Nienarodzone dzieci

Data dodania: 2015-01-04 16:48:26, Roman Hyczko
Ostatnia aktualizacja 2015-01-16 13:25:26
A | A | A
wykop.pl Tweetnij

W obwodzie kaliningradzkim wzrosła liczba aborcji. Przyczyny tego zjawiska są różne: niestabilna sytuacja materialna, brak ugruntowanych norm religijnych i moralnych, złożona sytuacja socjalna wielu rodzin.

Rosyjska młodzież bardzo wcześnie rozpoczyna życie seksualne, stąd też wczesne macierzyństwo i aborcja, będąca często metodą zapobiegania ciąży. Tylko w 2014 roku w szpitalach samego Kaliningradu dokonano ponad 3000 aborcji.  W rzeczywistości liczba aborcji jest co najmniej dwukrotnie większa, gdyż mimo bardzo liberalnych przepisów istnieje cała sieć nielegalnych, prywatnych klinik, które dokonują zabiegów.

Aborcja w obwodzie jest legalna. Brzemienna kobieta może zgłosić się do dowolnego szpitala i zażądać usunięcia ciąży. Zarówno w trakcie zabiegu jak i po zabiegu kobieta objęta jest pełną opieką ze strony państwowej służby zdrowia. Dokonuje się tutaj tzw. mini- abortów, do 3 tygodni po ustaniu miesiączki i abortów ciąży wielotygodniowych. Niektóre z zabiegów dokonywane są głównie metodą farmakologiczną, przy wykorzystaniu preparatów francuskich, które kosztują tu równowartość około 300 USD. Powyżej 63 – dnia ciąży aborcji nie dokonuje się drogą legalną.

W 2014 roku, w obwodzie kaliningradzkim urodziło się nieco ponad 7000 dzieci. W tym samym roku dokonano tu ponad 16000 legalnych aborcji. Dzieje się tak, mimo iż istnieją w obwodzie specjalne Centra Konsultacyjne dla kobiet, w których porad udzielają ginekolodzy i psycholodzy. Niewiele kobiet jednak z nich korzysta.

Roman Hyczko

Źródło: Własne

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • omg 2015-01-05 20:05:47
    Przydałby się jakiś wstęp czy cóś w ten deseń. Czytam lokalne wiadomości a tu z tego ni z owego o aborcjach w obwodzie Kaliningradzkim... Przeczytałam - co to ma do Olsztyna, nadal nie wiem.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść
  • Nigger 2015-01-05 10:15:21
    A w Etiopii? Z niecierpliwością czekam na artykuł o obchodach święta świni w Kambodży, a już badania na temat wpływu popijania wódki przez licealistów w Obwodzie Kaliningradzkim byłyby hitem!
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść

Warto zobaczyć: Lekarze, specjaliści, gabinetyGabinety medyczne

Olsztyn - portal miejski

Olsztyński Portal Aktywnych Internautów - zobacz na mapie najpopularniejsze miejsca Olsztyna, obejrzyj zdjęcia z olsztyńskich imprez, dodaj własne zdjęcia i ulubione miejsca.Apteki całodobowe | Lekarze

Drogi Czytelniku!

W trosce o komfort korzystania z naszego serwisu chcemy dostarczać Ci coraz lepsze usługi oraz materiały redakcyjne. By móc to robić prosimy, abyś wyraził zgodę na dopasowywanie treści marketingowych do Twoich zachowań w serwisie. Zgoda ta pozwoli nam częściowo finansować rozwój świadczonych usług.

Pamiętaj, że dbamy o Twoją prywatność. Nie zwiększymy zakresu naszych uprawnień bez Twojej zgody. Zadbamy również o bezpieczeństwo Twoich danych. Wyrażoną zgodę możesz wycofać w każdej chwili.

Wyrażenie powyższych zgód jest dobrowolne i możesz je w dowolnym momencie wycofać (na podstronie z polityką prywatności), odznaczając wybraną zgodę i klikając przycisk "nie zgadzam się", z tym, że wycofanie zgody nie będzie miało wpływu na zgodność z prawem przetwarzania na podstawie zgody, przed jej wycofaniem.