Dzieje się na UWM-ie. Władze uczelni podsumowały pierwszy etap rekrutacji na rok akademicki 2025/2026. Wynika z nich, że zainteresowanie uniwersytetem z Kortowa nie słabnie. Zgłosiło się przeszło 13 tys. osób. To o 600 więcej niż rok temu i o 2000 więcej niż 2 lata temu.
Tradycyjnie, największym wzięciem cieszy się kierunek lekarski, na który aplikowało 2165 osób. Oznacza to, że na jedno miejsce jest prawie 13 kandydatów. Na drugim miejscu znajduje się weterynaria (1165 osób), a pierwszą trójkę zamyka psychologia (884). W pierwszej dziesiątce znalazły się także: prawo, pielęgniarstwo, fizjoterapia, kryminologia, filologia angielska, ekonomia i zarządzanie.
Teraz wszyscy, którzy chcą podjąć studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, muszą do 24 lipca do godz. 15 potwierdzić swoją wolę poprzez dostarczenie wymaganych dokumentów. Dzień później o godz. 13 zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia na studia w ramach uzupełnienia limitów naboru. W tym przypadku termin potwierdzenia zamiaru studiowania upłynie 29 lipca o godz. 15. Dzień później zostaną ogłoszone wyniki naboru.
Przypomnijmy, że Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie obchodzi w tym roku 26-lecie istnienia. Uczelnię powołano do życia 1 września 1999 r., dzięki połączeniu trzech miejscowych szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego. Początkowo uniwersytet oferował możliwość kształcenia na 32 kierunkach, na 12 wydziałach.
Dziś w ofercie kształcenia na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie na rok akademicki 2025/2026 znalazło się ponad 70 kierunków. Oprócz sztandarowych i cieszących się nieustającym prestiżem - lekarskiego, weterynarii czy prawa to m.in.: informatyka, geoinformatyka, administracja, psychologia czy analiza i kreowanie trendów.
Od piątku (18 lipca) na osoby, które przyjadą do Kortowa, aby potwierdzić chęć studiowania na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, czeka Strefa Kandydata UWM. Do dyspozycji osób ubiegających się o przyjęcie na studia są przedstawiciele różnych biur i jednostek uczelnianych.
Na miejscu można uzyskać informacje m.in. o:
-
zakwaterowaniu w akademikach i procedurze przyznawania miejsc;
-
dostępnych stypendiach i innych formach wsparcia finansowego;
-
wyjazdach zagranicznych w ramach programów studenckich;
-
kołach naukowych;
-
możliwościach rozwoju i podjęcia pracy.
Na przyszłych żaków czeka też strefa relaksu i zabawy, w której można zakręcić kołem fortuny i zdobyć uniwersyteckie gadżety, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie Instaxem oraz zagrać w wielkoformatowe gry.
Strefa Kandydata UWM będzie dostępna do 24 lipca w godz. od 09:00 do 14:30 w kolorowym namiocie Cześć! naprzeciwko Biblioteki Uniwersyteckiej.
Komentarze (4)
Dodaj swój komentarz