W Olsztynie spacerowali przeciwko PiS [ZDJĘCIA]

W Olsztynie spacerowali przeciwko PiS [ZDJĘCIA]
Z biało-czerwonymi flagami w rękach spacerowali ulicami Starego Miasta przedstawiciele lokalnych struktur ruchu obywatelskiego
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Wprawdzie miejscy urzędnicy nie wyrazili zgody na organizację protestu w samym centrum Olsztyna to kilkudziesięcioosobowa grupa postanowiła wyrazić swój sprzeciw wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości w formie spaceru głównymi ulicami Starego Miasta.

- Jesteśmy przedstawicielami Polaków, którzy mają odwagę powiedzieć o tym, że jesteśmy niezadowoleni z działań rządu i jak została rozwiązana sytuacja blackdownu w naszym kraju; jak została zduszona polska gospodarka, przedsiębiorcy i zwykli ludzie - powiedział portalowi Olsztyn.com.pl Damian Kurek, jeden z przedstawicieli lokalnych struktur krajowego ruchu obywatelskiego "Ogólnopolski Strajk Generalny", który zorganizował olsztyński "spacer".

I dodał: - Chcemy pokazać, że w Polsce dzieje się źle, mimo tej całej propagandy w mediach. Chcemy poinformować, że 20 czerwca w Warszawie zbieramy się, aby powiedzieć otwarcie rządowi "nie".

W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście osób. W okolicach grupujących się osób można było zobaczyć również wielu stróżów prawa.

- Ludzie się boją po tym, co się stało 16 maja (tego dnia odbył się w stolicy strajk przedsiębiorców w Warszawie - dop. autor). Tam miała miejsce pacyfikacja przez policję. Jak zapewne pan widział, zebrało się sporo osób, ale jak zobaczyli nadchodzące kordony policji to i ludzie stoją w tym momencie gdzieś z boku. Nas wylegitymowali. Dopóki tak się dzieje, ludzie będą się bać. Żeby jakąś strukturę utworzyć, wskrzesić ruch obywatelski to muszą być jakieś początki - powiedziała nam z kolei Izabela Pawska.

Jak zaznaczył Kurek, celem jest stworzenie ruchu narodowego, który będzie mieć prawo rozliczać polityków z ich obietnic, których nie spełniają.

- Nie mamy zamiaru pchać się w politykę. Naszym zadaniem jest uświadomienie Polaków o tym co się dzieje, aby naród się obudził póki nie będzie za późno - deklaruje nasz rozmówca.

Na 20 czerwca w Warszawie zaplanowana jest ogólnopolska manifestacja. Wcześniej jednak, 13 czerwca o godzinie 15, ma się odbyć ponowny protest w stolicy Warmii i Mazur.

Komentarze (60)

Dodaj swój komentarz

 • Kudo 2020-06-06 19:30:08 188.147.*.*
  Brawo walić pisowska cholote i ich psychicznych wyborców
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 17
 • Co 2020-06-06 19:25:40 31.0.*.*
  Pedały i oszolomy
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 9
 • Ewa 2020-06-06 19:25:04 88.156.*.*
  Szkoda że nie wiedziałam. Brawo
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 13
 • Julka 2020-06-06 19:13:45 88.156.*.*
  Brawo!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 9 11