Prezes Stomilu Olsztyn: ''Sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Musimy ratować nasz Stomil''

Data dodania: 2018-09-12 11:56:02, red
Ostatnia aktualizacja 2018-09-13 09:20:15
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Prezes Stomilu Olsztyn: ''Sytuacja finansowa jest bardzo trudna. Musimy ratować nasz Stomil''
Maciej Radkiewicz, prezes Stomilu, z koszulką "Ratujmy nasz Stomil"
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Nowy prezes Stomilu Olsztyn, Maciej Radkiewicz przedstawił dziś dziennikarzom aktualne sprawozdanie finansowe klubu. Analiza tego dokumentu wskazuje jedno – sytuacja klubu jest tak trudna, że bez realnego wsparcia istnieje ryzyko, że I-ligowy Stomil nie dogra do końca tej rundy. Prezes apeluje do wszystkich miłośników klubu - ''Ratujmy nasz Stomil''.

- Chciałbym żeby klub był w pełni transparentny. Nie czekając więc na wyniki audytu przygotowaliśmy informacje, by pokazać mieszkańcom jakie mamy obecnie problemy – mówił Radkiewicz.

Jak wynika z raportu, zaległości na dzień 31 lipca są ogromne. Zobowiązania wobec dostawców: OSiR-u, hotelarzy, restauratorów, czy osób które wynajmowały mieszkania dla zawodników to kwota nieco ponad 815 tysięcy złotych.

Stomil ma również długi w urzędach: skarbówce, ZUS, czy gminie Olsztyn. To w sumie kwota przekraczająca 678 tysięcy złotych.

Klub wciąż zalega z wypłacaniem wynagrodzeń. Obecnie zaległości z tytułu niewypłaconych pensji sięgają kwoty około 450 tysięcy złotych.

- To są realne, dzisiejsze problemy Stomilu. Każdy sponsor był przeze mnie informowany, że Stomil ma takie problemy. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy Stomil uratować. Ja zastałem klub bez zabezpieczenia budżetowego, nie chcę się tłumaczyć, ale mówię to po to, by przekonać przedsiębiorców, kibiców – wszystkich, którzy mają biało-niebieskie serca – do wsparcia klubu, bo sytuacja jest bardzo trudna. Bez realnego wsparcia – może się okazać, że nie dogramy do końca tej rundy - powiedział Radkiewicz.

Póki co klubowi udało się uregulować zaległości w wysokości 113 tysięcy złotych.

- Ja wiem, że w kontekście poprzednich informacji to ta kwota nie robi wrażenia, ale chcemy pokazać, że też staramy się na bieżąco spłacać te zobowiązania – dodał prezes.

Radkiewicz zapewnił również, że sam z klubu nie pobiera za swoją pracę ani złotówki.

Podczas konferencji zaprezentowano numer konta (89 1600 1462 1840 4119 2000 0003 z dopiskiem ''Darowizna na Stomil''), na który każdy kto chce wesprzeć klub może wpłacać dowolną kwotę. Wszystkie wpłaty i wydatki mają być od teraz transparentne.

Prezes zaapelował o pomoc również do polityków, zaznaczając jednocześnie, że klub jest apolityczny.

- Korzystając z okazji chciałbym zwrócić się do polityków - proszę Państwa o wsparcie. Przy dobrych chęciach z każdej strony sceny politycznej jesteśmy w stanie Stomil uratować – mówił.

Podczas konferencji prezes zachęcał do kupowania biletów i karnetów oraz zapewniał, że jest wiele pomysłów, które mają pomóc w promocji Stomilu.

- Chcielibyśmy oflagować miasto. Naszym celem jest również w przyszłości doprowadzić do tego, by na bilecie Stomilu można było za darmo podróżować komunikacją miejską – mówił Radkiewicz.

Przyznał przy tym, że nie wszyscy urzędnicy są chętni do pomocy.

- Miałem okazję rozmawiać z szefem ZDZiT i powiedział, że najpewniej za oflagowanie miasta będziemy musieli zapłacić. Nie będę tego komentował – poinformował prezes Stomilu.

Przypomnijmy, że 10 września ruszyła sprzedaż biletów i karnetów na mecze Stomilu. Dla kibiców biało-niebieskich, którzy zdecydują się na zakup karnetów przygotowano niespodziankę - zdjęcie drużyny Stomilu Olsztyn na obecny sezon. Liczba plakatów jest ograniczona.

Istnieje możliwość zakupienia tylko samego zdjęcia - koszt wynosi 10 zł.

Bilety można nabyć w następujących punktach:

Siedziba Stomil Olsztyn SA, pokój nr 17 (al. Piłsudskiego 69a):

pon. - śr.: 8:00 - 15:00
czw. - pt.: 8:00 - 18:00

Sklep EGiT.pl (Centrum H&B, ul. Wilczyńskiego 25e/11):

pon. - pt.: 9:00 - 17:00
sob.: 10:00 - 14:00

Miejska Informacja Turystyczna (budynek olsztyńskiego Ratusza, wejście od ul. 1 Maja):

wt. - sob.: 10:00 - 16:00

Komentarze (29)

Dodaj swój komentarz

 • Fuzzy 2018-09-23 12:10:44
  Ale wszystko to po co? Stomil, to perpetualnie nieudolne zgromadzenie biegaczo- kopaczy, sprzedające (nie tylko w chwilach sławy) każdy mecz na jaki znajdzie się kupiec. Czy Olsztyn naprawdę musi posiadać (beznadziejną) drużynę piłki nożnej, która to co chwilę wyciąga ręce po pieniądze z samorządu (czyli Nasze podatki)? W miejsce inwestowania w to truchło, może warto byłoby przeznaczyć pieniądze na lepsze cele... np. sport masowy (w tym urządzenia treningowe w parkach miejskich), młodzież, czy też połatanie chociażby Uranii, bo nasza perełka jaką jest AZS, tak naprawdę nie ma gdzie grać (a przecież ma wyniki!!!). W miejsce tego utrzymuje się bandę niaudacznych kolesiów, robiących szemrane interesiki na pieniądzach wyłudzonych od miasta.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Nauczycielka 2018-09-13 22:21:56
  Kiedyś bardzo dawno temu w Anglii: ,,Cromwell grzmiał swą mową o narodzie, o swej dziejowej roli, a wokół niego jedynie opustoszałe ławy parlamentu - nikt już go nie słuchał, jego czas minął". Ku przestrodze. Pora odejść z honorem Panie Grzymowicz.
  Odpowiedz Oceń: 3 0 Zgłoś treść
 • karczek 2018-09-13 15:01:19
  Do Olo - ciebie j..ć głupiu ośle
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • zorro 2018-09-13 15:00:11
  po takiej reklamie panie Radkiewicz to pan sponsorów nie pozyska, kto pana uczył marketingu? Już jest artykułna gol24, że Stomil ma ogromne prob.finansowe, to nie sprzyja pozyskaniu sponsorów. A kiedy ten klub nie miał problemów? Jedynie jak Halex rządził
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • Olo 2018-09-13 14:58:36
  Jebać Stomil kondony Stomil ssie po jaja hahaha
  Odpowiedz Oceń: 1 5 Zgłoś treść
 • goofi 2018-09-13 14:57:34
  Prezes do odwołania! Ile sponsorów pozyskał nowy prezes przez 2 m-ce? A co zrobił Prezydent Olsztyna przez ostatnie 8 lat? nic, pierwszy hamulcowy sportu w Olsztynie. Urania cieknie, stadion miejski - gruz arena - pośmiewisko w całej Polsce. Murawa z ekstraklasy, trybuny z 10 ligi, a dofinansowanie klubu Stomil na poziomie 3 ligi, a miasto jest głównym udziałowcem Stomilu. Na korepetycje trzeba było iśc panie prezydencie do prezydenta Ostródy lub Suwałk. Czas na zmiany, ostatni dzwonek!
  Odpowiedz Oceń: 2 2 Zgłoś treść
 • Mr.P 2018-09-13 08:51:20
  Stanowczo sprzeciwiam się wydawaniu jakichkolwiek publicznych pieniędzy na takie drużyny sportowe. Brakuje nam na szpitale, domy dziecka, naprawę dróg itd z czego korzystają wszyscy obywatele. Jak ktoś ma ochotę grać w piłkę to niech załatwi sobie sponsorów np za reklamę lub robi taki show na meczach że utrzyma się z biletów. Dlaczego nasze pieniądze maja być marnowane na coś czego połowa społeczeństwa nie lubi. A jak ktoś lubi niech zapłaci 100 zł za bilet i utrzymuje klub.
  Odpowiedz Oceń: 2 3 Zgłoś treść
 • Kler 2018-09-12 19:23:35
  Banda baranow niech te koksy stana pod kosciolem z kapeluszami po niedzielnej mszy moze emeryci sie skleja na titanika Zakopac a nie remontowac tej grajdolek
  Odpowiedz Oceń: 3 1 Zgłoś treść
 • stomil_fan 2018-09-12 18:47:01
  Chciałbym żeby klub był w pełni transparentny. To proszę podać jeszcze jaki przychód uzyskał klub , oraz jakie miał wydatki.
  Odpowiedz Oceń: 2 0 Zgłoś treść
 • zZz 2018-09-12 17:16:44
  Jestem kibicem Stomilu od czasów daleko przed ekstraklasą i w obecnej sytuacji tez mu kibicuję i mam nadzieję że wszystko dobrze się ułoży, ale byłbym wdzięczny prezesowi o odpowiedź..Klub dostał 1,2 mln zł z pro junior system + 500 tys z miasta...Gdzie podziały się pieniądze? Ktoś pisze o nadużyciach...Prawdopodobnie ma rację. Zawsze miałem zaufanie i szacunek do prezesa Borkowskiego, ale uważam że pogubił się w jednym. Wpuścił do klubu Pana Łukasza B. - olsztyńskiego przedsiębiorcę, który swego czasu próbował wejść do Stomilu przy okazji prezesury Kiłdanowicza. Jak to się skończyło, wiemy. Na mieście mówi się, że teraz pan B. grając dobrego wujka (niby to udostępniał swój traktor do koszenia trawy na boisku treningowym...), utrzymywał niektórych piłkarzy z 1 drużyny, opłacał ich kontrakty itp. Dla przykładu były zawodnik Arki Gdynia, grający w zeszłym sezonie w Stomilu, miał pobierać z klubu kilkanaście tys. zł miesięcznie, z czego ok 40% szło do kieszeni pana B. jego kolonia być może zmniejszyła się, jeden z zawodników gra już w Suwałkach inny w ŁKS Łodź...Aby za bardzo się nie rozwodzić, prosze o odpowiedzi: - jaką rolę w klubie pełnił lub pełni pan B. i czy klub posiadał lub posiada jakiekolwiek umowy z panem B. - kto z zawodników ma podpisane jakiekolwiek umowy (o pracę, marketingowe itp) z panem B - jeśli są takowi zawodnicy, mający podpisane umowy, w jakiej wysokości mają podpisane kontrakty w porównaniu do innych zawodników zespołu - czy do momentu objęcia prezesury przez Pana Radkiewicza, były dokonywane jakiekolwiek płatności z klubu na na rzecz pana B., jeśli tak, to w jakich kwotach Jeśli faktycznie to prawda co mówi się na mieście, pan B. to główne zło tego zespołu. Nie dobry wujek i zbawca, a lichwiarz działający na szkodę klubu. Nic dziwnego że przed sezonem słyszało się że Kiereś postawił ultimatum, albo trener albo pan B, w klubie. Czyżby były już prezes, po zakończonym sezonie zwlekał z rezygnacją do czasu otrzymania przelewów z miasta i PZPN, tak by zaspokoić apetyt pana B? Liczę na transparentność obecnego prezesa w kwestii tych informacji...
  Odpowiedz Oceń: 8 0 Zgłoś treść

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.