Młode małżeństwo straciło pracę w Olsztynie przez koronawirusa. Na osiedlu zamieścili przejmujące ogłoszenie

Młode małżeństwo straciło pracę w Olsztynie przez koronawirusa. Na osiedlu zamieścili przejmujące ogłoszenie
Przejmujące ogłoszenie na ulicy Leśnej w Olsztynie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wiele osób w województwie warmińsko-mazurskim straciło pracę w wyniku obostrzeń wprowadzonych w kraju przez trwającą pandemię koronawirusa. Wśród nich jest młode małżeństwo, które jakiś czas temu zamieszkało w Olsztynie i tutaj podjęło pracę. W związku z zaistniałą sytuacją zostali zmuszeni do zamieszczenia na osiedlu, na którym mieszkają, przejmującego ogłoszenia.

 Jesteśmy młodym małżeństwem z wykształceniem gastronomicznym. Obecna sytuacja nie pozwala nam wykonywać swojej pracy, więc oferujemy Państwu swoje usługi

- możemy przeczytać na wątłej kartce, która została zamieszczona na osiedlu znajdującym się na ulicy Leśnej w Olsztynie.

W dalszej części ogłoszenia widzimy wyszczególnione "menu" wraz z cenami. Jest wśród nich m.in. wypiek pieczywa, obiady, przygotowanie sernika, czy też drożdżówki z owocami bądź kruszonką.

Postanowiliśmy skontaktować się z pomysłowym małżeństwem.

- Zainteresowanie ludzi przeszło nasze najśmieszniejsze oczekiwania - mówi portalowi Olsztyn.com.pl około 30-letni mężczyzna, który zaznacza, iż chce pozostać anonimowy.

I dodaje: - Naszym celem byli najbliżsi sąsiedzi w ilości maksymalnie 10-15 osób. Odzywają się osoby głównie z Olsztyna ale nasza rodzina i znajomi z naszych rodzinnych miast też chcieli nas wesprzeć.

Jak mówi, wywiesił trzy ogłoszenia "dookoła bloku w którym mieszka".

- Cała ta sytuacja jest dla mnie dużym zaskoczeniem i nawet nie wiem jak się zachować - mówi nam kiedy dowiaduje się, że chcemy zrobić o tym szerszy materiał.

I dodaje: - Rozgłos nie był głównym powodem dodania ogłoszenia, a jedynie wzajemna sąsiedzka pomoc. To niesamowite ilu ludzi zdecydowało się nam pomóc, ile usłyszeliśmy ciepłych słów oraz motywacji do działania. Jesteśmy mega wdzięczni. Zainteresowanie przerosło nasze przypuszczenia.

Jak zaznacza mężczyzna, w chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszy się pieczywo.

Jedno z miejsc, na ktorym znajduje się ogłoszenie

Galeria

Komentarze (18)

Dodaj swój komentarz

  • Brownky 2020-04-19 16:51:22 5.184.*.*
    Się Popłakałem Hlip XD
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 6