Głównym celem kolonizacji Syberii były futra, które później można było sprzedawać państwom europejskim. W Rosiji od szesnastego wieku futra stały się największym towarem eksportowym. Handel futrami pokrywał trzydzieści procent wydatków imperium na liczne wojny. Głównym pośrednikiem w handlu futrami stała się pierwsza w tym państwie kompania handlowa: Moskiewska Kompania Handlowa - założona przez angielskich kupców oraz Ligę Hanzeatycką. Rosja eksportowała surowe futra kun, bobrów, wilków, wiewiórek, zajęcy. Ich zakupem byli zainteresowani zamożni Europejczycy i kraje muzułmańskie. Skolonizowanie Syberii umożliwiło pozyskiwanie futer w nieograniczonych ilościach. ( Sąsiadka pozyskuje szczaw z trawników, nie wychodzi do lasu ani na pole#olsztyn , # . . . ).
OBSERWATOR GOSPODARCZY WPB MEDIA SP.ZO.O. WARSZAWA: Rosja w okresie nowożytności dokonała podboju Syberii. Pokonała w czasie tego procesu kilka innych organizmów państwowych, m.in. Chanat Syberyjski i w późniejszym okresie ścierając się militarnie z Chinami. Wyprawa Jermaka Timofiejewicza, kozackiego atamana w okresie rządów w Rosji Iwana Groźnego z lat 1580-85 jest dziś uznawana za pierwszą wyprawę eksploracyjną za góry Ural. Dzięki niej najpierw w Rosji a później także w Europie Zachodniej pojawiły się pierwsze mapy i opisy obszarów za Rusią. Wkrótce po tym założono za górami Ural pierwsze miasto -: Tiumeń i pierwsze forty mające na miejscu pilnować rosyjskich interesów. Do końca szesnastego wieku pokonano ostatecznie Mongołów Chanat Syberyjski. Rosjanie zbudowali na terenach pokonanego wroga kolejne miasta w tym Tobolsk pełniący funkcję nieoficjalnej stolicy dla terenów zauralskich. Powstawały kolejne miasta i forty. Rdzenna ludność była traktowana katastrofalnie - częste były akty eksterminacji. HOBICZ
Nie tylko pies, był też bezdomny bity przez ochroniararza z załogi interwencyjnej, a więc istota z duszą. Co to mogą być za istoty, żyją między nami, nie chcą pomocy a odżywiają się szczawiami, tak jak moja sąsiadka. HOBICZ.