Tajemnicze spotkanie prezydenta miasta z inwestorem zainteresowanym Stomilem

Data dodania: 2019-01-14 12:03:01, red
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Tajemnicze spotkanie prezydenta miasta z inwestorem zainteresowanym Stomilem
Ilustracja do tekstu

Najpierw informacja o tym, że taki inwestor jest. Potem komunikat, że do spotkania z prezydentem nie dojdzie. Dziś oficjalne stanowisko klubu Stomil Olsztyn, że spotkanie już się odbyło. Jak wygląda sytuacja Stomilu i co ma na celu ta aura tajemniczości?

Zadłużony Stomil Olsztyn wciąż czeka na ''zbawienie''. Tym miał być zapowiadany przez prezesa Macieja Radkiewicza inwestor, który to miał być zainteresowany przejęciem udziałów miasta w spółce Stomil Olsztyn. Do spotkania wspomnianego inwestora z prezydentem miasta miało dojść w ubiegłym tygodniu, jednak do mediów trafiła informacja, że spotkanie się nie odbędzie.

Dziś okazuje się, że do spotkania jednak doszło. Było ono jednak... tajne. Nikt o nim nie wiedział.

Klub wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje, że z uwagi na dobro negocjacji oraz na wyraźne życzenie zainteresowanych nie może na tym etapie ujawnić danych inwestora.

- Zarząd klubu Stomil Olsztyn SA informuje, że 10 stycznia 2019 r doszło w Ratuszu miejskim w Olsztynie do spotkania pana Prezydenta Piotra Grzymowicza oraz innych przedstawicieli miasta z przedstawicielami inwestora zainteresowanego kupnem większościowego pakietu akcji klubu. Klimat spotkania oceniamy jako bardzo pozytywny i z tego miejsca pragniemy podziękować panu Prezydentowi Grzymowiczowi za zrozumienie bardzo trudnej sytuacji klubu oraz życzliwość okazaną podczas rozmów. Ze strony klubu wyrażamy wielką nadzieję związaną z dalszym procedowaniem transakcji na drodze formalno-prawnej. Z uwagi na dobro negocjacji oraz na wyraźne życzenie zainteresowanych nie możemy na tym etapie ujawnić danych inwestora. Sytuacja, w jakiej znalazł się klub po ostatniej decyzji Komisji Licencyjnej PZPN jest bardzo trudna, bowiem kara odjęcia trzech punktów jest dotkliwa i utrudnia zadanie utrzymania statusu pierwszoligowca. Jednak niezależnie od toczonych rozmów o zakupie przez inwestora klubu Stomil Olsztyn zarząd stara się wypracować rozwiązanie, które pozwoliłoby uniknąć kary, tj. do 15 stycznia dokonać wymaganych spłat. Pragniemy poinformować ponadto, że klub spełnił wszelkie wymogi inwestora w zakresie transparentności i przygotowania transakcyjnego. Aktualnie jedyną rolą Stomilu Olsztyn SA jest kibicowanie, by negocjacje przebiegły możliwie szybko i sprawnie. Z tego powodu powstrzymamy się od dalszych komentarzy. Kibiców i media prosimy o wyrozumiałość, poinformujemy o postępach, gdy tylko będzie to możliwe – czytamy w oświadczeniu klubu.

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • Dworzanin 2019-01-16 13:08:46
  Sabri powiedział, że jak Grzymuś ma dla niego ofertę gruntów to on może zrobić biznes, z którego zysków może sfinansować Sztomil. Grzymuś zrobił wielkie oko, bo myślał, że mu sprzeda grunty z dodatkową marżą a tu nikt nie chce pomóc Sztomilowi........No zarządzanie klubem to nie to samo co zarządzanie tvp i pisanie tekstów..... no nie.
  Odpowiedz Oceń: 2 1 Zgłoś treść
 • Ryszard Ochódzki 2019-01-14 20:27:46
  Już niedawno w Krakowie byli tajemniczy inwestorzy...
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Stomil 2019-01-14 20:23:04
  Niech i Grzyb wynegocjuje te 10%. Wali mnie to. Najważniejsze aby wszystko się potoczyło dla dobra Stomilu, bo Stomil to największy klub piłkarski na Warmii i Mazurach i gdyby znowu upadł to by nie świadczyło dobrze ani o jego działaczach ani o ludziach z Ratusza, którzy są większościowym udziałowcem klubu.
  Odpowiedz Oceń: 7 2 Zgłoś treść
 • jack7 2019-01-14 18:29:48
  Tajemniczy inwestor hmm... Vanna Ly ?
  Odpowiedz Oceń: 3 3 Zgłoś treść
 • 10% 2019-01-14 17:13:08
  Podobno rozmowy utknęły w martwym punkcie... ...strony różnią się o 10% :D xD
  Odpowiedz Oceń: 9 4 Zgłoś treść
 • pit_stomil 2019-01-14 13:42:12
  Pomijając spekulacje na temat domniemanej wszechobecnej korupcji na terenie miasta, mam nadzieję, że Stomil nie zostanie starty z mapy piłkarskiej Polski. Niestety w przeciwieństwie do Wisły nie jest on tak medialny i stada celebrytów nie będą ronić łez nad dolą naszego klubu, ani go "ratować" (nie liczę tutaj Kuby Błaszczykowskiego bo on od lat pomaga temu klubowi a nie wtedy kiedy to jest "modne"). Wciąż naiwnie wierzę w mały cud z naszym Stomilem :(
  Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść
 • Normalny 2019-01-14 13:07:56
  Mr 10% nie wyjasni tego, bo nie ma dowodow, a za bezpodstawne oskarzenie moglby miec proces. W zamian tego lepiej sie ukryc na forum i szerzyc takie insynuacje. Tchorz.
  Odpowiedz Oceń: 8 6 Zgłoś treść
 • Mr 10% 2019-01-14 12:36:37
  10% ???
  Odpowiedz Oceń: 4 7 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.