Dziś jest: 16.04.2024
Imieniny: Bernardety, Cecylii
Data dodania: 2021-05-11 16:11

Cezary Kapłon

MOK zaprasza na niezwykłe lato pełne gwiazd i wydarzeń. Do Olsztyna przyjadą m.in. Krzysztof Cugowski, Kazik czy Nergal [PROGRAM]

MOK zaprasza na niezwykłe lato pełne gwiazd i wydarzeń. Do Olsztyna przyjadą m.in. Krzysztof Cugowski, Kazik czy Nergal [PROGRAM]
Pracownicy MOK-u opowiedzieli o wydarzeniach kulturalnych, które odbędą się latem w Olsztynie. Przyjadą gwiazdy, m.in. Kazik Staszewski czy Krzysztof Cugowski
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

We wtorek odbyła się konferencja prasowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, na której zostały przedstawione plany wakacyjne (od czerwca do września). Do stolicy Warmii i Mazur przyjadą m.in. Krzysztof Cugowski, Daria Zawiałow, Kazik z Kultem czy Nergal. Oprócz tego będziemy mogli podziwiać wystawę prac Zdzisława Beksińskiego czy filmy w reżyserii Agnieszki Holland.

reklama

Cykl wydarzeń organizowanych latem przez MOK będzie opatrzony nazwą „Na Wypasie!”.

Znaczenie ma dwojaki charakter. Z jednej strony uznajemy w sposób zuchwały, zarozumiały i narcystyczny, że nasza oferta jest bardzo bogata i stąd ten wypas. Ruszamy w epokę postpandemiczną z bardzo szerokim wachlarzem wydarzeń. Drugie znaczenie to wyjście w świat, w przestrzeń, plener. Uwolnienie nas samych z tych online’owych wirtualnych akwariów, w które zostaliśmy przez pandemię wpędzeni – powiedział Mariusz Sieniewicz, dyrektor MOK-u.

Mariusz Sieniewicz

Koncerty w amfiteatrze

Następnie głos zabrała Paulina Wasilewska z Działu Organizacji i Wydarzeń, która przedstawiła przede wszystkim ofertę koncertową, ale również teatralną. Wspomniała o 7 dużych koncertach, które odbędą się w amfiteatrze na Starym Mieście. Imprezy będą biletowane.

Mamy 7 gwiazd. Zaczniemy koncertem Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów. Będzie to koncert niezwykły, ponieważ odbędzie się w związku z 50-leciem pracy twórczej i 70-leciem życia pana Krzysztofa. Zapraszamy 24 czerwca – powiedziała Paulina Wasilewska.

Następnie, 3 lipca, wystąpi Daria Zawiałow. Artystka będzie promowała swój najnowszy album „Wojny i noce”.

9 lipca zobaczymy w amfiteatrze Marcina Maseckiego, który głównie tworzy muzykę jazzową, ale wraca do swoich korzeni, do muzyki poważnej z Chopinem.

11 lipca zagra Hubert Dobaczewski, czyli wokalista Lao Che. Tym razem wystąpi z solowym projektem „Black Mental”.

31 lipca na deskach amfiteatru wystąpi Kult. Koncert na pewno będzie bardzo długi.

27 sierpnia wystąpią Nergal z Johnem Porterem w Me and That Man. To specyficzne połączenie rocka, mrocznego bluesa, folku i country.

3 września, na zakończenie koncertów zagra jeden z najlepszych polskich jazzmanów Wojtek Mazolewski Quintet.

Dodatkowo w amfiteatrze odbędą się 2 koncerty, ale w większych formułach. Pierwszym z nich będzie Micro Music, który będzie koncertem gwiazdy wieczoru Fest Muzy, czyli koncertu młodych zespołów.

Z kolei 21 sierpnia wystąpi Dr Misio, czyli Arkadiusz Jakubik ze swoim zespołem.

17 lipca w Parku Centralnym w okolicy Muzea Nowoczesności odbędzie się Festiwal Muzyki Elektronicznej.

Przetestowaliśmy to miejsce. Okazało się, że naprawdę możemy tam stworzyć świetną atmosferę z fantastyczną muzyką. To już jest wydarzenie bezpłatne – dodała Paulina Wasilewska.

Paulina Wasilewska

Fest Muza to warsztaty i konkurs młodych zespołów, który rozpocznie się 5 sierpnia. Dzień później w amfiteatrze odbędzie się finał konkursu młodych zespołów.

Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych

20 sierpnia rozpocznie się Olsztyński Festiwal Teatrów Ulicznych, który miał się odbyć w zeszłym roku, jednak na przeszkodzie stanęła pandemia. Tegoroczny festiwal będzie osnuty wokół lęku i strachu, a mianowicie jak sobie z nimi radzić. Wydarzenie będzie skierowane do wszystkich grup wiekowych. Odbędzie się na terenie Starego Miasta i Parku Centralnego.

OFTU rozpocznie się paradą „makabry i kryminału”. Zrealizuje ją Olsztyńskich Teatr Uliczny. Parada ma nawiązywać do akcji kryminału pt. „Widowisko” Przemysława Borkowskiego.

Parada doprowadzi do miejsca spotkania z samym autorem, który opowie o „Widowisku”. To ciekawa książka, której akcja rozgrywa się w Olsztynie. Opowiada o serii makabrycznych morderstw, które dzieją się podczas festiwalu teatralnego. Także to wszystko się ze sobą łączy – przyznała Wasilewska.

Następnie odbędzie się spektakl „Cebula” autorstwa Łukasza Staniszewskiego. Na zakończenie 1. dnia festiwalu Teatr Biuro Podróży wystawi spektakl „Carmen Funebre” poruszający trudne tematy, m.in. wojnę w Bośni.

Dzień później odbędą się przedstawienia teatralne dla dzieci, które zorganizuje Teatr Lalek Igraszka. Dzieci będą mogły nauczyć się, jak samodzielnie wykonać lalkę.

Następnie Olsztyński Teatr Uliczny zaprosi na warsztaty kuglarskie. Tego dnia odbędzie się również familijna parada teatralna w wykonaniu A3 Teatr. Na zakończenie drugiego dnia wystąpi Teatr Ewolucji Cienia „Czas Wilka” poruszający temat nienawiści, zemsty i przebaczenia.

Trzeci, ostatni dzień rozpocznie się warsztatami, które będą dotyczyły tego, jak właściwie posłużyć się lalką teatralną. Później odbędą się warsztaty trwogi i strachu, które ukażą, jak na scenie należy udawać strach. Następnie zorganizowana zostanie kolejna parada – kolorowa i wesoła, nawiązująca do dnia zmarłych w Meksyku. Wystąpi Teatr Mumerus z „Pieśnią Gminną”, gdzie tradycja ludowa spotyka się z folklorem miejskim.

To nie koniec atrakcji, bo mamy też cykl dla miłośników kina. Wracamy ze spotkaniami filmowymi w Parku Podzamcze, przy restauracji Casablanca. Zapraszamy na 6 seansów – powiedziała Wasilewska.

5 lipca będzie można obejrzeć jako pierwszy z cyklu film „Maiden” w reżyserii Alexa Holmesa. 12 lipca – „The Square”, 26 lipca – „Mathias i Maxime”, 2 sierpnia – „Climax”, 9 sierpnia – „Portret kobiety w ogniu” oraz 16 sierpnia „Szarlatan” w reżyserii Agnieszki Holland.

Dni Olsztyna

Następnie głos zabrał Piotr Podgórski, kierownik festiwalowego biura, który skupił się na Dniach Olsztyna (22-25 lipca).

Najważniejszym wydarzeniem, na którym się skupiamy tego lata są Dni Olsztyna. Odbędą się w tym roku między 22 a 25 lipca. W założeniu będą zdystansowane, slowlife’owe, które mają skłonić do refleksji, do chwili zastanowienia – powiedział Piotr Podgórski.

Dni Olsztyna rozpoczną się od nietypowej wystawy multimedialnej (w dawnej zajezdni trolejbusowej oraz w tartaku Raphaelsohnów), w której będzie można korzystać m.in. z technologii VR. Poświęcona zostanie pracom Zdzisława Beksińskiego.

Mamy nadzieję, że to będzie wyjątkowa atrakcja, dlatego postanowiliśmy od tego zacząć. Ciekawostką jest to, że oprócz przekroju twórczości pana Beksińskiego, można będzie zobaczyć wiele wywiadów, nagrań, które niekoniecznie są znane szerokiej publiczności – dodał Podgórski.

Inną atrakcją będzie Jarmark Jakubowy, czyli tradycyjny kiermasz na ulicach Starego Miasta.

Oprócz tego zorganizowane zostaną warsztaty dla dzieci, jak chociażby zabawy w kuchni błotnej. Nie zabraknie również koncertów. 23 lipca odbędzie się wydarzenie z pogranicza humoru i muzyki, czyli „O muzyce poważnej na wesoło”. Dzień później wystąpi Łąki Łan. Na zakończenie Dni Olsztyna odbędzie się koncert organowy w katedrze.

W ramach oferty MOK-u zorganizowane zostaną także Olsztyńskie Koncerty Organowe (wszystkie niedziele lipca i sierpnia).

Projekty w ramach OBO i animacje na osiedlach

Piotr Podgórski zapowiedział, że w tym roku MOK zorganizuje kilka projektów w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tym roku zorganizujemy 3 projekty – dwa jednodniowe nad jeziorem Długim. Będą to: „Ale sztuka nad jeziorem Długim: Ale śmiech!” oraz „Ale sztuka nad jeziorem Długim: Ale żywioł!” – wyjaśnił kierownik biura.

MOK zorganizuje także jeden projekt o charakterze cyklicznym, który będzie zrealizowany w Parku Jakubowo – „Kultura w Parku”.

Głos zabrała także Marta Guściora, kierownik działu animacji i edukacji.

Patronkami olsztyńskiej kultury tego lata będą krowy. Krowy kolorowe, niezwykłe. Pod koniec czerwca będzie je można podziwiać w pełnej palecie malarskiej, a to za sprawą wystawy, która pojawi się na ścianach Spichlerza. „Spichlerz fruwających krów” to wystawa, którą przygotowała dla nas olsztyńska malarka Mariola Żylińska-Jestadt. Podczas gdy Starym Miastem będą opiekowały się te skrzydlate i rogate stworzenia, my, czyli animatorki wyruszymy pełne energii na osiedla Olsztyna, w ramach projektu „Inna mapa” – powiedziała Marta Guściora.

Marta Guściora

Warsztaty zostaną poprowadzone na 4 olsztyńskich osiedlach. Będą zorganizowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Będziemy się wsłuchiwać w nasze osiedla, w miejsca, w których mieszkamy. Będziemy poznawać mieszkańców, słuchać waszych historii. Będziemy się też dzielić roślinami, książkami, naszymi pasjami. Będziemy wspólnie tworzyć fotoarchiwa osiedlowe. Zaproponować chcemy śniadania sąsiedzkie. Projekt jest mocno interaktywny, mocno animacyjny. Ma za zadaniu wzbudzić więzi społeczne – wyjaśniła Marta Guściora.

Dodała, że to od mieszkańców zależy, w których osiedlach mają pojawić się animatorzy. Jego efektem mają być mapy 4 osiedli, które powstaną na bazie tego, co zadzieje się podczas akcji animacyjnych, warsztatów czy śniadań. Drugim elementem będą gry terenowe odzwierciedlające specyfikę czy koloryt każdego z osiedli.

Miejski Ośrodek Kultury nie wpada do tej samej pralki, jak wiele różnych instytucji, które bardzo mocno formatują swoje wydarzenia, nastawiają się na taką mocno wyprasowaną ofertę eventowo-grillową. Staraliśmy się i cały czas będziemy to robić, by świadomie profilować ten program i oferować coś więcej niż tylko i wyłącznie schlebianie wakacyjnym gustom. Staramy się również zaoferować nasz program szerokiemu gronu odbiorców – spuentował Mariusz Sieniewicz.

PROGRAM:

24.06 / Amfiteatr
KRZYSZTOF CUGOWSKI Z ZESPOŁEM MISTRZÓW: „50/70 MOJE NAJWAŻNIEJSZE”
Legendarny rockman, współtwórca Budki Suflera, w muzycznej podróży przez pięć dekad, pełnej wielkich i niezapomnianych hitów w nowych, ciekawych aranżacjach!
Bilety: 70 zł / przedsprzedaż 50 zł

26.06
SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: SZLAKIEM SIEDMIU JEZIOR
Historia olsztyńskich akwenów – w tym tych już nieistniejących. Fajferek, Długie, Czarne, Ukiel, Motek, Kortowskie i Płociduga z Rafałem Bętkowskim.

3.07 / Amfiteatr
DARIA ZAWIAŁOW W OLSZTYNIE
Niezwykle utalentowana artystka i jeden z najmocniejszych głosów na polskiej scenie w koncertowej promocji swojego trzeciego albumu studyjnego „Wojny i noce”!
Bilety: 70 zł / przedsprzedaż 50 zł

4.07 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Koncert inauguracyjny w wykonaniu Jarosława Tarnawskiego. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

5.07 / Park Podzamcze
KINO PLENEROWE: MAIDEN, reż. Alex Holmes
Ambitne kino na świeżym powietrzu. Nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem” kolejny raz zaprosimy na prezentację filmów ze stajni Gutek Film.

7.07 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

9.07 / Amfiteatr
MARCIN MASECKI „NOKTURNY CHOPINA”
Pianista wykonujący muzykę poważną i jazzową podczas wyjątkowego koncertu w olsztyńskim Amfiteatrze!
Bilety: 60 zł / przedsprzedaż 40 zł

11.07 / Amfiteatr
SPIĘTY. BLACK MENTAL W OLSZTYNIE
Hubert ‘Spięty’ Dobaczewski, wokalista i gitarzysta legendarnego Lao Che, na koncercie promującym solowy projekt „Black Mental”!
Bilety: 60 zł / przedsprzedaż 40 zł

11.07 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpią: Michał Białko – organy; Marek Polański – skrzypce. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

12.07 / Park Podzamcze
KINO PLENEROWE: THE SQUARE, reż. Ruben Östlund
Ambitne kino na świeżym powietrzu. Nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem” kolejny raz zaprosimy na prezentację filmów ze stajni Gutek Film.

14.07 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

15.07 / Zajezdnia trolejbusowa
EKSPONAT MIESIĄCA: REQUIEM DLA HOTELU GROMADA
Wspomnienie obiektów, które w przeciągu ostatniego roku zniknęły z przestrzeni miejskiej: Hotelu Gromada, stołówki OZOS przy ulicy Kołobrzeskiej, komina na Kortowie.

17.07 / Park Centralny
LOCAL WARMING
Kolejna odsłona popularnego festiwalu muzyki elektronicznej. Live acty, sety didżejskie i niezwykły klimat Parku Centralnego!

18.07 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpi: Tomasz Orlow – organy. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

21.07 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

22-25.07 / Stare Miasto
DNI OLSZTYNA: JARMARK JAKUBOWY
Tradycyjny kiermasz na staromiejskich uliczkach z okazji kolejnych imienin naszego miasta. Rękodzieło, gastronomia i wyroby użytkowe. Dni Olsztyna w niespiesznym rytmie 'slow life'.

22-25.07 / Stare Miasto
DNI OLSZTYNA: ANIMACJE DLA DZIECI I RODZIN
Propozycja dla najmłodszych i nie tylko. Śmiech i zabawa na świeżym powietrzu z najlepszymi animatorami!

22.07 / Muzeum Nowoczesności / Zajezdnia trolejbusowa
DNI OLSZTYNA: BEKSIŃSKI MULTIMEDIA EXHIBITION
Projekt prezentuje twórczość wybitnego artysty, Zdzisława Beksińskiego, m.in. za pomocą wykorzystania najnowszych technologii, jak choćby okulary VR czy ekrany 3D.

22.07 / Scena Staromiejska
DNI OLSZTYNA: MARTA ANDRZEJCZYK I EWA PAWLAK – MAŁE PRZYJEMNOŚCI
Małe przyjemności to projekt z pogranicza teatru, muzyki i performance. Koncert „Ciało”, czyli muzyczny manifest bycia tu i teraz.

22.07 / Zajezdnia trolejbusowa
DNI OLSZTYNA: ŻYWE RZEŹBY OLSZTYNA
Instalacja performatywna. Intrygujące pomniki z dziejów miasta w interakcjach z publicznością.

23.07 / Amfiteatr
DNI OLSZTYNA: GRUPA MOCARTA WŚRÓD GWIAZD
"Grupa MoCarta wśród gwiazd" to tytuł kolejnego programu znanego i lubianego kwartetu smyczkowego. Humor, elegancja i najlepsza muzyka na żywo!
Bilety: 60 zł

24.07 / Amfiteatr
DNI OLSZTYNA: ŁĄKI ŁAN
Łąki Łan przez wielu są nazywani najlepszym zespołem koncertowym w kraju. Wypracowali swoje niepowtarzalne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje łącząc w sobie wiele gatunków muzycznych. 
Bilety: 40 zł / przedsprzedaż 30 zł

25.07 / Park Podzamcze lub Targ Rybny
DNI OLSZTYNA: MAJLO
Znakomity artysta młodego pokolenia w występie na żywo. Twórczość z pogranicza indie, electro i pop.

25.07 / Park Podzamcze lub Targ Rybny
DNI OLSZTYNA: KAŚKA SOCHACKA
Oryginalna artystka, szturmem podbijająca listy przebojów i serca słuchaczy. Alternatywny pop folk z chrypką.

25.07 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Koncert jakubowy, w którym wystąpi: Daniel Prajzner (organy) w towarzystwie zespołu trębaczy (z kotlistą) pod kierownictwem Tomasza Ślusarczyka. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

26.07 / Park Podzamcze
KINO PLENEROWE: MATHIAS I MAXIME, reż. Xavier Dolan
Ambitne kino na świeżym powietrzu. Nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem” kolejny raz zaprosimy na prezentację filmów ze stajni Gutek Film.

28.07 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

31.07
SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: ŚLADAMI OLSZTYŃSKICH WOLNOMULARZY
Liczne pamiątki po olsztyńskich masonach – członkach osnutego tajemnicami i kontrowersjami ruchu.

31.07 / Amfiteatr
KULT W OLSZTYNIE
Nie ma w Polsce drugiego zespołu, który cieszy się równie kultowym statusem. Legenda polskiego rocka na wyjątkowym koncercie w olsztyńskim Amfiteatrze!
Bilety: 80 zł / przedsprzedaż 60 zł

1.08 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpią: Agnieszka Tarnawska – organy; Natalia Chudzicka – flet. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

2.08 / Park Podzamcze
KINO PLENEROWE: CLIMAX, reż. Gaspar Noé
Ambitne kino na świeżym powietrzu. Nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem” kolejny raz zaprosimy na prezentację filmów ze stajni Gutek Film.

4.08 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

5.08 / Amfiteatr
FEST MUZA: FEST PANEL
Spotkania i warsztaty muzyczne organizowane we współpracy z MZPiTU w ramach finału Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA. Technikalia i kulisy przemysłu muzycznego z pierwszej ręki!

6.08 / Amfiteatr
FEST MUZA – FINAŁ KONKURSU MŁODYCH ZESPOŁÓW
Występy sześciu finalistów Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA. Muzyczna energia, oryginalność i autentyczny głód grania!

6.08 / Amfiteatr
FEST MUZA: MIKROMUSIC
Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. W ich twórczości słychać inspiracje folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.
Bilety: 40 zł / przedsprzedaż 30 zł

8.08 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpi: Marek Fronc – organy. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

9.08 / Park Podzamcze
KINO PLENEROWE: PORTRET KOBIETY W OGNIU, reż. Celine Sciamma
Ambitne kino na świeżym powietrzu. Nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem” kolejny raz zaprosimy na prezentację filmów ze stajni Gutek Film.

11.08 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

15.08 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpi: Maciej Lewandowicz – organy. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

16.08 / Park Podzamcze
KINO PLENEROWE: SZARLATAN, reż. Agnieszka Holland
Ambitne kino na świeżym powietrzu. Nieopodal fontanny „Ryba z dzieckiem” kolejny raz zaprosimy na prezentację filmów ze stajni Gutek Film.

18.08 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

20.08 / Wiadukty-Stare Miasto
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: PARADA MAKABRY I KRYMINAŁU TROPAMI „WIDOWISKA”
Familijna parada realizowana przez Olsztyński Teatr Uliczny, nawiązująca do akcji kryminału Przemysława Borkowskiego „Widowisko”. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

20.08 / Park Podzamcze
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: SPOTKANIE Z PRZEMYSŁAWEM BORKOWSKIM
Przemysław Borkowski, kabareciarz, autor serii kryminałów, których akcja dzieje się w Olsztynie i okolicach. „Widowisko” opowiada historię serii morderstw, do których dochodzi w Olsztynie podczas festiwalu teatralnego. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

20.08 / Plener kameralny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: ŁUKASZ STANISZEWSKI, „CEBULA”
Łukasz Staniszewski, olsztynianin, autor słuchowisk i scenariuszy teatralnych. Jego najnowsza sztuka dotyka tematu niepełnosprawności, a przede wszystkim trudności z jakimi zmagają się rodziny osób niepełnosprawnych. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

20.08 / Plac Solidarności
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: TEATR BIURO PODRÓŻY, „CARMEN FUNEBRE”
Inspiracją do powstania tego przestawienia dla młodzieży i dorosłych były nasilające się konflikty etniczne, wybuchy nacjonalizmu i wojna w Bośni. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

21.08 / Galeria Dobro
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: WARSZTATY „BUDOWA LALKI TEATRALNEJ” Z TEATREM LALEK IGRASZKA
Dzieci korzystając z własnej pomysłowości i wyobraźni, samodzielnie wykonują lalki teatralne. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

21.08 / Park Centralny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: WARSZTATY KUGLARSKIE „EWOLUCJE MROŻĄCE KREW W ŻYŁACH”
Slackline, monocykl czy żonglowanie pochodniami z Olsztyńskim Teatrem Ulicznym. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

21.08 / Scena Staromiejska
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: TEATR LALEK IGRASZKA „WIŚLANE OPOWIEŚCI”
Autorska bajka dla dzieci o wartkiej akcji, mądrym przesłaniu i pięknych piosenkach. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

21.08 / Park Centralny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: A3 TEATR „ZMYSŁY”
Familijne działania ze Śpiewającymi Uszami, Stepującymi Gałkami Ocznymi, Nosem z Gilem, machiną Ust Korali czy Dłonią żonglującą słoniem. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

21.08 / Targ Rybny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: TEATR ŁATA „MORSKIE OPOWIEŚCI”
Familijny spektakl o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód oraz o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

21.08 / Amfiteatr
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: DR MISIO
Znakomity aktor Arkadiusz Jakubik w muzycznej odsłonie. Oryginalnie, bezkompromisowo, rockowo.
Bilety: 40 zł / przedsprzedaż 30 zł

21.08 / Targ Rybny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: TEATR EWOLUCJI CIENIA „CZAS WILKA”
Spektakl dla dorosłych i młodzieży porusza temat nienawiści, zemsty i przebaczenia. Trudne treści w widowiskowej pełnej ekstatycznej energii oprawie. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Park Centralny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: WARSZTATY LALKOWE „KOSZMARNA MARIONETKA”
Warsztaty prowadzenia lalki teatralnej dla dzieci. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Skwer za pomnikiem Kopernika
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: TEATR CZERWONA WALIZKA „W PIWNICY DUCHA GÓR”
Czy w czasach smartfonów i tabletów dawne historie coś znaczą? Zejdźmy do piwnicy, a tam, wśród zapachu stęchlizny, plątaniny pajęczyn i kożucha kurzu, wyłonią się stare, zapomniane przedmioty po babci... Przedstawienie dla dzieci od 5 lat. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Park Centralny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: WARSZTATY SCENICZNEJ TRWOGI I STRACHU „JAK SIĘ BAĆ?”
Gry i zabawy grupowe z improwizacją teatralną. Warsztaty gry aktorskiej skierowane do dzieci. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Stare Miasto
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: A3 TEATR „DANSE MACABRE” PARADA DUCHÓW I ŚMIERCI
Familijne przedstawienie to wbrew pozorom nie strach, śmierć i makabryczne maski. To dźwięki, taniec i energia życia. Feeria barwnych masek, megamarionety oraz wielkie dłonie, które mogą zaskoczyć i niespodziewanie dotknąć każdego. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Stare Miasto
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: RUFI RAFI SHOW (TEATR CZERWONA WALIZKA) „BAZAR”
Nieokrzesany klaun-handlarz inicjuje bezpośredni kontakt z uczestnikami wydarzenia. Rozbawia i wzrusza małych i dużych. Show pełne slapstikowych gagów, mrożących krew w żyłach momentów i dobrego humoru. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Targ Rybny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: TEATR MUMERUS „PIEŚŃ GMINNA”
Tradycyjna kultura ludowa spotyka się z folklorem miejskim. Przestrzenią muzycznego spektaklu staje się nieokreślone polskie miasto ostatniego stulecia. Zapraszamy na podwórze Pieśni Gminnej, gdzie diabeł staje się spowiednikiem, rewolwer aniołem, a ulicznica – liryczną bajarką. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Park Centralny
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: PREMIERA SPEKTAKLU OLSZTYŃSKIEGO TEATRU ULICZNEGO
Spektakl cyrkowy z karkołomnymi ewolucjami, ogniem i mnóstwem emocji. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Plac Solidarności
OLSZTYŃSKI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH: TEATR OGNIA MANDRAGORA „KOCHANKOWIE”
Plenerowe przedstawienie artystów teatru ognia, opowiadające o miłości dwojga kochanków, a zarazem o niemożności wzajemnego okazania uczuć we właściwym czasie. Wydarzenie realizowane przy współpracy z MZPiTU.

22.08 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpią: Julian Gembalski – organy; Henryk Gembalski – skrzypce. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

25.08 / Scena Staromiejska
KONCERT Z CYKLU „MŁODA POLSKA”
W każdy środowy wieczór na Scenie Staromiejskiej prezentujemy dokonania młodych artystów, jeszcze szerzej nieznanych, ale coraz śmielej pukających do drzwi zasłużonej kariery! Electro, pop i alternatywa wbrew schematom!

26.08
EKSPONAT MIESIĄCA: MASZYNA DO PISANIA LEONARDA TURKOWSKIEGO
Maszyna do pisania firmy Olympia, na której pisał patron jednej z olsztyńskich ulic, posłuży jako pretekst do przypomnienia twórczości Leonarda Turkowskiego.

27.08 / Amfiteatr
ME AND THAT MAN W OLSZTYNIE
Nergal ponownie z Johnem Porterem w wyjątkowym połączeniu rocka, mrocznego bluesa, folku i country!
Bilety: 40 zł / przedsprzedaż 30 zł

28.08
SPACER Z MUZEUM NOWOCZESNOŚCI: ŚLADAMI OLSZTYŃSKICH ŻYDÓW
Kamienice kupców żydowskich, synagogi czy żydowski dom modlitw. Śladami nieistniejącego Olsztyna z Rafałem Bętkowskim.

29.08 / Bazylika konkatedralna św. Jakuba
XLIII OLSZTYŃSKIE KONCERTY ORGANOWE
Muzyka klasyczna w gotyckich murach. Popularny cykl organizowany we współpracy z MZPiTU. Wystąpią: Tomasz Soczek – organy; Joanna Soczek – sopran. Dyrekcja artystyczna: Jarosław Tarnawski.

3.09 / Amfiteatr
WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET W OLSZTYNIE
Jeden z najlepszych zespołów jazzowych w Polsce zaprasza na wspólną podróż po świecie improwizacji.
Bilety: 60 zł / przedsprzedaż 40 zł

PONADTO:

INNA MAPA – mobilny projekt animacyjny, realizowany przy współpracy z MZPiTU przez cały lipiec i sierpień na czterech olsztyńskich osiedlach. W programie m.in. animacje stałe: „Roślinodzielnia”, „Książkodzielnia”, „Pasjodzielnia”, „Osiedlowe fotoarchiwum”, „Osiedlowa burza mózgów” oraz „Mamo, tato, idź na warsztat”. Warsztaty dla dzieci: „Opowiedz mi swoje osiedle” (warsztat ze storytellingu), „Co to znaczy, że na osiedlu są białe plamy i czy da się je wyprać?” (kreatywne warsztaty metodą mapowania) oraz „Nasze osiedle brzmi i dźwięczy”. Warsztaty dla dorosłych: „Osiedle jako opowieść” (warsztat ze storytellingu), „Jak ci się żyje, sąsiedzie? Diagnozujemy osiedle” (kreatywno-koncepcyjne warsztaty metodą design thinking) oraz „Osiedle moje widzę ogromne! Osiedle jako przestrzeń wyobrażeń” (kreatywne warsztaty metodą mapowania). Do tego międzypokoleniowe śniadania sąsiedzkie i rodzinne gry terenowe!

PROJEKTY OLSZTYŃSKIEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO:

Ale sztuka nad Jeziorem Długim: Ale Śmiech! (wydarzenie jednodniowe)
Ale sztuka nad Jeziorem Długim: Ale Żywioł! (wydarzenie jednodniowe)
Koncerty w Parku Jakubowo – Kultura w Parku (wydarzenie cykliczne)

SPICHLERZ FRUWAJĄCYCH KRÓW – instalacja artystyczna Marioli Żylińskiej-Jestadt w ul. Rodziewiczówny.

Bilety dostępne na stronie bilety.mok.olsztyn.pl lub stacjonarnie:
- Galeria Dobro, u. Stare Miasto 24/25 (wt.-niedz.: 11.00-17.00)
- Muzeum Nowoczesności, ul. Knosały 3B (pn.-pt.:11:00-17.00; sob.-niedz.:11:00-18.00)
- Galeria „wARTe Świeczki”, ul. Dąbrowszczaków 3 (pn.-pt.: 11.00-17.00)

Szczegóły na stronie mok.olsztyn.pl oraz na facebookowym profilu Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

Galeria

Komentarze (9)

Dodaj swój komentarz

  • xcvxc 2021-05-12 21:56:18 77.111.*.*
    A ci co? Kreują sie na gwiazdy? Chyba za dużo zarabiają
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • Maciek LGBT 2021-05-12 15:40:42 5.173.*.*
    A może jakaś promocja LGBT?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 3
  • Młoda 2021-05-12 09:12:23 5.184.*.*
    Foto pod tytułem artykułu bezcenne. W oczekiwaniu na dojenie krowy... No może dojenie (robienie w konia) widza.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
  • Z miasta 2021-05-11 22:36:38 86.145.*.*
    Żeby było jeszcze full na wypasie powinni zaprosić Piaska,który to ostatnio wyszedł z "coming outu "( ta nowo mowa)że jest pedałem.Nie za bardzo slucham jego muzyki ani nie śledzę jego kariery ale pamiętam jak chyba z 10 lat temu znajoma powiedziala mi ze jest on pedalem .Zaszczepił się na covid a teraz jeszcze pedał.Gwiazda i celebryta pełną gębą
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 6
  • Z miasta 2021-05-11 21:29:11 86.145.*.*
    Pierwszego belzebuba Polski ,nergala zaprosiła chyba do Olsztyna towarzyszka Falej. "Kultura" pełną gębą
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 4
  • Zatorze 2021-05-11 19:12:33 31.60.*.*
    Park Jakubowy i Zatorze wymazano z mapy kultury i sztuki??!! Wstyd MOK
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 0

www.autoczescionline24.pl