W wyniku poprawek Senatu przyjętych przez Sejm RP, od 1 stycznia ubiegłego roku doktorantom, którzy nie ukończyli 35 roku życia przysługuje ulga w wysokości 51 % na przejazdy środkami transportu kolejowego (PKP- bilety jednorazowe i miesięczne) i transportu autobusowego (PKS - na podstawie biletów miesięcznych).
Sytuacja dotycząca ulg na przejazdy komunikacją miejską nie zmieniła się jednak Senat pozostawił decyzje i regulacje w tej kwestii jednostkom samorządu terytorialnego.
Od 1 stycznia 2012 roku, 50% zniżka na przejazdy komunikacją miejską obowiązuje w 16 miastach akademickich w Polsce. W tym gronie nie znalazł się jednak Olsztyn.
Doktoranci wnioskowali do Rady Miasta o ustanowienie zniżek. Jak się jednak okazało w budżecie ZKM nie ma pieniędzy na kolejne zniżki.
- Uniwersytet Warmińsko-Mazurski jest wizytówką nie tylko Olsztyna, ale też całego regionu, dlatego naszym zdaniem należy wspierać wszystkie działania zmierzające do poprawy jego wizerunku. Przywilej jakim jest zniżka przejazdowa, to nie tylko korzyść indywidualna, ale również ogromna szansa dla miasta, że w przyszłości wiedza jaką posiądą doktoranci przyniesie profity całemu społeczeństwu – czytamy w komunikacie PJN i Forum Rozwoju Młodych Ludowców.
Dziś w Zarządzie Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego członkowie PJN i Forum Rozwoju Młodych Ludowców będą dyskutować na ten temat. Czy konferencja pod hasłem „Olsztyn NIE dla doktorantów?” przyniesie jakiś rezultat?
Komentarze (2)
Dodaj swój komentarz