Z olsztyńskim klubem jest na dobre i na złe. Jerzy Szmit bez koszuli na wyjeździe Stomilu [ZDJĘCIA]

Z olsztyńskim klubem jest na dobre i na złe. Jerzy Szmit bez koszuli na wyjeździe Stomilu [ZDJĘCIA]
Jerzy Szmit z sektora gości kibicował piłkarzom Stomilu w meczu wyjazdowym z Polonią Warszawa
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W poniedziałek Stomil grał wyjazdowe spotkanie przy ulicy Konwiktorskiej z odradzającą się po wielu zawirowaniach sportowych Polonią Warszawa. Ligowa potyczka zgromadziła na trybunach ponad dwa tysiące osób, w tym liczbą grupę olsztyńskich kibiców. Wśród nich był także dobrze znany w stolicy Warmii i Mazur, długoletni szef lokalnych struktur PiS, Jerzy Szmit.

Jerzy Szmit to jeden z najbardziej znanych i rozpoznawalnych polityków. Przez 20 lat szefował lokalnym strukturom Prawa i Sprawiedliwości. W ostatnich tygodniach musiał jednak pożegnać się z funkcją na rzecz Iwony Arent. Więcej pisaliśmy o tym w materiale: Jerzy Szmit nie jest już szefem lokalnych struktur PiS na Warmii i Mazurach.

W lokalnym środowisku jest znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, sporej antypatii do prezydenta Olsztyna, Piotra Grzymowicza oraz do... wielkiej miłości względem piłkarskiego Stomilu. Nie ma co się dziwić: polityk przez blisko osiem lat związanych był z klubem jako działacz, jak również prezes.

Wprawdzie w ostatnim czasie przedstawiciel PiS więcej czasu spędza w stolicy, zawsze jednak pamięta o meczach olsztyńskiego ligowca, na które nie żąda darmowych wejściówek, a pokornie - jak inni kibice - kupuje bilety. Wcześniej bywał na spotkaniach w otoczeniu wojewody Artura Chojeckiego, radnego Jarosława Babalskiego czy Dariusza Rudnika, jednak ich miłość do klubu chyba zgasła wraz z wynikami zespołu.

Szmit jest jednak z "Dumą Warmii" na dobre i na złe. Pokazał to choćby poniedziałkowy mecz przy ulicy Konwiktorskiej w Warszawie, gdzie Stomil zmierzył się z Polonią. Wśród ponad 200 olsztyńskich kibiców znalazł się także były wiceminister infrastruktury i budownictwa. Przez niemal całe spotkanie równo mocno co pozostali, dopingował młody zespół. Ba, w okolicach 70 minuty męska część fanów zdjęła koszulki by jeszcze bardziej zaakcentować swoją obecność. Bez chwili zawahania podobnie uczynił były prezes Stomilu!

Jerzy Szmit w sektorze gości podczas meczu Polonia Warszawa - Stomil Olsztyn

Pamiątkowa fotka z wyjazdu

Na meczu obecny był także były(?) kolega z koalicji, Michał Wypij. Młody polityk Porozumienia oczywiście również poinformował swoich obserwatorów na Twitterze, że jest na spotkaniu Polonii ze Stomilem. Niestety, na próżno było go jednak szukać na trybunie zasiadanej przez kibiców gości.

2147382000

Komentarze (70)

Dodaj swój komentarz

 • hyyy 2022-08-03 12:34:36 83.15.*.*
  Super fotka z TOY TOYem! :-)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 8
 • MłodA1 2022-08-03 12:26:15 5.173.*.*
  Gdy czytam o J. Szmicie przypomina mi się następujący cytat: ,,Nigdy jeszcze stare powiedzenie o tym, że kłamstwo zdąży przemierzyć pół świata, gdy prawda będzie jeszcze wkładać buty - nie wydawało się tak bardzo na czasie". Matthew D'Ancona.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 5
 • Antygrzymolino 2022-08-03 12:18:17 80.48.*.*
  Na te tych kibli doskonale się prezentują :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 7
2147382000