‘’W lesie leży, któż pobieży…’’. Billboard na Dajtkach informuje o trudnej sytuacji migrantów na granicy z Białorusią

‘’W lesie leży, któż pobieży…’’. Billboard na Dajtkach informuje o trudnej sytuacji migrantów na granicy z Białorusią
Bilboard informujący o trudnej sytuacji migrantów w strefie przygranicznej znajduje sie na Dajtkach
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na olsztyńskich Dajtkach znajduje się billboard, którego inicjatorem jest Ogólnopolski Strajk Kobiet. Inicjatorzy akcji wyrażają swoje poparcie dla pomocy migrantom przebywającym w strefie przygranicznej.

Billboard przedstawia małe dziecko z matką na tle iglastego drzewa. Obok znajduje się napis „W lesie leży, któż pobieży…?” parafrazujący część tekstu znanej kolędy.

Pod grafiką napisano „Głodnych nakarmić. Spragnionych napoić. Podróżnych w dom przyjąć. Procedura push-back oznacza ponowne wywiezienie do lasu”. Znajduje się także hashtag #GdzieSąDzieciZGranicy.

Billboard został ufundowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet.

Spróbowaliśmy skontaktować się z inicjatorkami akcji, aby opowiedziały więcej na ten temat, jednak do tej pory nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Ciekawe, przedświąteczne badania przeprowadził dla „Rzeczpospolitej” IBRIS. Grupie respondentów (1100 osób) zadano pytanie: Czy przy twoim stole wigilijnym znalazłoby się miejsce dla uchodźcy/migranta ze strefy przygranicznej?

45 proc. osób wierzących i praktykujących wskazało, że tak, natomiast 48 proc. było przeciw. Wśród niewierzących 70. proc. z nich przyznało, że ugościłoby migranta, natomiast 28 proc. opowiedziało się za opcją przeciwną.

Ok. 46 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy nie przyjęłoby migrantów, natomiast 37 proc. opowiedziało się za ich ugoszczeniem.

Aż 78 proc. głosujących na opozycję odpowiedziało tak na zadane pytanie, natomiast 19 proc. na nie.

Widzowie „Wiadomości” w TVP byli przeciw ugoszczeniu obcokrajowców (50 proc. do 33 proc.), natomiast widzowie „Faktów” TVN w większości (54 do 33 proc.) opowiedzieli się za przyjęciem migrantów przy stole.

Przypomnijmy, że sami zadaliśmy podobne pytanie i większość czytelników opowiedziała się za ugoszczeniem migrantów przy wigilijnym stole (Czy nasi Czytelnicy ugościliby w Wigilię migrantów ze strefy przygranicznej?).

Galeria

Komentarze (69)

Dodaj swój komentarz

  • janda&szczur 2021-12-28 16:59:55 88.156.*.*
    kolejna gównoakcja faryzejskich nienawistników i ich kretyńskie uogólnienia...
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 3
  • Z DE 2021-12-28 16:36:15 5.173.*.*
    Ale propaganda...tylko mały procent to są kobiety z dziećmi, a w większości to są młode, agresywne muzułmańskie byczki bez dokumentów, którzy zamiast walczyć o swój kraj to uciekają do Niemiec zachęceni 1200E zasiłku, darmowego mieszkania, taksówek itd. Przypominam, że tylko 4,5% z 1,7mln umuchodźców poprzedniej fali podjęło się jakiejkolwiek pracy w Niemczech. Na koń
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 3