Minister zdrowia Adam Niedzielski w Olsztynie: ‘’Rząd zainwestuje 6,5 mln zł w rozbudowę sieci laboratoriów sanepidu’’

Minister zdrowia Adam Niedzielski w Olsztynie: ‘’Rząd zainwestuje 6,5 mln zł w rozbudowę sieci laboratoriów sanepidu’’
Minister zdrowia Adam Niedzielski wziął udział w konferencji prasowej w Olsztynie. Powiedział, że rząd przeznaczy 6,5 mln zł na laboratoria sanepidowe
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

W środę po południu pod budynkiem sanepidu przy ul. Żołnierskiej odbyła się konferencja prasowa z udziałem Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia.

Minister Niedzielski powiedział, że obecnie liczba nowych zachorowań znacząco spadła (dziennie w Polsce notuje się ok. 200-350 przypadków zakażeń koronawirusem). Zwrócił też uwagę, że liczba testów została zwiększona.

Obecnie aby wykryć 250 zachorowań, wykonujemy ok. 50 tys. badań dziennie. Rok temu było to kilka tysięcy badań dziennie – przyznał minister zdrowia.

Dodał, że priorytetem walki z pandemią jest zbudowanie laboratoriów, w których naukowcy będą mogli sekwencjonować genom Covid-19.

Rząd zainwestuje 6,5 mln zł w rozbudowę sieci laboratoriów sanepidu. Dzięki temu będzie możliwe badanie wszystkich nowych przypadków zakażeń – wyjaśnił Adam Niedzielski.

Dzięki temu zabiegowi w ciągu 2 miesięcy będzie można sekwencjonować wszystkie przypadki zakażeń w Polsce.

Na konferencji obecny był także Waldemar Kraska, senator Prawa i Sprawiedliwości oraz sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia. Zapewnił, że w najbliższym czasie rząd zamierza zmniejszyć liczbę łóżek covidowych, które zostaną wykorzystane do przyjmowania pacjentów z innymi schorzeniami.

Zaapelował także o szczepienie się przeciw koronawirusowi.

Komentarze (17)

Dodaj swój komentarz

 • Heroina 2021-06-16 20:06:20 93.105.*.*
  Niech on już się zamknie z tym covidem, w ciągu roku 3 znajome osoby zmarły mi na raka, ten śmieszny wirusek to przy tym pryszcz, kiedy zaczniecie leczyć poważne choroby??!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • wujek Staszek 2021-06-16 17:55:48 5.184.*.*
  W poprzednim artykule Grzymowicz i towarzystwo w namiocie, ramię w ramię, bez maseczek, a tu Janusz na świeżym powietrzu w maseczce. Weź bądź mądry i zrozum pandemię. 😂
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 0
 • tym jesteście 2021-06-16 16:38:17 88.156.*.*
  zamiast w limuzynach powinniście jeździć w karawanach
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • zdrajcy narodu 2021-06-16 16:37:20 88.156.*.*
  macie krew na rekach przez wasze obostrzenia i zablokowanie służby zdrowia ludzie umierali przez brak dostępu do służby zdrowia na inne choroby niż srovid. przez zniesienie odpowiedzialności z lekarzy w czasie pandemii i płacenie wyższych stawek za wpisanie srovidu pacjentowi doprowadziliście do tragedii
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 2