Prezydent Olsztyna o sytuacji finansowej Stomilu: ''Daliśmy wędkę, zarząd musi się skupić na łowieniu ryb''

Data dodania: 2018-09-13 10:36:02, red
Ostatnia aktualizacja 2018-09-13 11:29:43
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prezydent Olsztyna o sytuacji finansowej Stomilu: ''Daliśmy wędkę, zarząd musi się skupić na łowieniu ryb''

Wracamy do sprawy trudnej sytuacji finansowej klubu Stomil Olsztyn, o której podczas środowej konferencji poinformował nowy prezes Maciej Radkiewicz. Dziś do sprawy odniósł się prezydent Olsztyna, który z jednej strony uspokaja, że Stomil z takimi problemami nie jest wyjątkiem, z drugiej zaznacza, że jeżeli audyt wykaże jakieś rażące nieprawidłowości w pracy władz spółki, to będą one skutkowały wszelkimi konsekwencjami prawnymi, wynikającymi z kodeksu spółek handlowych.

Przypomnijmy, w minioną środę nowy prezes Maciej Radkiewicz przedstawił dziennikarzom zestawienie finansowe pokazujące obecną sytuację klubu Stomil Olsztyn. Z tych danych wynika jedno – Stomil tonie w długach. Zadłużenie, na dzień 31 lipca 2018 roku, szacuje się bowiem na około 2 mln złotych. Więcej pisaliśmy tutaj->

Dziś do tych doniesień odniósł się prezydent Olsztyna – przypomnijmy gmina Olsztyn jest bowiem głównym udziałowcem spółki Stomil Olsztyn.

Zdaniem prezydenta, Stomil nie jest wyjątkiem. Jak zaznacza Piotr Grzymowicz - inne drużyny piłkarskie w kraju są w podobnej sytuacji, a jego problemy finansowe w porównaniu z innymi klubami nie są największe.

- Można postawić pytanie, czy miasto, wnosząc w ostatnim czasie do Stomilu S.A. dwumilionowy kapitał i wykładając ponad dziesięć milionów złotych na oświetlenie i nową murawę, powinno być największym udziałowcem utrzymującym klub, zwłaszcza, że działalność zawodowego klubu piłkarskiego nie jest zadaniem własnym samorządu miejskiego? Szkolenie dzieci i młodzieży – owszem tak, i o tym staramy się zawsze pamiętać – poinformował prezydent.

Prezydent zaznaczył również, że miasto dało spółce wędkę, jednak to zadaniem zarządu jest łowienie ryb. Jak przyznał Grzymowicz – poprzedni zarząd w tym zadaniu się nie sprawdzał, dlatego został powołany nowy prezes.

- Otrzymaliśmy zapewnienie, że sytuacja spółki jest znana, a konieczność poszukiwania inwestorów i sponsorów oczywista. Dlatego wierzę, że działania nowego prezesa do tego doprowadzą i będziemy mogli mówić o zmianie jakościowej w funkcjonowaniu klubu – dodał prezydent.

Piotr Grzymowicz nie ukrywa, że jeśli zlecony audyt wykaże rażące nieprawidłowości w pracy poprzednich władz spółki – to wyciągnięte zostaną wszystkie przewidziane prawem konsekwencje.

Komentarze (46)

Dodaj swój komentarz

 • Clx 2018-09-19 21:57:26
  O PROSZĘ NA TYM FORUM SAMI ZNAWCY JAK ZARZĄDZAĆ KLUBEM SPORTOWYM....no tak jakby co przyszło do czego to 100 procent z was by nie wiedziało jak funkcjonują kluby i jak zarządzać nimi... Łatwo pisać ...a za co utrzymać nowy stadion ..... Jestem za nowym stadionem tylko jak to utrzymać.... Miasto nie może utrzymywać klubu od tego są zarządzający nim aby byli sponsorzy.... W największych klubach ,ligach tak nie ma a działają dzięki sponsorom i tu kłania się marketing,wiedza jak to działa,na jakich zasadach a nie bo ja chcę stadion i kropka bo chcę... ja też chcę nowy samochód jasne fajnie tylko z czego ja go później utrzymam...
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-09-19 11:41:46
  Juz liczę dni do wyborów. Rozmawiałam z proboszczem na temat mszy w związku z przegraną grzymowicza i jego przystawek. Odprawi mszę za free. To jest prawdziwy patriota.
  Odpowiedz Oceń: 7 1 Zgłoś treść
 • olsztyniak2 2018-09-14 15:55:53
  Pragnę przypomnieć, jak w całej Polsce budowano stadiony na EURO (nawet w Ostródzie), korzystając z dofinansowania UE i centrali to nasz "lokalny mędrzec" ogłosił "Olsztyn miastem bez footbolu". I tak tkwimy w tym pośmiewisku na całą Polskę od lat. Arena de la gruz, nawet Polsat nie transmituje meczów z tego gruzowiska. Ciekawe czy jak wydano kasę na jupiery i podgrzewaną z drenażem murawę to co dalej z resztą? Jest plan? wątpię, partyzantka i tyle...
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • syzyf 2018-09-14 15:47:58
  Prezydencie, wędka to mało, czas wyremontować zbiornik i go zarybić! Będzie ful na trybunach, dobra gra i inwestorzy. Od moczenia kija w pustej kałuży ryb nie nałapiesz! A kadencja mija...
  Odpowiedz Oceń: 7 0 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-09-14 15:46:43
  Z tego ciasta chleba nie będzie. Od 1995 juz nie chodziłem na mecze gdyż zawsze było na nich niebezpiecznie.Zawsze w klubie kręciło się wielu cwaniaków. Piłka nożna nie powinna być pępkiem świata. A jest. Nie ma ustalonych reguł gry. Grzymowicz id początku, zajęty betonem i tramwajami nie potrafił rozwiązać problemu. Teraz daje wędkę. Strasznie droga ta wędka. Pewnie kilkanaście milionów. Kiedyś bardzo dawno temu w Anglii: ,,Cromwell grzmiał swą mową o narodzie, o swej dziejowej roli, a wokół niego jedynie opustoszałe ławy parlamentu - nikt już go nie słuchał, jego czas minął". Ku przestrodze. Pora odejść z honorem Panie Grzymowicz.
  Odpowiedz Oceń: 14 0 Zgłoś treść
 • mieszkaniec 2018-09-14 15:35:09
  Tutaj jest krótka piłka, albo wreszcie zaczniesz spełniać oczekiwania mieszkańców, kibiców, dasz rozwijać się olsztyńskiemu sportowi albo cię nie ma!
  Odpowiedz Oceń: 6 1 Zgłoś treść
 • klich 2018-09-14 15:32:36
  Czas Grztymka już minął. Próbuje jeszcze być na wodzie i rzucać kiełbasę wyborczą czyli wędkę, ale spójrzmy prawdzie w oczy, czas na stadionie miejskim w Olsztynie zatrzymał się na końcówce lat 80-tych. Od tamtego czasu minęło kilkanaście lat i ten obiekt nierementowany zmarniał. Olsztyn jest pośmiewiśkiem w całej Polsce. Arena de la gruz, przeciekająca Urania. Mówiąc językiem prezydenta, po co komu wędka, jak w stawie nie ma ryb i o ten staw nikt nie dba od 20 lat! Zrobiono murawę, remont schodów a co z trybunami, dachem, obejśćiem itd. Tutaj potrzeba prawdziwego gospodarza, a nie tramwajarza.
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • xyzzzzz 2018-09-14 13:23:50
  audyt to powinien być przeprowadzony w całym OSIR, tam to są dopiero przekręty...
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • Stomil jest z OLSZTYNA 2018-09-14 08:44:27
  Wyobraźmy sobie taką oto sytuację........ jako właściciel pewnej spółki powierzamy zarządzanie nią pewnemu Prezesowi, którego sami wybieramy.....nie interesujemy się szczegółami funkcjonowania spółki...pomimo tego ze z rożnych stron dochodzą sygnały ze Prezes którego wybraliśmy jest w tej spółce jedynie gościem, a w klubie (Spółce) brakuje jakiejkolwiek organizacji pracy...... Na siedzibę spółki wybraliśmy rozpadający się budynek z lat 70-tych, na którego dziedzińcu wyłożyliśmy trawę z rolki i zainstalowaliśmy oświetlenie aby był lepiej widoczny......... następnie jak zmieniamy Prezesa (dając mu uprzednio absolutorium) dowiadujemy się od nowego ze Spółka ma duże długi i nie była właściwie zarządzana........ wtedy mówimy że daliśmy wędkę a Prezes miał łowić ryby........ Czy naprawdę nie można by (było) rozwiązać tego inaczej albo zrobić nowe otwarcie z pełną kontrolą funkcjonowania tej Spółki ? W mojej opinii nie ma lepszej promocji miasta niz przez profesjonalny sport (zwłaszcza ten najbardziej popularny - piłkę nożną) i będę głosował na takiego kandydata na Prezydenta który ma w tym zakresie podobną wizję (szanując oczywiście zdanie odmienne).
  Odpowiedz Oceń: 10 0 Zgłoś treść
 • Do Edek 2018-09-13 23:57:59
  Ty Edziu to jesteś prawdziwy wizjoner szkoly tez zamknij bo tylko straty przynoszą szpitale teatry filharmonie... po co to wszystko dotować zamknąć. I naco to komu ten cały sport potrzebny rozwiązać wszystkie kluby i stowarzyszenia przecież żadne w tym kraju zysków nie przynosi.
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.