Policjanci z Olsztyna uczcili pamięć zmarłego tragicznie funkcjonariusza z Raciborza [WIDEO]

Policjanci z Olsztyna uczcili pamięć zmarłego tragicznie funkcjonariusza z Raciborza [WIDEO]
Policjanci z Warmi i Mazur pożegnali zmarłego trgicznie asp. Michała Kędzierskiego z Raciborza
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W piątek (7 maja) odbył się pogrzeb tragicznie zmarłego policjanta z Raciborza, asp. Michała Kędzierskiego, który zginął na służbie. Funkcjonariusza zastrzelił uzbrojony bandyta. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować. Dziś o godz. 12 policjanci z Olsztyn, podobnie jak i z całej Polski, honorowo pożegnali kolegę.

Przypomnijmy, 4 maja, policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego w Raciborzu zostali skierowani na interwencję w okolicę stacji benzynowej. Według zgłoszenia, przebrany za policjanta mężczyzna prawdopodobnie jest pijany lub pod wpływem innych środków odurzających i może poruszać się samochodem marki Renault. Mundurowi pojechali we wskazane miejsce, jednak mężczyzna odjechał z miejsca i zatrzymano go na ulicy Chełmońskiego.

Podczas interwencji mężczyzna wyciągnął broń i oddał strzały w kierunku policjanta. Jego kolega z patrolu użył broni wobec napastnika, który został postrzelony w udo, obezwładniony i zatrzymany. Jak się okazało, był to 40-latek, znany miejscowej policji i wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Napastnik usłyszał trzy zarzuty zabójstwa funkcjonariusza policji w czasie pełnienia obowiązków służbowych, usiłowania zabójstwa funkcjonariusza policji, a także posiadania znacznej ilości nielegalnej broni i amunicji. Grozi mu dożywocie.

Niestety, postrzelonego policjanta, pomimo prowadzonej reanimacji, najpierw przez kolegę z patrolu, potem kolejnych funkcjonariuszy, którzy pojawili się na miejscu, a następnie medyków, nie udało się uratować. Zginął na służbie w wieku 43 lat. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę i przyjaciół.

Asp. Michał Kędzierski

Fot. Polska Policja

W piątek odbył się pogrzeb asp. Michała Kędzierskiego. Z tej okazji policjanci z całej Polski, także z Warmii i Mazur oraz Olsztyna, połączyli się w geście solidarności ku czci zmarłego tragicznie funkcjonariusza. Punktualnie o 12 przed jednostkami policji w całym garnizonie stróże prawa włączyli w pojazdach służbowych sygnały świetlne i dźwiękowe oraz oddali honor koledze, który wypełnił do końca słowa roty ślubowania.

Pogrzeb Michała Kędzierskiego odbył się ze wszystkimi honorami. Na uroczystości pojawili się m.in. gen. insp. Jarosław Szymczyk, komendant główny policji oraz delegacja policjantów z Warmii i Mazur.

Galeria

Komentarze (15)

Dodaj swój komentarz

  • argor 2021-05-07 16:17:54 88.156.*.*
    Policja to chyba najbardziej znienawidzona formacja w Polsce. Ponad rok terroru pisowsko-policyjnego, ludzie mają dosyć.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 6