Zgrzyt na linii Szmit-Wypij? Poszło o Stomil

Data dodania: 2019-01-14 13:37:28, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Zgrzyt na linii Szmit-Wypij? Poszło o Stomil
Jerzy Szmit
Fot. archiwum Olsztyn.com.pl

Radny Zjednoczonej Prawicy Michał Wypij zgłaszając do prokuratury sprawę Stomilu Olsztyn działał na własną rękę bez udziału lokalnych działaczy PiS. Taki wniosek płynie z wypowiedzi szefa struktur Jerzego Szmita.

Michał Wypij to olsztyński radny Zjednoczonej Prawicy, który ubiegał się też o urząd prezydenta Olsztyna z wyraźnym poparciem Prawa i Sprawiedliwości. To jednak nie oznacza, że jego działania są zgodne z linią PiS.

Przykład? Działania radnego względem Stomilu Olsztyn. Wypij, po lekturze audytu przeprowadzonego w Stomilu Olsztyn, domagał się od rady nadzorczej spółki Stomil Olsztyn pewnych wyjaśnień sytuacji finansowej w klubie. Kiedy ich nie otrzymał, złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa na szkodę spółki.

Okazuje się, że w tym działaniu nie miał on poparcia lokalnych działaczy Prawa i Sprawiedliwości oraz radnych tego klubu. Lokalna, Zjednoczona Prawica w sprawie Stomilu nie mówi najwyraźniej jednym głosem.

Tak wynika z treści wypowiedzi szefa lokalnych struktur PiS, Jerzego Szmita, który był gościem dzisiejszych Porannych Pytań w Radio Olsztyn. Szmit mówił między innymi o tym, że to działanie Wypija było dla Stomilu szkodliwe, a także że jego zdaniem miasto nie powinno pozbywać się większościowych udziałów w spółce Stomil Olsztyn. To zdaniem Szmita, mogłoby spowodować, że  miasto przestanie się interesować losem klubu.

To, czy inwestor, z którym miasto podjęło rozmowy, rzeczywiście przejmie klub - wciąż nie jest pewne. Całej sprawie towarzyszy bowiem aura tajemniczości. Więcej na ten temat->

Źródło: Radio Olsztyn/własne

Komentarze (30)

Dodaj swój komentarz

 • Carbon 2019-01-17 00:01:11
  Czyżby mogłoby się okazać przy składaniu wyjaśnień (ew. przyciśnięciu prezesa do bandy), że co poniektórzy (niezależnie od opcji politycznej) mieli wyciągnięte proszalnie rączki- posmarowane na wszelki wypadek lepiszczem oraz przymknięte kiedy trzeba ślepka? Dziwne jakieś to oburzenie.....do tego polityka znanego z tego, że jest znany (bo zdaje się więcej spektakularnych osiągnięć brak)?
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść
 • Zatorze 2019-01-15 17:57:19
  Najbardziej zastanawia mnie dlaczego oni tak bardzo chcą zatuszować te sprawy? Przecież to o ratowanie klubu i piłki w Olsztynie chodzi.
  Odpowiedz Oceń: 10 3 Zgłoś treść
 • stomilowiec 2019-01-15 12:30:03
  Stomilowcy 100% za Jurkiem Szmitem!
  Odpowiedz Oceń: 8 19 Zgłoś treść
 • Kormoran 2019-01-15 09:29:03
  Wypij jest zbyt aktywny, zwłaszcza na tle innych radnych PiS. W trudnej sytuacji Stomilu, tylko on zainteresował się tym audytem i tym co się dzieje z pieniędzmi publicznymi. Pytanie kto kogo kryje i dlaczego.
  Odpowiedz Oceń: 19 10 Zgłoś treść
 • ula12390 2019-01-15 07:58:10
  Wypij to hiena, która żeruje na pomysłach innych.
  Odpowiedz Oceń: 18 19 Zgłoś treść
 • HK 2019-01-15 00:05:35
  Szmit to pijak i moczymorda. Powinien się z Wypijem na nazwiska pomieniać
  Odpowiedz Oceń: 10 15 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-01-14 20:26:01
  Prawda jest prostsza. Pan Szmit boi się, że młody i aktywny Pan Wypij zacznie zbyt dużo znaczyć w regionie i stanie się zbyt rozpoznawalny, co nie jest oczywiście w interesie Pana Szmita, bo to będzie oznaczać ograniczanie jego osobistych wpływów i pozycji. Tyle. Proste.
  Odpowiedz Oceń: 35 16 Zgłoś treść
 • Olsztynianin 2019-01-14 20:21:05
  Akurat Szmit jak mało, który polityk jest za Stomilem i to nie tylko podczas kampanii wyborczych. Panie Jurku Stomilowcy pozdrawiają!
  Odpowiedz Oceń: 19 11 Zgłoś treść
 • Harry 2019-01-14 19:55:23
  Nie sądzę aby prokuratura podjęła śledztwo na podstawie doniesienia zwykłego pieniacza jakim jest niejaki Wypij. Doniesienie może złożyć każdy ale należy pamiętać że doniesienie może być POMÓWIENIEM co jest czynem karalnym.Wiem że donoszący pisze donos "o możliwości" popełnienia przestępstwa ale ten myk nie zwalnia z oskarżenia o pomówienie. Czy Stomilowi jest na rękę ciąganie go po prokuraturach? Oczywiście że nie jest i osłabia jego wartość negocjacyjną z każdym ewentualnym inwestorem i tutaj Szmit ma zupełną rację.
  Odpowiedz Oceń: 16 14 Zgłoś treść
 • Miśka 2019-01-14 19:01:42
  Wypij zostawia za sobą zgliszcza. Niszczy, jątrzy, gra tylko na siebie. Ludzie odwracają się od niego jak tylko go poznają. Buta i arogancja.
  Odpowiedz Oceń: 20 18 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.