Na olsztyńskiej starówce protestowali przeciw ograniczeniom związanym z pandemią [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na olsztyńskiej starówce protestowali przeciw ograniczeniom związanym z pandemią [ZDJĘCIA, WIDEO]
Protest antycovidowców na olsztyńskiej starówce
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Około 300 osób wzięło udział w stolicy Warmii i Mazur w proteście, domagając się zniesienia ograniczeń w związku z pandemią.

"Stop dezinformacji", "Nie dla ograniczania dostępu do opieki medycznej" czy też "Wyłącz telewizor i włącz myślenie" -  to jedynie wybrane hasła, które można było zobaczyć na transparentach podczas protestu związanego z wprowadzonymi ograniczeniami w związku z SARS-CoV-2.

W sobotnie przedpołudnie pod Wysoką Bramą zgromadziło się około 300 osób, głównie osób zrzeszonych na facebookowej grupie "Stop Covid Olsztyn - Warmia i Mazury", której przedstawiciele od wielu tygodni prowadzą kampanię informacyjną na temat Covid-19. Rozdają ulotki czy też organizują spotkania.

- Na pierwsze przyszło około 50 obcych sobie osób. Zgłosiły się do nas osoby, które opisywały swoją trudną sytuację, bo nie mogły dostać się do szpitala lub do przychodni. Właśnie takim osobom chcemy pomóc i okazać im wsparcie – powiedział nam we wrześniu Piotr Wyszyński, działacz grupy i organizator wydarzeń.

Podczas wydarzenia obecna była również policja, która spisywała osoby, które nie przestrzegały obowiązujących obecnie w całym kraju zasad zakrywania ust i nosa.

Po dwóch godzinach policja rozwiązania zgromadzenie, bowiem jego uczestnicy odmówili założenia maseczek, czy zachowania 1,5-metrowego dystansu.

Protesty antycovidowców mają dziś miejsce na terenie całego kraju.

Kulminacyjnym momentem ma być ogólnopolski protest w Warszawie, który planowany jest na 24 października.

AKTUALIZACJA, godz. 20:39

Policja wylegitymowała łącznie 45 osób, 8 z nich pouczono, a w pozostałych przypadkach skierowane zostały wnioski o ukaranie do sądu.

2147382000

Komentarze (98)

Dodaj swój komentarz

  • Tylko o to chodzi 2020-10-10 14:44:00 88.156.*.*
    Janusze Biznesu chcą normalności bo tracą pieniądze i muszą rezygnować że swoich zachcianek.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 18 20
  • Granat 2020-10-10 14:08:52 31.60.*.*
    Powiedźcie dla kogo , na czyje pieniądze się kurwicie!!???
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 19
2147382000