Artur Dziambor, wiceprezes partii KORWiN, spotkał się z sympatykami na olsztyńskiej starówce [ZDJĘCIA]

Artur Dziambor, wiceprezes partii KORWiN, spotkał się z sympatykami na olsztyńskiej starówce [ZDJĘCIA]
Artur Dziambor (KORWiN) spotkał się z sympatykami na olsztyńskiej starówce
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W piątek wieczorem (18 czerwca) do stolicy Warmii i Mazur przyjechał poseł na Sejm z ramienia Konfederacji Artur Dziambor, który spotkał się w jednym z lokali na starówca z sympatykami partii wolnościowej.

Artur Dziambor to 39-letni nauczyciel i przedsiębiorca z Gdynii, poseł na Sejm IX kadencji, w piątkowy wieczór spotkał się przy piwie z sympatykami w jednym z lokali na przy Targu Rybnym. Poseł jest wiceprezesem partii Wolność, która wchodzi w skład Konfederacji (pozostałe duże ugrupowania wchodzące w jej skład to Ruch Narodowy, Konfederacja Korony Polskiej). Liderem partii Wolność i jednocześnie jednym z szefów Konfederacji jest Janusz Korwin-Mikke, z którym przeprowadziliśmy obszerny wywiad: Janusz Korwin-Mikke specjalnie dla Olsztyn.com.pl: ''Po sanacji posprzątał Hitler, natomiast nie wiem, kto posprząta po PiS-ie''.

- Ruszamy w trasę. Zaczynają się wakacje, lockdown się kończy i wreszcie mamy możliwość spotykania się z ludźmi - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl przed piątkowym spotkaniem Artur Dziambor. - W ubiegłym roku miałem przyjemność objechać praktycznie całą Polskę. W tym roku może się to w pełni nie udać, ale... w zeszłym tygodniu byłem na Śląsku, obecnie jestem na Warmii i Mazurach, za dwa tygodnie będę w kujawsko-pomorskim, a następnie ruszamy z projektem "Wakacje z Konfederacją". To będzie duże wydarzenie, które będzie trwać aż miesiąc. Odwiedzimy kilka województw. Będziemy mieć masę spotkań otwartych z posłami. Staramy się robić wszystko, aby poseł nie był jakąś personą, którą widuje się tylko w telewizji tylko właśnie siadamy sobie i na luzie rozmawiamy.

O czym polityk zamierzał rozmawiać z olsztynianami?

- Obecnie jest kilka gorących tematów jak np. wybór Rzewcznika Praw Obywatelskich, lockdown, co będzie ze szkołami od września i Nowy Ład - przyznał Dziambor.

Według najnowszego sondażu na temat poparcia dla partii politycznych, który opublikował CBOS, Konfederacja może liczyć na poparcie w granicach 5.5 proc. (spadek o 0,6 pkt. proc.). Tuż za nią jest Lewica, która ma 5,3 proc. poparcia.

Sondaż ponownie otwiera Zjednoczona Prawica, która może liczyć na poparcie 35,6 proc. Polaków. Poparcie dla PiS wzrosło o 2,8 pkt. proc. względem badania przeprowadzonego przed miesiącem. To najwyższy wzrost spośród wszystkich partii.

Na drugim miejscu uplasowało się ugrupowanie Szymona Hołowni – Polska 2050, które uzyskało 16,1 proc. (spadek poparcia o 1 pkt proc.). Podium zamyka Koalicja Obywatelska, na którą wskazało przez 11,3 proc. badanych (o 0,3 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem).

Jak obecne poparcie ocenia wiceprezes partii KORWiN?

- My jesteśmy partią głównie wolnościową z rysem narodowym, z rysem konserwatywnym. Jest to oferta, której nie było na scenie politycznej w takiej "mieszance" - mówi Dziambor.

I dodaje: - Jest to oferta o tyle nowa, że trzeba się z nią przebijać. To, że udało się wejść do Sejmu z poparciem poniżej 7 proc. to jest nasz wielki sukces. Myślę, że sukces przede wszystkim tych ludzi, których przekonaliśmy, bo sytuacja jest taka, że ludzie są przez 20 lat przyzwyczajeni do głosowania na PiS lub na PO. Odzwyczaić ludzi od głosowania, jak głosowali przez ostatnie 20 lat i żeby sobie w ogóle pomyśleli o jakiejś Konfederacji, o czymś nowym, w którym są różni ciekawi politycy i, oczywiście, ekscentrycy, jak Janusz Korwin-Mikke czy Grzegorz Braun, po wszystkich tych, którzy są mniej tak specyficzni i rozpoznawalni - myślę, że jest bardzo dużym zadaniem i to jest dla nas fajna przygoda, my się świetnie przy tym bawimy. Robimy co możemy, aby pokazać, że politykę można uprawiać inaczej.

W spotkaniu z posłem wzięło kilkadziesiąt osób.

W sobotę Artur Dziambor będzie przebywać w Piszu.

Czytaj również: Jeden z liderów partii Wolność, Sławomir Mentzen, spotkał się z sympatykami na olsztyńskiej starówce [ZDJĘCIA]

Galeria

Komentarze (29)

Dodaj swój komentarz

 • Rzygam Konfa 2021-06-19 18:18:44 5.184.*.*
  Po co????
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 3
 • ... 2021-06-19 18:15:39 81.190.*.*
  Dziki tłum wyznawców konfederacji
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 5
 • Marczelo 2021-06-19 17:42:40 5.173.*.*
  Pisze jak byk, że to spotkanie z sympatykami. Pomijając już fakt istnienia młodzieżówek jak chociażby MdW.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • jm 2021-06-19 15:01:39 88.156.*.*
  W natłoku pracy nie zauważyłam komunikatu , że Pan będzie gościł u nas :( Kiedy kolejne spotkanie w Olsztynie z Konfederacją?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 7
 • Młoda 2021-06-19 14:32:19 5.173.*.*
  Gdyby nie charakterystyczna sylwetka Dziambora pomyślałabym, że to zebranie wszystkich członków i sympatyków PO z Olsztyna. Zapewne teraz pampersy zastanawiają się kogo poprą gdy przyjdzie ta pora: Tuska czy Budkę?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 16
 • Prawdziwy Polak 2021-06-19 14:31:21 195.136.*.*
  TYLKO PiS! DO KOŃCA ŚWIATA I O TYDZIEŃ DŁUŻEJ!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 15
 • wituś 2021-06-19 14:03:47 83.24.*.*
  Zawsze mi się wydawało, że aby zapisać się do partii politycznej trzeba mieć skończone 18 lat. Na zdjęciach raczej sporo osób poniżej tego limitu XDDDDDD
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 8
 • Lambo 2021-06-19 13:24:16 5.184.*.*
  Korwin 🤣 no cóż, korwin, konfederacja = pis! Jakie to żałosne. Wiadomo, że chodzi o kasę i o opuszczenie Uni Europejskiej. Głosując na coś takiego, idziesz na wschód.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 13