Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2024-02-10 16:22

III-ligowiec ponownie lepszy od Stomilu [ZDJĘCIA]

Dawid Retlewski zdobył jedyną bramkę dla olsztyńskiego zespołu

Stomil Olsztyn ponownie przegrał sparingowe spotkanie z III-ligowcem. Tym razem podopieczni Bartosza Tarachulskiego musieli uznać wyższość zespołu Wikielca. Honorowe trafienie dla olsztyńskiego zespołu strzelił Dawid Retlewski.

Stomil w tym spotkaniu testował trzech nowych zawodników, w tym dwóch z Japonii. Szkoleniowiec Bartosz Tarachulski podzielił zespół na dwie jedenastki, które zagrały po 45 minut. Tym samym trener Stomilu zrezygnował z gry sparingowej z Stomilem II Olsztyn, która była zaplanowana bezpośrednio po sparingu z GKS-em. IV-ligowe rezerwy rozegrały między sobą grę wewnętrzną.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Początek należał do Stomilu, ale piłkarze olsztyńskiego klubu nie potrafili oddać celnego strzału na bramkę strzeżoną przez byłego piłkarza Stomilu - Michała Leszczyńskiego. W drugiej części pierwszej połowy do głosu doszli piłkarze gości, którzy mieli przewagę w środku pola, ale podobnie jak Stomil byli nieskuteczni w polu karnym rywala. Najlepszą sytuację do strzelenia gola miał Piotr Kurbiel, ale będąc w polu karnym rywala nie trafił nawet w światło bramki.

* * *

Czytaj również: Ośmioletnia perkusistka z Olsztyna stypendystką programu „Stomil. Więcej niż klub” [WIDEO, ZDJĘCIA]

* * *

Goście bardzo szybko wyszli na prowadzenie w drugiej odsłonie meczu. Złe podanie Dawida Rezaeiana, błąd bramkarza Łukasza Jakubowskiego i Maddox Sobociński pierwszy raz wpisał się na listę strzelców w tym spotkaniu. W 62 minucie strzał z przewrotki do remisu mógł doprowadzić Filip Laskowski, ale na zachwycie trybun tylko się skończyło. Chwilę później GKS Wikielec prowadził już 2:0. Niezdecydowanie w polu karnym Igora Kośmickiego wykorzystał ponownie Sobociński.

Stomil po stracie drugiej bramki szybko odpowiedział kontaktową bramką. Dobre dośrodkowanie Huberta Krawczuna wykorzystał nowy napastnik “Dumy Warmii” Dawid Retlewski. Więcej Stomil już w tym meczu nie strzelił, a goście mogli wygrać wyżej, gdyby Piotr Kacperek wykorzystał rzut karny. Jakubowski popisał się dobrą interwencją i wybronił “jedenastkę”, która została podyktowana po faulu Kośmickiego.

Kolejne spotkanie sparingowe Stomil Olsztyn rozegra za tydzień (sobota, 17 lutego 2024 roku) z II-ligową Olimpią Grudziądz. Obydwa zespoły szukają boiska o naturalnej nawierzchni.

Stomil Olsztyn - GKS Wikielec 1:2 (0:0)

0:1 - Maddox Sobociński 47'
0:2 - Maddox Sobociński 64'
1:2 - Dawid Retlewski 66'

Stomil Olsztyn: (I połowa) Miłosz Garstkiewicz - Filip Wójcik, Lukáš Kubáň, Bartosz Waleńcik, Filip Szabaciuk, Karol Żwir - zawodnik testowany, Michal Bezpalec, zawodnik testowany, Daniel Pietraszkiewicz - Piotr Kurbiel (II połowa) Łukasz Jakubowski - Dawid Rezaeian, Iwan Brikner, Hubert Sadowski, Igor Kośmicki, Michał Karlikowski, zawodnik testowany, Hubert Krawczun, Filip Laskowski, Bartosz Florek, Dawid Retlewski

Żółta kartka: Retlewski (Stomil)