Matury 2019. Uczniowie z Warmii i Mazur wypadli słabo

Matury 2019. Uczniowie z Warmii i Mazur wypadli słabo
Zdjęcie ilustracyjne

Centralna Komisja Egzaminacyjna przedstawiła wyniki z tegorocznych matur. Najsłabiej wypadli uczniowie z Warmii i Mazur oraz z województwa zachodniopomorskiego. W naszym regionie egzamin dojrzałości zdało ponad 77 proc. abiturientów.

W tym roku egzamin dojrzałości zdało nieco ponad 77 proc. maturzystów. Jest to wynik podobny do ubiegłorocznego. Matury napisało 8542 uczniów, a najgorzej wypadli uczniowie techników. Tam egzamin zaliczyło tylko 66 proc. uczniów. Jest to najsłabszy wynik w kraju. Podobne rezultaty osiągnęli jedynie uczniowie z województwa dolnośląskiego.

Najsłabiej maturzyści poradzili sobie z matematyką, choć i tak lepiej niż w ubiegłych latach, a najlepiej z językiem polskim i językiem nowożytnym. Z kolei w naszym województwie najlepszymi wynikami mogą się pochwalić maturzyści z powiatu nidzickiego, a najgorzej z egzaminem dojrzałości poradzili sobie uczniowie z powiatu braniewskiego.

Do egzaminu poprawkowego w sierpniu będzie mogło przystąpić 1200 osób kończących szkoły średnie.

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

  • Ryszard Ochódzki 2019-07-04 18:09:29 83.6.*.*
    W centrali partii zastanawiają się jak to przekuć w sukces. Może porównać z liczbą abiturientów z początków II RP? To by było widać jak duży progres zrobiliśmy.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 5