Policjanci z Olsztyna zatrzymali 21-latka, który mógł ''mieć coś na sumieniu''. Nie mylili się

Policjanci z Olsztyna zatrzymali 21-latka, który mógł ''mieć coś na sumieniu''. Nie mylili się
Zatrzymanie 21-letniego kierowcy opla
Fot. KMP Olsztyn

Olsztyńscy wywiadowcy we wtorek wieczorem (20 lipca) zauważyli kierowcę opla. Podejrzewali, że 21-latek może mieć „coś na sumieniu”. W trakcie kontroli ich obawy potwierdziły się. Mężczyzna nie miał prawa jazdy, za to posiadał narkotyki.

We wtorek wieczorem policjanci na jednej z ulic Olsztyna zauważyli opla, za którego kierownicą siedział znany ze wcześniejszych interwencji mężczyzna. Funkcjonariusze podejrzewali, że nie posiada on uprawnień. 21-latek po chwili został zatrzymany do kontroli. Policjanci zaraz po podejściu do samochodu wyczuli silny zapach palonej marihuany wydobywający się z jego wnętrza, w którym przebywało, oprócz kierowcy, dwoje pasażerów.

Stróże prawa w trakcie przeszukania przy kierowcy znaleźli woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana. Zabezpieczony materiał został przekazany do dalszych badań laboratoryjnych.

Sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że 21-latek ma cofnięte prawo jazdy. Mężczyźnie została pobrana krew do badań, na jej podstawie zostanie przeprowadzona analiza, która wyjaśni, czy 21-latek prowadził pojazd pod wpływem narkotyków.

Młody mężczyzna odpowie za posiadanie substancji zabronionych. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie on również odpowiedzialności za prowadzenie pojazdu pomimo cofniętych uprawnień.

Komentarze (33)

Dodaj swój komentarz

 • Ile jeszcze 2021-07-21 14:47:17 46.215.*.*
  Czy MODERATOR nie jest wstanie ZBANOWAĆ 83,7** .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
 • Siegfried aus Norddeutschland 2021-07-21 14:39:09 83.7.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 3
 • hanys ze ślunska 2021-07-21 14:31:03 83.7.*.*
  "Niech żyje woooolność, wolność i swobooodaaa!!" Kwintesencja ściany wschodniej... Dramat.. Jak u putina w rasiji...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 9