Lokal - Garbno

Przedstawiam do sprzedaży posiadłość zlokalizowaną w miejscowości Garbno w odległości 10 km od Kętrzyna, także Reszla, na którą składają się następujące budynki:

• Dworek w stylu klasycystycznym o powierzchni 700 m2 plus poddasza mieszkalne do adaptacji;

• 7 budynków folwarcznych o łącznej powierzchni 5000m2 ;

• oraz grunty o łącznej powierzchni 11ha.

Istnieje możliwość odbudowania trzech budynków i uzyskania dodatkowo 2000m2 powierzchni.

Dworek jest zamieszkany, ale wymaga remontu. Budynki gospodarcze nadają się do remontu i adaptacji . W stanie obecnym całość mogłaby nadal funkcjonować jako gospodarstwo rolno - hodowlane z rezydencją. W otoczeniu dworsko-folwarcznym znajdują się: park o powierzchni 1ha, strumyk, wysepka, stary sad, łąki, staw i granicząca rzeka Guber - bardzo zróżnicowany i malowniczy teren.

Układ budynków jest bardzo spójny. 300 m od posiadłości znajduje się dziki wąwóz z trzema stawami, w pobliżu stanowiska archeologiczne. Okolica jest cicha i spokojna.

W latach 1880-1911 w dworku zamieszkiwała Elisabet BOEHM - niemiecka pisarka, feministka, prekursorka ruchu Kół Gospodyń Wiejskich, który zainicjowała w 1898r podstawowym celem było kształcenie i wymiana doświadczeń kobiet wiejskich. Zajmowało się ono także dystrybucją produktów spożywczych wytwarzanych na wsi, sygnowanych znakiem pszczoły.

Ze względu na atrakcyjność nieruchomości, zwartą zabudowę oraz położenie w turystycznym regionie Mazur - regionie o dużym potencjale rozwoju, Dworek Garbno wraz z otaczającym folwarkiem może być zaadaptowany i wykorzystany na wiele sposobów. Przebudowując oraz dostosowując dworek wraz z folwarkiem do użytku mieszkalnego lub rekreacyjnego można przywrócić mu charakter i atmosferę z początków XX wieku.

Kompleks budynków może służyć jako:

- zespół hotelowo-rekreacyjny;

- luksusowy dom spokojnej starości z pełną opieką medyczno-pielęgniarską na miejscu;

- ośrodek jazdy konnej;

- zespół apartamentów rezydencyjnych; itp.Zapraszam do zainteresowania się tą niezwykłą nieruchomością i kontaktu ze mną

tel. 782-002-734

Skontaktuj się

Typ ogłoszenia: sprzedaż
Rynek: wtórny
Województwo: warmińsko-mazurskie
Miasto: Garbno
Ulica: Garbno
Rodzaj nieruchomości: lokal
Cena: 3950000

Zobacz na mapie

Kontakt:

[javascript protected email address]
3950000zł
[javascript protected email address]
Barbara Dąbrowska
Garbno

Numer ogłoszenia: 21307

Data dodania: 2020-09-22 00:31:24

Data odświeżenia: 2020-10-22 00:32:12

Części samochodowe - Ucando.pl