W Olsztynie wspólnie będą oglądać kontrowersyjny film Sekielskiego

W Olsztynie wspólnie będą oglądać kontrowersyjny film Sekielskiego
Grudniowa akcja wieszania dziecięcych bucików pod katedrą, której celem było ukazanie pedofilii w Kościele
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Już jutro na Targu Rybnym w Olsztynie zostanie wyświetlony głośny film Tomasza Sekielskiego „Tylko nie mów nikomu”, przedstawiający problem pedofilii w Kościele. Organizatorka wydarzenia „Cały Olsztyn Ogląda” chce, aby produkcja dotarła do jak największej liczby osób.

Jutro na Targu Rybnym odbędzie się wydarzenie „Cały Olsztyn Ogląda”. Wspólne oglądanie filmu „Tylko nie mów nikomu” ma uzmysłowić ludziom, że Kościół przez lata chronił pedofilów.

- Celem wyświetlania filmu publicznie jest propagowanie go dla przypadkowych przechodniów, którzy nie wiedzą co się dzieje w kościele. Nie ma on również nic wspólnego z jakąkolwiek agitacją polityczną. Jest to mój osobisty wkład w ujawniania prawdy w kościele katolickim – wyjaśnia organizatorka zdarzenia Iwona Młynarczuk

Młynarczuk w ten sposób chce ukazać cierpienie ofiar oraz bezkarność księży pedofilów.

- Uważam, że to film o ochronie przestępców w sutannach przez ich zwierzchników. Jest to pokazanie tchórzostwa i buty hierarchów kościelnych. Przerażający zapis dramatu ofiar i bezkarność oprawców – mówi nam Iwona Młynarczuk.

Wspólne oglądanie kontrowersyjnego filmu Tomasza Sekielskiego jest kolejną akcją wymierzoną przeciwko księżom pedofilom.

- Pokaz filmu robię, aby film dotarł do większej liczby osób. Jest to kontynuacja mojej działalności po takich akcjach jak „Stop pedofilii”, czyli wieszanie bucików na płotach kościołów – dodaje organizatorka.

Film „Tylko nie mów nikomu” będzie można obejrzeć w piątek, 17 maja, o godz. 18 na Targu Rybnym.

Komentarze (33)

Dodaj swój komentarz

  • tewu 2019-05-16 10:40:25 82.139.*.*
    Brawo Pani Iwono, ksiądz powinien być jak żona Cezara, bez skazy. To on przysięga przed Bogiem czystość, skromność, głoszenie słowa Bożego. Jak taki zbrukany może umoralniać wiernych i "brudnymi łapami" udzielać komunii. Jak sam może przyjmować codziennie komunię będąc w stanie grzechu.
    Odpowiedz Oceń: 25 5 Zgłoś treść
  • rowerzysta 2019-05-16 10:13:05 81.190.*.*
    Pani Iwono czemu, tylko księży pedofili, tych jest tylko kropla w morzu tych zwyrodnialców. Ta zaraza rozprzestrzenia się w środowisku o którym nie można żle mówić. Do tej akcji PAni nawiązuje, to dobrze. https://stoppedofilii.pl/category/aktualnosci/
    Odpowiedz Oceń: 13 5 Zgłoś treść