Strajk kobiet. Księża z Warmii i Mazur zabrali głos ws. protestów

Strajk kobiet. Księża z Warmii i Mazur zabrali głos ws. protestów
Po protestach przeciwników wyroku Trybunału Konstytucyjnego głos zabrali księża z regionu
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Dla wielu demonstracje stały się stałym elementem dnia codziennego. W środę w Olsztynie na protest przyszło kilkanaście tysięcy osób. Spędy odbyły się także w mniejszych miastach regionu. Głos zabrali katoliccy duchowni.

Przypomnijmy, że arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński, zaapelował do wiernych o modlitwę.

W nawiązaniu do Apelu Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w sprawie ochrony życia i pokoju społecznego zwracam się z prośbą do duszpasterzy i wiernych o podjęcie całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu w świątyniach Archidiecezji Warmińskiej, która będzie naszą odpowiedzią na zaistniałą sytuację epidemiczną i społeczną w naszej Ojczyźnie.

Proszę, aby nasze świątynie pozostały otwarte, a odpowiedzialność za ich bezpieczeństwo niech będzie podjęta przez duszpasterzy i parafian.

– napisał arcybiskup.

Tymczasem inni księża z regionu także zabrali głos. W środę w Barczewie w proteście udział wzięło kilkaset osób. W odpowiedzi Marek Paszkowski, proboszcz parafii św. Anny w Barczewie, miał w mediach społecznościowych w osobliwy sposób zachęcić wiernych do udziału w nabożeństwie różańcowym. Miał stwierdzić, że o godz. 18 w Barczewie odbędzie się manifestacja za mordowaniem nienarodzonych, niepełnosprawnych dzieci.

Zapytaliśmy proboszcza, co chciał w ten sposób osiągnąć. Czy to przypadkiem nie jest zaognienie sytuacji? Czekamy na odpowiedź.

Także lewicowa działaczka Agata Szerszeniewicz zamieściła w mediach społecznościowych wpis, w którym pokazała fragment rozmowy księdza Karola Misiewicza (obecnie jest w jednej z parafii w Nidzicy) z osobą prywatną (jej zdjęcie oraz imię i nazwisko zostały zamazane).

O wybór toczy się wojna, o wybór, który ludziom zabierają. Ja nie jestem za aborcją, ale to jest mój wybór, no właśnie mój wybór. Uważam, że każdy ma do tego prawo niezależnie od własnej decyzji, bo wszyscy i tak będziemy sądzenie za nasze wybory. Czyż nie dlatego Bóg dał nam wolną wolę? Abyśmy sami mogli decydować? – napisała osoba prywatna.

Polecam każdemu samobójcy porozdawać sznurki. Niech też mają wybór – odpowiedział ksiądz Karol Misiewicz.

Jeżeli ksiądz był w stanie napisać coś takiego, to nie dziwię się, dlaczego młodzi uciekają od kościoła. Bez względu na to jaki był zamysł tego komentarza. To obrzydliwe – dodała osoba prywatna.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z księdzem Karolem Misiewiczem i poprosiliśmy o komentarz. Duchowny przekonywał, że rozmowa została wyciągnięta z kontekstu.

To po prostu wyrwana wypowiedź z kontekstu. To nie służy niczemu dobremu. Powinniśmy przejść do meritum spotkania i do tematu, który jest podnoszony – powiedział w rozmowie z nami Karol Misiewicz.

I dodał: – Chodziło o to, że rzeczywiście dzisiaj patrząc na cierpienie i na to co nas dotyka, musimy szukać dobra w drugim człowieku. Powinniśmy zastanowić się nad tym, jakimi wartościami w naszym życiu rzeczywiście się kierować. Jesteśmy ludźmi. Mamy w obowiązku pomagać drugiemu człowiekowi. Św. Paweł pisze, co innym czynicie, na bożą chwałę czyńcie.

Duchowny wyjaśnił, że to, co się obecnie dzieje, to eskalacja nienawiści. Zaapelował o szukanie wspólnego dobra i pokoju.

Apeluję o dialog. Powinniśmy szukać pokoju. Do czego dążymy? Czy do pomocy, czy żeby coś zniszczyć? Pomagajmy sobie wzajemnie – dodał ksiądz.

Karol Misiewicz wydał także oświadczenie, które prezentujemy poniżej.

 

Wczoraj wrzucałam informację o chrześcijańskiej miłości w Reszlu w wykonaniu księdza Karola Misiewicza, który poleca...

Opublikowany przez Szerszeniewicz Agata Piątek, 30 października 2020
Galeria

Komentarze (46)

Dodaj swój komentarz

 • Niedouczona 2020-10-30 20:54:42 188.146.*.*
  Szanowny autorze notatki wstępnej, tak myślę sobie ,,,ze jesteś zwyczajnym, a może nie??, niedoukiem!!, bo kiedyś.. dawno,dawno temu słowa SPĘD używano do określenia zgromadzenia zwierząt w zagrodzie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • Z miasta 2020-10-30 19:49:42 86.170.*.*
  Nie żaden "strajk kobiet" a próba rewolty,którą próbuje wywołać skrajna lewica wraz z zboczencami od Biedronia
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 25
 • Pan Jan 2020-10-30 19:02:27 188.146.*.*
  Chciał kościół rządzić , mieć państwowe subwencje , były tańce na urodzinach ojca Tadeusza , to niech ponosi konsekwencje swoich wyborów i pchania się do władzy.Nie popieram niszczenia świątyń ale negację i alienacje kościoła tak
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 3
 • ? 2020-10-30 18:44:56 5.172.*.*
  Kogo zatrudniacie w tym olsztyn. com. Autor w trzecim zdaniu pisze : SPĘDY.. itd. Można was traktować poważnie?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • Zatorze 2020-10-30 18:04:39 31.60.*.*
  Do księży katolików: wypierdalać!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 16 5
 • Jeszcze katolik 2020-10-30 17:45:44 88.156.*.*
  NIe ma co się dziwić ,że brak chętnych do seminariów. Dziś dla młodego człowieka powiedzieć komuś ,że wstępuje do seminarium to jest wstyd i obciach. Księża też (szczególnie młodzi) wstydzą się pokazać na ulicy w sutannie czy koloratce. Dlatego chodzą po cywilnemu.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 2
 • edrfgvb 2020-10-30 17:32:38 77.111.*.*
  500+ -yy strajkują ;) ?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 8
 • MP 2020-10-30 17:27:17 88.156.*.*
  Panie Górzyński sami doprowadziliście do takiej sytuacji wpychając się do polityki i manipulują niektórymi fanatykami z PISu.Zajmijcie się opieką ludzi starszych oraz chorych dzieci A nie wtrącacie się w sprawy gdzie sami nie macie rodzin i dzieci.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 3
 • ZatorzeWasZmoże 2020-10-30 17:01:07 31.60.*.*
  Wypierdalać z księżmi na Madagaskar, albo wyrwać im języki. !!!!!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 8