Data dodania: 2014-08-28 07:27
Ostatnia aktualizacja 2014-09-01 12:33

Iwona Starczewska

Stomil pokonał Pogoń Siedlce

Duma Warmii wygrała trzecie z rzędu spotkanie I ligi. Tym razem na wyjeździe pokonała 2:1 Pogoń Siedlce.

Stomil Olsztyn wygrał 2:1 (2:0) z Pogonią Siedlce w wyjazdowym spotkaniu 5. kolejki I Ligi.

Pierwszą bramkę dla Dumy Warmii zdobył Piotr Darmochwał, który w 16 minucie spotkania wykorzystał dobre Dawida Szymonowicza i pokonał bramkarza gospodarzy. Jeszcze przed przerwą w 43 minucie spotkania bramkę na 2:0 dla Stomilu strzelił Wołodymyr Kowal. W drugiej połowie meczu jedyną bramkę dla gospodarzy zdobył w 68' z rzutu wolnego Krystian Wójcik.

Pogoń Siedlce - Stomil Olsztyn 1:2 (0:2)

bramki: 68' Krystian Wójcik - 16' Piotr Darmochwał, 43' Volodymyr Koval
żółte kartki: 34' Tomasz Lewandowski, 60' Piotr Kosiorowski - 51' Piotr Darmochwał, 56' Tomasz Wełna, 75' Vitaliy Berezovskyy, 87' Piotr Skiba
sędziował: Łukasz Szczech

Składy:

Pogoń Siedlce: 93. Jacek Kozaczyński - 2. Tomasz Lewandowski, 3. Michał Grudniewski, 15. Jarosław Ratajczak, 17. Przemysław Rodak (46' - 8. Marcel Gąsior) - 10. Piotr Kosiorowski, 27. Michał Ogrodnik, 19. Krystian Wójcik, 99. Paweł Drażba (46' - 20. Piotr Krawczyk), 11. Adrian Dziubiński (57' - 26. Dawid Dzięgielewski) - 21. Cezary Demianiuk.

Stomil Olsztyn: 82. Piotr Skiba - 18. Janusz Bucholc - 55. Vitaliy Berezovskyy, 87. Arkadiusz Czarnecki, 27. Tomasz Wełna - 22. Roman Machulenko (80' - 9. Irakli Meskhiia), 16. Dawid Szymonowicz, 7. Paweł Głowacki, 21. Łukasz Jegliński, 10. Piotr Darmochwał - 11. Volodymyr Koval (68' - 8. Piotr Głowacki.

Źródło: stomilolsztyn.com