowy nie ma co liczyć z tym prezydentem miasta.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 17 2
 • Olsztynianin z Dorotowa 2019-10-10 15:19:33 83.9.*.*
  O a tutaj UFO zleciało i dało popis grafomanski.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 19
 • Piotr Słowicki 2019-10-10 08:47:44 83.16.*.*
  Panie Piotrze Przeczytałem Pana wpis i powiem szczerze, że odnoszę wrażenie, że prowadzi Pan jakieś swoje gierki i to Pan pojawia się tutaj jako UFO komentator. Jeżeli uważa Pan, że jest tak źle, to nic prostszego żeby Pan utworzył swoją Akademię piłkarską i pokazał wszystkim, że Naki, Stomil, Sokół nie liczy się na Warmii i Mazurach, bo najlepsze wyniki osiągają piłkarze z pańskiej Akademii. Może czas na czyny, a nie pustosłowie ? Moim zdanie największym UFO polskiego piłkarstwa są niestety menedżerowie, którzy chcą się nachapać, a nie wypromować zawodników. Nie liczę jednak na to, że Pan zrozumie mój wpis ... Szkoda
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 18
 • Oks 2019-10-10 00:40:49 37.47.*.*
  Autorze tekstu co wy razem robiliście z Radkiewiczem ze tak go bronisz jakie tajemnice kryje ten układ?Kiedys się przekonamy?Czemu nie napiszesz jak inni Prezesi walczyli z betonem z murem nie do przebicia czemu nie napiszesz Autorze jak im było ciężko a jednak walczyli. Nie potrafisz tylko skrytykować bo MR był jedyny .Przepraszam dziwni i dzięki ze zmiana wyszła na dobre
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 13
 • Antybaran 2019-10-09 22:24:17 46.215.*.*
  Ma Pan dużo racji. Wystarczy zobaczyć jak wygląda boisko w Różnowie w trakcie sezonu. Piękne i zielone, do tego oświetlone, jeździ MPK 112 i jeszcze mają im budować nowy budynek z szatniami etc.... Różnowo ma 1800 mieszkańców a Olsztyn 180000 ... nie można doprosic się nowego Stadionu , hali a mamy dużo drużyn na szczeblu centralnym.... o co tu chodzi?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • gmina 2019-10-09 18:21:33 89.228.*.*
  ty UFO z dorotowa ty jednak jestes debil! wez se tego wspanialego radkiewicza na prezesa do swojej szkolki czy co ty tam masz pajacu i skoncz juz z ta zenada kurwa!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 17
 • Olsztynianin 2019-10-09 16:39:01 37.47.*.*
  To było trzeba zamiast Michała Brańskiego wejść do klubu i mu pomóc, a nie tylko hejtować. Klub wstaje z kolan i każdy sobie zdaje sprawę, że potrwa to lata zanim przyniesie to efekty w postaci talentów z akademii. Panie Piotrze broniłem Pana w poprzednich felietonach, ale od jakiegoś czasu stwierdzam, że jednak Maciej Iwański miał rację w tym co powiedział. I żeby nie było- uważam że ma Pan dużo większe pojęcie o prezesurze w akademii niż obecny prezes, ale jeśli nie wyszło wg Pana planu to zamiast hejtować Pan klub- niech Pan się cieszy, że te UFO go uratowało bo takiej drugiej szansy ten klub nie dostanie. P.S a winą za infrastrukturę, a dzięki niej za szkolenie można tylko i wyłącznie oskarżyć jak to Pan pisze urzędników- darmozjadów.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 11