MPK odcina od świata!!!

Kolejny błyskotliwy pomysł nieszczęsnego, olsztyńskiego monopolisty. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, bo o nim mowa, postanowiło zlikwidować kolejną linię autobusową i obciąć część istotnych kursów.

Od pierwszego kwietnia w życie wejść ma nowy rozkład jazdy. Zmiany dotyczą linii autobusowych 8, 14, 23 i 26. Dodatkowo MPK postanowiło bezmyślnie zlikwidować linię nr 12, którą do tej pory, codziennie, podróżowało kilkadziesiąt osób z Dywit i Słup. Jak się okazuje nie przynosiła jednak wymarzonych dochodów olsztyńskiemu monopoliście, więc znalazł idealne jego zdaniem rozwiązanie.

Teraz zamiast ''dwunastki'', linia numer 8, która kursowała na odcinku Plac Pułaskiego - Słupy po drodze zahaczać będzie o Kieźliny. A Dywity obsługiwać będzie jedynie linia 23, kursując co godzinę!!

Mieszkańcy Dywit, Słup i Różnowa grzmią nie tylko z powodu likwidacji ''dwunastki''. Zniwelowano również wiele kursów ‘’ósemki’’. Teraz mieszkańcy podolsztyńskich miejscowości, pracujący w dużych olsztyńskich przedsiębiorstwach ''na zmiany'', nie będą mieli jak dojechać i jak wrócić z pracy.

Pierwszy autobus wyjeżdżać będzie ze Słup o godzinie 6.03, czyli na 6 do pracy jakby nie patrzeć, mieszkańcy się nie teleportują. Ostatni autobus, który poprzednio odjeżdżał z Placu Pułaskiego o 22.40 teraz w dni robocze odjeżdżać będzie punkt 20.00, a w weekendy o 19.00. Ci, którzy pracują do 21, a jest takich wielu, będą musieli radzić sobie sami. A może MPK stworzy specjalny hotel dla tych, którzy nie będą mieli jak dostać się po pracy do domu?

Mieszkańcy gminy Dywity już pytają gdzie ustawiać się po zasiłki kiedy wylądują bez pracy, bo nie będą mieli jak do niej dojechać?! Nie bez winy pozostaje Wójt Gminy Dywity, który nie wykazuje żadnej inicjatywy, która mogłaby poprawić sytuację komunikacyjną gminy. Jak twierdzi, nie ma na to środków. Ciekawe czy na zasiłki dla osób, które stracą pracę w wyniku tej sytuacji, takie fundusze się znajdą?

Teraz autobusy podmiejskie do Słup czy Dywit służyć będą jedynie niespieszącym się emerytom podróżującym na pobliskie ogródki działkowe. MPK po prostu odcina miejscowości od świata, jednocześnie wciąż podnosząc ceny biletów. Pytanie tylko w zamian za co?

Powiedzcie Państwo sami jak ma się ma do tej chorej sytuacji tanie, nic nieznaczące, hasło reklamowe MPK  ''Zamień Wóz Na Bus"??? !!!

Źródło: Własne

Komentarze (16)

Dodaj swój komentarz

 • nie z olsztyna 2011-08-17 06:39:57 80.50.*.*
  BEZNADZIEJNA wasza wyszukiwarka polaczen mpk! gdy klikam wybrany przystanek nie moge przejsc do rozkladu w przeciwna strone (tej samej linii, sic!). gdy zas wybieram dworzec glowny, to nie pomaga. rozklad nie jest przejrzysty. mapa jako gadzet powinna byc dostepna oddzielnie a nie jako glowna metoda wyszukiwania polaczen. mozna dodac NORMALNA wyszukiwarke, gdzie podaje sie stacje poczatkowa i koncowa a nie mape, na ktorej trzeba zaznaczyc przystanek, by moc zobaczyc tylko kurs w jedna strone. z wyszukiwania po numerze tez nie pomaga. numer jest dobry, bo wiem ktoredy jedzie ale o ktorej to juz dowiedziec sie nie mozna. mpk laskawie moze niech uwzgledni opinie podroznych??
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • mieszkaniec kieźlin 2010-03-22 18:43:13 77.253.*.*
  Decyzja o likwidacji 12 jest totalnie bezsensowna. Wiele ludzi nią jeżdzi. Idiotyczny jest również fakt odcięcia Kieżlin od Dywit. Co mają zrobić dzieci z Kieżlin uczące się w szkole w Dywitach? Co mają zrobić ludzie kończacy prace po 19? A ludzie mieszkający w Olsztynie, którzy mają autobusy co 5 minut niech się nie wypowiadają, bo nie mają w ogóle pojęcia o czym mówią. Bardzo fajna jest perspektywa ostatniego autobusu w weekend o 19 ;/ Mam tylko nadzieje, ze ktoś mądry odrzuci pomysł o likiwdacji 12.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • bg 2010-03-19 00:34:08 150.254.*.*
  jeśli to wchodzi od 1 kwietnia, to może to jednak tylko przedwczesny pryma-aprylisowy żart :P.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ... 2010-03-18 22:15:47 83.9.*.*
  autobusów nie ma być? to mpk nie ma być- autobusy i busy są... Przeszkadza, że busy co godzinę? Słuchajcie, tak jest niemal wszędzie... Zresztą akurat na Dobre Miasto są okejki co chwila, to i do Dywit zajeżdżają. Wiadomo, przyzwyczailiście się do innego rozkładu itp., ale prawda jest taka, ze niestety poza miastem jest gorzej pod względem komunikacji. Dywity jak nie patrzeć leżą na głównej trasie więc jest lepiej, ale te ''boczne'' miejscowości mają gorzej i czy to się podoba czy nie to jest to raczej naturalne... Pogadajcie z ludźmi z Łupsztycha, odległość podobna,a nawet autobusów i busów nie mają, jedynie tą swoją siódemkę raz na jakiś czas. To jest normalne... Nie mówię, ze dobre, ale tak jest niemal wszędzie
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • cd 2010-03-18 17:27:59 83.9.*.*
  za co te mpk chciało by te pieniądze które do tej pory ludzie wydawali na bilety miesięczne ????tyle pieniędzy się płaci a mpk wiecznie mało....!!!!ale jak teraz ludzie nie beda wcale miesiecznych kupowac bo beda jezdzic okejka założmy to dopiero MPK bedzie miało lipę i zero zysków :P
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • do ?? 2010-03-18 17:24:37 83.9.*.*
  to nie jest miasto , ale prawie!!!!!debilu !!!i jest to miejscowość która się rozwija, coraz więcej ludzi się wprowadza dookoła a mpk zabiera autobusy, a jak twierdzi DOPASOWUJE USŁUGI DO POTRZEB !!gówno prawda !!potrzeby tutaj na takie dojazdy są niezbędne!a jezdzi tu mniej autobusów niż do wioch zakutych dechami!!!i jedna OKejka!!co godzina w mało dogodnych godzinach ludziom!!to jest opinia baaaaaaardzo wielu ludzi !!!i zdecyduj się czubie jak sie wypowadasz na jakis temat, a nie piszesz ''ojej mpk nie jedzie, będę musiał jechać autobusem"!!jak autobusem jak tych autobusów ma nie być debilu!!!!!!!!wiesz o czym piszesz w ogole????szkoda słow...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • zorientowana 2010-03-18 17:16:03 83.9.*.*
  co wy k...miastowi wiecie w ogóle o tym jak to jest kiepsko z dojazdami poza miasto??????????????????i jak się jest uzależnionym od pie.... MPK????prywatni przewoźnicy jeżdzą jak chcą!!!i jeszcze mają kosmiczne opłaty porównywalne z opłatami za dojazd do miejscowości położonych o kilkanaście km dalej!!!!więc jak macie pod nosem kilkanaście autobusów do wyboru to się nie udzielajcie na takie tematy...!!!!debile!!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ?? 2010-03-18 17:04:36 83.9.*.*
  Ale to co nie jeżdżą inne środki transportu? Jeżdzą! I to jest właśnie w was najgorsze - nie chodzi o to, ze nie macie czym dojechać, a o to że to właśnie ten i ten mpk nie pojedzie... Zamiast zauważyć, że choć busy czy coś tam jeździ to nie "mpk zabrało mi zabawkę, będę płakać!'' Naprawdę LUDZIE MAJĄ GORZEJ OD WAS. Mieszkają w dziurach zabitych dechami, gdzie nawet autobusów nie ma. Sa i tacy którzy dojeżdżają do pracy po 100-200 km i na czekaniu na autobusy, pociągi spędzają godziny, ale czekają bo nie chcą tracić prasy. A tu ktoś mówi ''ojej mpk nie jedzie, będę musiał jechać autobusem" no tragedia, naprawdę... Ja wiem, ze chciałoby się jak najlepiej/najwygodniej/najszybciej,ale żeby od razu tu takie żale wylewać? Ludzie, nie macie poważniejszych zmartwień? A dzieci mówicie? też mogą jechać busem, dla przykładu powiem, ze w małych miejscowościach to dzieci ze szkoły(za opłatą- notabene wyższą niż sieciówka szkolna)odwożą jakieś takie gminne busy, które odjeżdżają o jednej czy dwóch godzinach. nie raz, nie dwa bywa tak, ze więcej środków lokomocjo na trasie szkoła-dom nie ma. Kolejny przykład- dzieciaki dojeżdżające pociągami. myślicie, ze ile one mają tych pociągów. Mniej niż wy teraz MPK. I też często gęsto nie mają po 20.00. Ludzie, taka jest rzeczywistość! Trudno, na początku trudno się będzie przyzwyczaić, ale jakoś to pójdzie. Zresztą tak jest w większość miejscowości leżących pod miastem, są prawie jak miasto, ALE TO JEDNAK NIE MIASTO, więc i częstotliwość kursów mpk jest inna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ;/ 2010-03-18 14:23:35 83.9.*.*
  jestem wsciekla.! jak to tak mozna ;/
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ?! 2010-03-18 10:24:49 80.55.*.*
  Ee tam ?! Chyba niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego,że w Dywitach i Słupach mieszkają także dzieci które dojeżdzają do szkół i osoby mniej majętne których nie stać na zakup i utrzymanie własnego auta!!! Słupy mieszczą się 6 km od Olsztyna, a Dywity 4!Przykładowo: Orneta, Szczytno, które są ok. 50 km od Olsztyna mają transport z większą częstotliwością niż linie 8,23 !!! To chyba nie jest normalne ?!
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0