Olsztyńscy studenci wezmą udział w rowerowej wyprawie przez Stany Zjednoczone

Data dodania: 2019-06-25 14:00:00, kac
A | A | A
wykop.pl Tweetnij
Olsztyńscy studenci wezmą udział w rowerowej wyprawie przez Stany Zjednoczone
Paulina Kołodziejczyk i Miłosz Pawlak w ciągu 20 dni przejadą na rowerach ok. 1600 km
Fot. Cezary Kapłon / Olsztyn.com.pl

Dwójka studentów z Olsztyna, a jednocześnie czynnych harcerzy już w lipcu weźmie udział w rowerowej sztafecie dookoła świata. W ciągu 20 dni pokonają 1600 km i przejadą przez trzy stany w USA. Jest to dla nich wielka przygoda, a jednocześnie wyzwanie. Wyruszą na początku lipca.

Paulina Kołodziejczyk i Miłosz Pawlak pochodzą z Kalisza, gdzie chodzili do jednej klasy w liceum. Postanowili studiować w Olsztynie. Ona medycynę, on weterynarię. Są także aktywnie działającymi harcerzami. Paulina zajmuje się nauką pierwszej pomocy. Miłosz prowadzi akademicki krąg harcerski, pasjonuje się fotografią i prowadzi blog 730 Historii, gdzie opisuje przeżycia swoich rozmówców.

Postanowili wziąć udział w 29. etapie rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. 30 lipca wylatują z Warszawy do Paryża, następnie do Nowego Jorku, a stamtąd do Detroit skąd pojadą samochodem do Traverse City. Stąd rozpoczną jazdę.

Bike Jamboree jest to harcerska inicjatywa, ale nie tylko harcerze biorą w niej udział. Każdy etap promuje Polskę i harcerstwo. Sztafeta wyruszyła z Gdańska w 2017 roku. Jej celem jest okrążenie świata na rowerach. W grudniu wróci do Polski. Naszym celem jest dojechać na 24. World Scout Jamboree – największą na świecie imprezę skautów, która odbywa się w Wirginii Zachodniej – powiedziała Paulina Kołodziejczyk.

Tam przekażą pałeczkę innemu zespołowi. Wraz z nimi na wyprawę wybierają się cztery inne osoby z Polski: Martyna z Kalisza, Kasia z Łodzi, Agata z Trójmiasta i Miłosz z Warszawy.

Połączył nas projekt. Wcześniej się nie znaliśmy, ale przygotowując się do wyjazdu, kilkukrotnie się spotkaliśmy – wyjaśnia w rozmowie z nami Miłosz Pawlak.

Paulina i Miłosz przejadą trzy stany: rozpoczną w Michigan, przy wielkich jeziorach, później przejadą przez Ohio i dotrą do Wirginii Zachodniej.

Do przejechania mamy ok. 1600 km w 20 dni. Taki jest plan – dodaje Paulina.

Miłosz śmieje się, że przygotowywali się do tej wyprawy, od kiedy zaczęli jeździć na rowerach.

Jest to nasz główny środek transportu. Po mieści poruszamy się na nich. W ramach przygotowań w majówkę wybraliśmy się w kilkudniową podróż po szlaku Green Velo na wschodzie Polski (rozpoczyna się w Elbląga i wiedzie przez Suwałki, Białystok, Chełm, Przemyśl, Rzeszów, Sandomierz do Kielc – red.). Zrobiliśmy ponad 200 kilometrów z Gołdapi do Białegostoku – powiedział Miłosz.

Wierzą, że dadzą radę także w Stanach Zjednoczonych. O sztafecie dowiedzieli się podczas obchodów 100-lecia Związku Harcerstwa Polskiego.

Miłosz rozmawiał z dziewczynami ze stoiska Bike Jamboree. Wbiegł do namiotu i zawołał: Paulinka, jedziemy na sztafetę do Stanów. Wieczorem wypełnialiśmy kwestionariusz – śmieje się Paulina.

Rowery i sprzęt biwakowy jest zagwarantowany przez sponsorów, natomiast koszty dotarcia i pobytu muszą pokryć uczestnicy. Dlatego też poszukują sponsorów, którzy pomogliby im spełnić marzenia.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.