Dziś jest: 29.03.2024
Imieniny: Eustachego, Helmuta
Data dodania: 2012-10-22 12:01

Iwona Starczewska

Basia Raduszkiewicz i KOBIEtONY

W najbliższy czwartek 25 października, w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie ponownie zabrzmi poezja śpiewana. Tym razem przed olsztyńską publicznością wystąpi uwielbiana w stolicy Warmii i Mazur Basia Raduszkiewicz w towarzystwie muzycznym Jarosława Kordaczuka.

reklama

Basia Raduszkiewicz wystąpi w ramach cyklu muzycznego KOBIEtONY, który od niemal dwóch lat z powodzeniem organizuje MOK. KOBIEtONY to cykl koncertów w wykonaniu przedstawicielek płci pięknej.

Koncert Basi Raduszkiewicz w Kamienicy Naujacka rozpocznie się o godz. 19.00. Zapraszamy, wstęp wolny.

Basia Raduszkiewicz:
Pieśniarka, wykonawczyni z kręgu piosenki poetyckiej. Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie; klasa rytmiki (1993). W 1997 roku otrzymała tytuł magistra Wyższej Szkoły Pedagogicznej na Wydziale Wychowania Artystycznego. Od 1999 roku współtworzyła i uczestniczyła w cyklicznych koncertach grupy literacko-muzycznej Scena Babel. W 2002 roku nagrała pierwszą solową płytę pt. „Dzika róża” w trójkowym studio im. Agnieszki Osieckiej. Album stanowił powtórzenie recitalu pod tym samym tytułem, który odbył się jesienią 2001 roku w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Solistce towarzyszyli tacy muzycy, jak Krzysztof Herdzin, Macin Murawski czy Cezary Konrad. W latach 2001–2003 była współtwórczynią i solistką multimedialnego spektaklu pt. „Chwile poruszone” z muzyką Jarka Kordaczuka, choreografią Bohdana Głuszczaka i towarzyszeniem Pantomimy Olsztyńskiej. Od 2002 roku występuje we wszystkich przedstawieniach spektaklu pt. „Śpieszmy się kochać ludzi” do słów księdza Jana Twardowskiego z muzyką Hadriana Filipa Tabęckiego. W kolejnych latach nagrała szereg utworów dla dzieci, współpracując z Jarkiem Kordaczukiem i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. W 2005 roku wydała kolejną solową płytę pt. „Safona” do poezji lirycznej Safony we współczesnym opracowaniu muzycznym Jarka Kordaczuka i akompaniamencie zespołu Krzysztofa Herdzina. Zaś cztery lata temu, wraz z Wolfgangiem Niklausem (twórcą Scholi Teatru Węgajty), wzięła udział w wykonaniu premierowym oratorium Jarka Kordaczuka pt. „Dzieci aniołów”, inaugurującym VIII Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej w Poznaniu.

Źródło: MOK Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl