Dziś jest: 13.05.2025
Imieniny: Glorii, Roberta
Data dodania: 2017-05-10 09:02

Iwona Starczewska

Oszacowali pracę skazanych. Miasto oszczędziło 270 tysięcy złotych

Współpraca służby więziennej z gminą Olsztyn trwa już kilkanaście lat. Stale na rzecz miasta pracuje kilkudziesięciu osadzonych, z wyrokami, pracujących w systemie bez konwojentów, a więc są to osoby, wobec których nie ma obaw choćby co do samooddalenia się. Tylko w 2016 roku skazani przepracowali ponad 23 tysiące godzin.    

reklama

491 osób - tylu skazanych w 2016 roku w Olsztynie otrzymało karę  i zostało skierowanych na nieodpłatną, kontrolowaną pracę na cele społeczne. 

W minionym roku praca społecznie użyteczna wykonywana była w 14 olsztyńskich placówkach, w tym m.in. w Ośrodku Sportu i Rekreacji, Schronisku dla Zwierząt, Olsztyńskim Zakładzie Komunalnym, szkołach i przedszkolach. Ukaranym z orzeczonym lekkim stopniem niepełnosprawności oraz umiarkowanym stopniem niepełnosprawności wyznaczono Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Olsztynie.

Skazani przepracowali ponad 23 tysiące godzin. Ich praca została wyceniona na ponad 270 tysięcy złotych. Skazani, w głównej mierze wykonywali proste prace fizyczne, takie jak prace porządkowe czy konserwatorskie.

W tym roku ponownie wyznaczono 14 zakładów pracy, które będą mogły przyjąć skazanych. Lista podmiotów, w których będzie wykonywana praca społecznie użyteczna w roku 2017 została  zatwierdzona przez Radę Miasta Olsztyna podczas listopadowej sesji. W pierwszym kwartale 2017 roku na karę ograniczenia wolności oraz pracę na rzecz lokalnej społeczności skazane zostały 94 osoby. Część z nich pracuje już w wybranych placówkach.

Przypomnijmy, od lat osadzeni z jednostek podlegających Okręgowemu Inspektoratowi Służby Więziennej w Olsztynie mają szansę pracować również odpłatnie w prywatnych firmach. Część skazanych pracowała między innymi przy budowie linii tramwajowej czy w olsztyńskim przedsiębiorstwie Indykpol. 

Źródło: własne/UM Olsztyna

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl