Nawałnica przeszła nad Olsztynem. Na ul. Sielskiej drzewo powaliło się na dom [ZDJĘCIA]

Nawałnica przeszła nad Olsztynem. Na ul. Sielskiej drzewo powaliło się na dom [ZDJĘCIA]
Jedno z powalonych drzew spadło na zaparkowane samochody na olsztyńskiej starówce
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Nad Olsztynem i powiatem olsztyńskim przeszły burze, podczas których mocno wiało. Silne podmuchy wiatru spowodowały, że straż pożarna musiała wyjeżdżać 36 razy. Powalonych zostało ponad 100 drzew.

Wczoraj, 28 lipca, nad regionem przeszły burze, podczas których intensywnie wiało. Silny wiatr spowodował, że straż pożarna musiała wyjeżdżać aż 36 razy: 34 interwencje dotyczyły Olsztyna, a 2 powiatu olsztyńskiego. Głównym problemem były powalone drzewa. Do groźnych sytuacji doszło w rejonie CRS „Ukiel”.

- Łącznie zostało powalonych ponad 100 drzew. Było kilka poważnych zdarzeń. Między ulicami Olimpijską a Dębową zostało powalonych 50 drzew. Z kolei pomiędzy ulicami Kołłątaja i Akacjową drzewa spadły na samochody. Na ul. Sielskiej drzewo spadło na dach domu mieszkalnego, ale na szczęście w tym wypadku nie ma poszkodowanych – wyjaśnił w rozmowie z nami Adam Rybicki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Do groźnego zdarzenia doszło również w powiecie.

- W Sząbruku (gmina Gietrzwałd – przyp. red.) powaliło się drzewo na domek letniskowy. Mieliśmy informację, że jest osoba poszkodowana, w związku z tym na miejsce pojechała karetka. Jednak okazało się, że mężczyzna doznał ogólnego urazu kończyny górnej i nie wymagał hospitalizacji – powiedział nam Adam Rybicki.

Tym razem nie było żadnych podtopień. Rzecznik straży pożarnej dodał, że większość zgłoszeń dotyczyła powalonych drzew na jezdniach, które blokowały drogi regionu.

Komentarze (5)

Dodaj swój komentarz

  • Pas 2020-07-29 11:22:12 5.173.*.*
    To ostry bananowiec z ciebie do roboty lepie się weź
    Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
  • Syn dewelopera 2020-07-29 09:46:42 95.160.*.*
    Mój ojciec ma jacht na j.Ukiel, apartament przy jeziorze oraz dom. Mamy zaparkowane tam 3 auta warte prawie1,3mln zł i niestety na jeden z nich (akurat moje) spadło drzewo. Mój ojciec tylko się zaśmiał i dzisiaj dzisiaj zamówił mi nowe audi a7.
    Odpowiedz Oceń: 3 11 Zgłoś treść