Lipiec 2019

  • PN1
  • WT2
  • ŚR3
  • CZ4
  • PT5
  • SO6
  • N7
  • PN8
  • WT9
  • ŚR10
  • CZ11
  • PT12
  • SO13
  • N14
  • PN15
  • WT16
  • ŚR17
  • CZ18
  • PT19
  • SO20
  • N21
  • PN22
  • WT23
  • ŚR24
  • CZ25
  • PT26
  • SO27
  • N28
  • PN29
  • WT30
  • ŚR31

Program „Dni Grunwaldu 2019” XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem

Miejsce: Grunwald pod Olsztynkiem

Tegoroczna, XXII Inscenizacja bitwy pod Grunwaldem rozpocznie się o w sobotę, 13 lipca o godzinie 15:00

10.07.2019 – ŚRODA
11.00 – I Grunwaldzki Turniej Łuczniczy "O Anatłek Podkomorzego" (Chorągiew Krakowska)
12.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Srebrny Miecz Grunwaldu”
14.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz.I (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, V Turniej Bojowy Seniorów 40+
16.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – IV Turniej Bojowy Kobiet
18.00 – VI Mistrzostwa Polski Miecza Długiego „O Złoty Miecz Grunwaldu”
20.00 – IX Międzynarodowy Turniej Piłki Średniowiecznej – Bruchenball, „Grundial 2019”

11.07.2019 – CZWARTEK
X.00 – Warsztaty Gier Planszowych
9.00 – Msza Święta – obóz Wielkiego Mistrza
10.00 – 13.00 IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. I
13.30 - 16.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Eliminacje cz. II
15.00 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. II (Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza)
16.00 – Bule (Pétanque) – Eliminacje (Chorągiew Komturstwa i Miasta Gdańska)
17.00 – 19.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – „MELLE”, Bojowy Turniej Chorągwi (grupowe starcia rycerskie „na ostre” 12x12)
20.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Srebrny Pas Grunwaldu” – Finał
21.00 – Akt Zawierzenia Bogurodzicy – Ruiny Kaplicy Pobitewnej

12.07.2019 - PIĄTEK
9.00 – Msza Święta w języku Łacińskim w oprawie średniowiecznej – obóz Wielkiego Mistrza
9.45 – Warsztaty chorału gregoriańskiego cz. III – Kaplica w Chorągwi Wielkiego Mistrza (po mszy świętej)
10.00 – IX Średniowieczne Mistrzostwa Polski W Szachach Klasycznych (sala kinowa Muzeum)
10.00 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Eliminacje
11.30 – IX Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich V Turniej Bojowy Miecza Jednoręcznego „O Złoty Pas Grunwaldu”– Finał
12.30 – "Grunwaldzkie Wici"
14.00 – Turniej łuczniczy "EFENDI" – pole bitwy – (Chorągiew Mazowiecka ks. Janusza)
14.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, Turniej bojowy "Samoczwart” – Eliminacje na machinach bojowych
15:00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, Turniej bojowy "Samoczwart” – FINAŁ, walki 2vs2
16:00 – 19:00 – XV Grunwaldzkie Spotkania z folklorem (scena festynowa)
17.00 – Próba generalna XXII Inscenizacji Bitwa pod Grunwaldem
18.00 – II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk - scena "U Rycerzy"
19.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich – Bojowy Turniej Pięcioosobowych Pocztów Rycerskich
19:00 – Występ zespołu i wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)

13.07.2019 - SOBOTA
8.30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza
9.00 – Msza De Divisione Apostolorum – Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza
9.00 – V Grunwaldzki Turniej Puszkarzy (artyleryjski) – (pole bitwy)
9.00 – Mistrzostwa Polski w Walkach Rycerskich, VII Turniej bojowy dla osób niepełnoletnich
11.00 – Polowa Msza Święta u harcerzy
11.00 – Bule (Pétanque) – Finał (plac turniejowy)
12.30 – Apel Grunwaldzki na Wzgórzu Pomnikowym
14.00 – Wyjście rekonstruktorów historycznych na pole bitwy
15.00 – XXII Inscenizacja Bitwy pod Grunwaldem – scenariusz i reżyseria Krzysztof Górecki
16.00 – II Turniej Bardów – Benefis zespołu Roderyk – scena "U Rycerzy"
16:00 - 17:30 – Przegląd Piosenki Harcerskiej i Turystycznej (scena festynowa)
17:30 - 21.00 – Koncerty zespołów (scena festynowa)
21:00 – Wspólna zabawa z zespołami (scena festynowa)
22.30 - Fire Show – “Ogniem Grunwald Krzesany" (obóz Kuglarzy lub plac turniejowy), Nephilim Fire &Light Show
23:00 – Pokaz sztucznych ogni (przy scenie festynowej)

14.07.2019 - NIEDZIELA
9.30 – Officium parvum Conceptionis Immaculatae (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP w j. polskim) – obóz W. Mistrza
10:00 – Msza De Divisione Apostolorum-Msza odprawiana w języku Łacińskim (wg. formularza z 1410r) – obóz Wielkiego Mistrza

Uwaga! Program w budowie – może ulec zmianie.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Dziś w Olsztynie

Dodaj wydarzenie

Program: » powitanie gości » wprowadzenie sztandaru » hymn Polski i hymn PCK » przemówienia gości » wręczenie odznaczeń HDK - Zasłużony dla Zdrowia Narodu i Medali 100-lecia » koncert kwartetu Con Brio Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej....