Latem w Olsztynie odczujemy utrudnienia w ruchu

Latem w Olsztynie odczujemy utrudnienia w ruchu
Ul. Wańkowicza na Nagórkach to jedna z dróg, której remont ma zacząć się w wakacje
Fot. Czytelnik Olsztyn.com.pl

A to za sprawą remontów kilku ważnych miejskich ulic.

Pisaliśmy już o planowanym remoncie ul. Wańkowicza w Olsztynie (Na ten remont z niecierpliwością czekają mieszkańcy Nagórek).

Drogowcy przyznali, że w tej sprawie trwają ostatnie rozmowy, a wykonawca miałby rozpocząć prace na przełomie czerwca i lipca.

Pilnego remontu wymaga także ul. Kętrzyńskiego. Ta ważna dla miasta ulica jest łącznikiem Zatorza z ul. Towarową i wyjazdem na obwodnicę. Codziennie przejeżdża tędy tysiące samochodów. W tym przypadku rozpoczęcie przetargu zaplanowano na koniec czerwca.

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, w rozmowie z dziennikarzem „Wyborczej Olsztyn” powiedział, że miasto ma w planach także remont ul. Pstrowskiego, jednak na tę chwilę nie ma na to przedsięwzięcie funduszy.

Przypomnijmy także, że wyremontowane zostaną ulice, wzdłuż których powstanie torowisko łączące Pieczewo ze Śródmieściem. Jak na razie jednak nie znamy szczegółów i terminów rozpoczęcia prac.

Komentarze (37)

Dodaj swój komentarz

  • Mieszkańcy Olsztyna 2021-06-17 20:39:56 93.105.*.*
    A nie lepiej wprowadzić NOL-om winiety na wjazd do miasta? Od razu jeden chłop garbaty z drugim dwa razy się zastanowią czy wjeżdżać wozem drabiniastym do miasta czy lepiej pksem
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 25
  • Krzysztof Jarzyna z Olsztyna 2021-06-17 19:04:36 88.156.*.*
    A co z wyczekiwanym latami nowym łącznikiem Zatorza z resztą miasta? Zatorze się rozbudowuje, przybywa nowych mieszkań i nadal tylko dwa łączniki z miastem. Teraz planowana rozpierducha Ketrzynskiego, a co z ruchem w tym miejscu? Masakra!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 24 2